Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kukurydza zasiana teraz deszcz by się przydał bo od trzech tygodni nie spadła ani kropla, u mnie w regionie siewy kukurydzy w pełni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem sprawdzić co słychać u mojej kuku i tak jest już opryskana na chwaściora środkiem Guardian bo w piątek spadło 3l/m3 deszczu, a dziś kiełek już przebił już warstwę ochronną, ziemia wilgotna w otoczeniu ziarniaka więc wschody powinny być ok tylko co później, bo zboża już cierpią z powodu braku wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze troche będzie jedna wielka pustynia ja dziś zasiałem i hektar na piasku ciakawe co z tego będzie:) . powiedzcie ktoś stosował mustanga albo mocarza,były jakieś negatywne skutki?

a co do panidy to miałem ją z akcentem w zeszłym roku i puściła komose niby jakiś czas była zwieszona ale odżyła i okazy po półtora metra były ale jak sie okazało ze odżyła to jusz było pozamiatane bo kuku za duża zeby pryskać albo mozna było ją spalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze troche będzie jedna wielka pustynia ja dziś zasiałem i hektar na piasku ciakawe co z tego będzie:) . powiedzcie ktoś stosował mustanga albo mocarza,były jakieś negatywne skutki?

a co do panidy to miałem ją z akcentem w zeszłym roku i puściła komose niby jakiś czas była zwieszona ale odżyła i okazy po półtora metra były ale jak sie okazało ze odżyła to jusz było pozamiatane bo kuku za duża zeby pryskać albo mozna było ją spalić

 

Ja stosuje mustang, ale dziele dawki: 0.3 l/ha przy 2-3 lisci a nastepne 0.3 l/ha 5-7 dni pozniej, jeszcze nigdy nie mialem uszkodzen. W zeszlym roku sprobowalem mocarza, ale kukurydza sie powyginala, moze dlatego, ze trzeba oleju dodac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej na pewno jest zalecany w kukurydzy ale nie pamiętam do jakiego środka bo czasem adiuwant moze pomóc na chcwasty ale na kukurydze tesz najlepiej zapytać tego co sprzedaje środki ale niewszyscy sie znają ja np zmieniłem punkt zakupu bo nas troche porobili i w tym nowym dzwoniłem najpierw i obydwa razy koleś mi nawijał 20-30 minut na temat uprawy i stosowania różnych rzeczy,poprostu musi im sie chcieć doradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze troche będzie jedna wielka pustynia ja dziś zasiałem i hektar na piasku ciakawe co z tego będzie:) . powiedzcie ktoś stosował mustanga albo mocarza,były jakieś negatywne skutki?

a co do panidy to miałem ją z akcentem w zeszłym roku i puściła komose niby jakiś czas była zwieszona ale odżyła i okazy po półtora metra były ale jak sie okazało ze odżyła to jusz było pozamiatane bo kuku za duża zeby pryskać albo mozna było ją spalić

ja stosowałem mustanga na jednym kawałku i nie polecam go kukurydzy on nic nie zrobi ale i z chwastami nie radzi sobie najlepiej .Lepiej wydać troszkę więcej polecam Majster bardzo dobry środek załatwia wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ,to wtopiłem bo chce go stosować na jare zborza bo w zimowych dawał super rezultaty ale w mieszaninie z protuganem a to moze on go wspomaga a che zastąpić lintur bo w zeszłym roku porażka

tylko ze moze mustang i milagro tesz się będą uzupełniać bo milagro niektóre dwuliścienne bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm ,to wtopiłem bo chce go stosować na jare zborza bo w zimowych dawał super rezultaty ale w mieszaninie z protuganem a to moze on go wspomaga a che zastąpić lintur bo w zeszłym roku porażka

tylko ze moze mustang i milagro tesz się będą uzupełniać bo milagro niektóre dwuliścienne bierze

 

Nie wiem czy wtopiles, dla mustang - pierwsza klasa. Z milagro tez bym dawki podzielil - jak dajesz 1.5 l/ha to lepiej dac 2 x 0.75 l/ha + Mustang 2 x 0.3 l/ha.

 

Co do mocarza, to ja wlasnie dawalem z olejem, a czasami sam olej potrafi narobic balaganu - w kazdym razie wiecej nie bede probowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo w tym temacie już gdzieś czytałem. chyba na forum roniczym http://www.rolnik-forum.pl. Chodzi mi oczywiscie o siew kukurydzy w tych warunkach, cholernej suszy. Ale są rejony gdzie całkiem nieźle popadało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ,nie poleciłbym bym mustanga w kukurydzy ,ponieważ po tym środku kukurydza zwija liście w mniejszym lub większym stopniu w zależności od odmiany ,jeżeli stosować ten środek to tylko w mieszańcach potrójnych ,nigdy w pojedynczych ,a nie wiem jak w podwójnych. Coś co jest dobre w pszenicy nie może być dobre w kukurydzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem cze jest morzliwość wypryskania pola przed siewem kukurydzy poniewasz widze rze zarasta pole/? planuje siew na pierwsze dni maja bo przynroski są.woj pomorske

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin89 - oczywiscie, ze mozesz, tylko teraz przed siewem to bym Ci polecil jakims glifosatem poleciec tak ze 2l/ha i bedzie ok. A pozniej jesli spadnie deszcz to cos posiewnie np. Trophy, a jak bedzie susza to lepiej powschodowo, MaisTer albo Milagro jakies...

 

Maciek - nie zgadzam sie z Twoja opinia - w zeszlym roku widzialem kolekcje odmian (30) na Akademii Rolniczej w Poznaniu opryskana pojedyncza i podwojna dawka roznych herbicydow (Mustanga tez) i nie bylo zadnych uszkodzen. Facet mowil ze grunt to odpowiednia faza kukurydzy, jak ma 4 liscie widoczne, to 5 i 6 sa schowane i wtedy trzeba pryskac. Tu na polnocy co roku jest susza i zimno w maju i wtedy chwasty rosna a kukurydza nie. Bez Mustanga po prostu nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie słyszałem o błędach w ocenie ilości liści kukurydzy bo nieliczy sie górnego liścia tak że lepiej nie pryskać faktycznie na 6 bo wtedy chwila moment ma 8 , moja kukurydza ma 3 cm kiełki kawałek na piachu i co dziwne tesz wschodzi nie padało jusz 3 tygodnie orane było tydzień przed siewem ale daje rade za tydzień zapowiadają opady (ciekawe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawic poznaniaka pod siew kukurydzy na kiszonke?? co która leja ? jakie ustawienie skrzyni przekładniowej(skrzynia A-C , 1-6) ILE Kg / ha czym lepiej uprawić przed siewem brona talerzowa + wał czy kultywator + wał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już siać kukurydze?????(LUBELSZCZYZNA)
ja juz sieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmina Mełgiew (Lubelskie) sieje po ludziach już od tamtego piątku

 

U siebie dopiero po zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja już wychodzi siana na 5 cm tydzień temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja posiana 20.04 też wychodzi.Tylko teraz mam problem.Kupiłem na chwasty G U A R D I A N CompleteMix 664 SE na oprysk doglebowy i przez tę suszę nie zastosowałem go.Co polecacie na tani oprysk powschodowy?Myślałem o Mustangu , ale trochę się boję , bo widziałem już kukurydzę mocno przypaloną przez ten środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guardiana można także zastosować powschodowo jak się nie mylę ,Mustang nie przypali ci kukurydzy tego nie będzie widać od razu tylko odmiany podatniejsze zahamują wzrost i będą skręcać liście jakby była susza ,odmiany mniej podatne będą miały taki sam wzrost ale efekt poskręcanych liści też będzie widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wielu susz stosuję zawsze środki doglebowe i nigdy nie miałem problemów. Musisz zastosować dużą ilość wody i bardzo grube krople.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także mimo już dość dużej suszy zastosowałem Guardian 2 dni po siewie. Mój patent jest taki że najpierw jadę opryskać o zmierzchu samą wodą, a potem dopiero właściwy zabieg

Myślę że tylko na glebach piaszczystych taki oprysk w suszę może nie dać efektów bo może zostać "wywiany".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie stosuję doglebowe na piaskach w dużych ilościach i nigdy nie miałem problemów. najważniejsza jest technika oprysku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...