Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam jaki środek na chwasty polecacie na kukurydze po wschodzie ma ok 2-4 liście i jaki środek by był dobry na dolistne dokarmienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hector 53,6 WG + Zeagran 340 SE pakowane to jest razem i wystarcza na 2,5-2,8 ha na dwu i jedno liścienne czyści pole z każdego syfu w tamtym roku pierwszy raz zastosowałem a było komosy rdestu i trawicy aż zielono pole wyczyściło do zera że ani jednego chwastu a przez 10 lat stosowałem Merlin najlepszy środek jaki był dostepny który niszczył największą ilość chwastów odrazu ale miał w swym składzie atrazyne wiec komuś sie niespodobał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje pytanie po co elumisu1,5 l ??

przy dawce1 l to jest to samo co mieszanka milagro z calisto (0,5+0,75 lna ha) dawka 1,5 to na okres 8 liścia do poprawek lub jeśli nie było czym wjechać prędzej ale moim zdaniem to ostateczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

 

http://targ.rolniczy24.pl

 

dużo ogłoszeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się poradzić w sprawie zastosowania herbicydu Guardian Complete Mix 664 SC , bo na etykiecie pisze że stosować go należy tuż po siewie, lub po wschodach jak kukurydza ma 2 liście, a w tym roku nie udało mi się opryskać po siewie bo zaczęło padać, wręcz lać - ledwo co dosiałem w deszcz - i tak padało aż kukurydza niektóra zaczęła wschodzić. I teraz nie wiem czy można opryskać tak niezależnie od fazy wschodów, czy to nie zaszkodzi tym już bardziej wyrośniętym, lub dopiero co wschodzącym. Stosował to ktoś w podobnych warunkach i ma doświadczenia z tego ??

proszę o opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co sądzicie o majstrze zwalczy dwuliścienne i perz??
Tak bez problemu ja pryskam majstrem już trzeci rok i jest ok czyściutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Chciałbym się poradzić w sprawie zastosowania herbicydu Guardian Complete Mix 664 SC , bo na etykiecie pisze że stosować go należy tuż po siewie, lub po wschodach jak kukurydza ma 2 liście, a w tym roku nie udało mi się opryskać po siewie bo zaczęło padać, wręcz lać - ledwo co dosiałem w deszcz - i tak padało aż kukurydza niektóra zaczęła wschodzić. I teraz nie wiem czy można opryskać tak niezależnie od fazy wschodów, czy to nie zaszkodzi tym już bardziej wyrośniętym, lub dopiero co wschodzącym. Stosował to ktoś w podobnych warunkach i ma doświadczenia z tego ??

proszę o opinie...

 

Tak jak masz na etykiecie napisane - jesli najwieksza kukurydza ma dwa liscie to OK. pozniej tez raczej nie bedzie uszkodzen, tylko skutecznosc juz nie ta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki w końcu maja zasiałem kukurydze czy z tak puźno sianej kukurydzy da sie zarobic na ziarnie fao w granicach 230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku zasiałem 18 maja fao 260 i była ok.nie wiadomo czy ten będzie taki sprzyjający.zależy od temperatur jakie będą panowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku pryskałem Hector +Zegran opakowanie zbiorcze na 2,5 ha ale tam jest 5L Zegranu na małe zielsko i na upały było by zamocne wiec dokupiłem opakowanie Hectora na 1ha zmieszałem i wyszła mieszanka na 4ha koszt 660 zł jak na upały i to wyszła mocna mieszanka bo po 12 godzinach komosa już leżała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie doradzał tylko czekałem aż stawek na polu wyschnie(konieczność) ,podkarpackie ma najlepsze w kraju warunki do uprawy kuku od kliku lat w dośw pionera są u nas największe plony.18 maj to tylko 2 tyg opóźnienia w stosunku do optymalnego terminu jeżeli taka kukurydza wyskoczy zaraz to nie ma tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówią, że masz złe warunki do uprawy kukurydzy tylko przy 2-3 tygodniach opóźnienia siewu i 2 (co najmniej) tygodniach krótszej wegetacji jesiennej siać 260 FAO . Moim zdaniem 240 to w tym przypadku było max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł by mi ktoś doradzić czym opryskać teraz kukurydzę mającą do 7 liści ? Porasta ją trochę perzu, lebiody, powuje... Pryskałem ponad dwa tygodnie temu Milagro, ale chwilę po oprysku spadł deszcz i oprysk nie podziałał. Co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Ci Accent lub Titus - tu zwalczysz perz i prosowate. Na dwuliścienne Mustang ( najlepiej chyba mieszaninę Mustang/titus). Na powój będzie trudno w tej fazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam takie pytanie mianowicie czego skutkiem jest wyrastanie kolby w miejscu wiechy. a raczej kolba jest jedna z gałazek wiechy. czy to jakas mutacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najtanszy oprysk na kukurydze to mustang wychodzi jakies ok 60 zł/ha.

Najtanszy nie znaczy najgorszy. po moich doswiadczeniach w tym roku lepszy od Milagro

 

Tak apropo to te dwa środki powinienes połaczyc razem, czyli:

 

Milagro 0.6 + Mustang 0.6, choć wolałem dać:

Milagro 0.6 + Mocarz 0.2 + Atpolan 1l

 

A na dzien dzisiejszy uważam ze Zeagran kładzie Mustang i Mocarz na łopatki. Komose załatwia w 2 dni !!

 

Milagro 0.6 l + Zeagran 1l + Atpolan 0.5 l i czysciutko. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pendimetanina lepsza i tańsza tylko perz przepuści.

 

i chwastnice i komose - w przypadku suszy. A wiec poprawka. Na pendimetaline warunek to wilgoć, bo to typowa doglebówa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym roku qq po życie siane 8 czerwiec następny dzień panida 4l i tylko 2 pasy perzy przepuściła na V klasie ziemi. Najbardziej się obawiałem że przypali qq ale nic się nie działo. Na przyszły rok tylko pojadę pendimetaniną. Na innym polu po maistrze powój został a cena 2x taka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie zaczynam przed 25 września. Teraz mam wszystkie odmiany ze Stay grenn więc nie będzę się spieszył. Zależy jak będzie dojrzewała kolba - na zielone liście się nie patrzę.

Z tego co widać, to i 10 październik będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...