Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Terada ok.10 przy 27-28% cena wyjściowa 680 netto za każdy 1 proc wilg.2,5 proc z ceny ,czyli wyszła coś koło 470 ,jestem średnio zadowolony .Są odmiany które bardziej lubią mokro bądź mniej,w moim rejonie dkc dobrze ,pionier słabo ,syngenta słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przygotować resztki po kukurydzy na ziarno do orki.

Koszona była bez rozdrabniacza i nie wiem jak do tego podejść.

Myślałem o przyoraniu jeszcze na jesień. Duża tależówka się zapycha na drugim rzędzie. Ktoś mi mówił żeby posypać mocznikiem to zgnije w 2 tygodnie.

Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym względzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry orkan albo dobry pług ,jeżeli masz słaby ciągnik i jakiś zwykły pług ,to rozdrabniacze takie jak koszą pobocza dróg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gruber moze sie zapchać a jak talerzówka nie daje rady moze trzeba by jechać na ukos , ja orze kvernelandem obracalnym jak zmierzyłem prześwit i rozstaw skib wiedziałem dlaczego sie nie zapycha i obornik po kuku i było ok nic nie robione tylko pług ale na wiosne zeby ziarenka były wyzbierane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutecznie odstrasza chukinol paskudnie śmierdzi ale działa na dzika zwłaszcza po siewie a przed zbiorem ne wiem u mnie mało ludzi kosi na ziarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwu strzalowa dubeltowka nic nie da. bron kulowa trzeba. zglos sie do kola po odszkodowanie i postawia ambone i zaczna pilnowac pola jak zaplaca kilka razy. w calej polsce zrobila sie plaga dzikow. z jednej strony sie ciesze (bo jestem mysliwym) a z drugiej denerwuje (bo jestem rolnikiem i moje niekotre pola sluza jako poletka zaporowe dla dzikow);/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spokój ze zwierzyną bo myśliwi i nadleśnictwo wiedzą że szkód im nie podaruję. Od tego roku zmieniły się przepisy i sposób szacowania szkód na korzyść rolnika i szacujący musi wszystko policzyć i wymierzyć. Szkody tom gdzie od lat pilnują myśliwi są zerowe a tam gdzie nadleśnictwo wyniosły 3.5 % na działce 20 ha. W porównaniu do sąsiadów którzy nie dopominają się o odszkodowania są kilka razy mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam osób które siały Pionieere w zeszłym roku? Interesują mnie opinie o odmianach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od 1 maja spada 3 miesięczna norma a w czerwcu była susza. Czesc roslin byla mala bez kolby. stanowisko to piach 5 i 6 klasa. Juz kiedyś miałem tam H32 i dala 7 ton suchej. Ten rok był slaby i do tego sporo głowni. Na odmianach Syngenty i KWSu nie miałem głowni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamietasz może te odmiany Syngenty? Ja siałem z Osewy ale znacznie podskoczyła ich cena i szuka czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syngenty w tym roku miałem tylko Ravello. Plon ma może nie rewelacyjny ale ziarno drobne, okrągłe bez czarnej plamki. Dla mnie to ważne bo taki towar czyszczę i workuję a potem ustawia się kolejka handlarzy. Aktualnie taką supr kuku sprzedaję po 100 zł/q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś zainteresowany odmiana SUBITO z saaten union ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest ktoś zainteresowany odmiana SUBITO z saaten union ??

 

ja być moze w tym roku ją zakupie... widziałem ja u kumpla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gruber moze sie zapchać a jak talerzówka nie daje rady moze trzeba by jechać na ukos , ja orze kvernelandem obracalnym jak zmierzyłem prześwit i rozstaw skib wiedziałem dlaczego sie nie zapycha i obornik po kuku i było ok nic nie robione tylko pług ale na wiosne zeby ziarenka były wyzbierane

Ja potrzebuje pług co by ją zaorał zaraz po skoszeniu teraz to ja swoim spokojnie zaorze bo wszystko zgniło. Mówisz że kvenerland dobrze orze. Być może, ale chyba musi być trochę wyższy i szeroko odkładnice rozstawione tzn. dłuższa musi być rama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ostatnio patrze na te ceny i widze ze rzepak ciekawie wyglada i sam nie wiem. może zmienie temat. po za tym na ciekawiej stronce byłem przed chwila o nawozach. daje linka zainteresowanym : http://www.nawozeo.pl/index.php . ja tam mocznik widze ciekawy... bede dzwonił w poniedzialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...