Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak 4,5m ale na szczycie + boki 2x1m, wyjdzie około 6,5m, mnie zawsze wychodzi około 7 metrów a folia jest 6m albo 8m, wszystko zależy jakim szerokim ciągnikiem ugniatasz i jak wysoka jest pryzma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak koledzy u was z kuku na kiszonke? ja dzis skosilem na silos i powiem plon naprawe zadowalajacy. po majowych mrozach myslalem ze plantacja bendzie do przesiania. naszczescie cierpliwie czekalem na rozwoj sytuacji kuku szybko sie zregenerowala i dala obfity plon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kosicie kukuryrdze na kiszonki u nas wszystko jeszcze zielone jak sałata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też już koszą na całego. Ja za 2 tygodnie bardziej zależy mi na ziarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

U nas kukurydza już dojrzała. Kosimy na ziarno .

Mam do was pytanie ile dni po deszczu można kosić kukurydze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wykosiłem. Szkliwo(skrobia) zaczoło już pojawiać się w ziarnach. Została aby ta co na ziarno i posiana po jęczmieniu ozimym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też właśnie pryzma została okryta.

Plon powyżej 50 t/ha i ogrom ziarna. Jakie jest minimun do otwierania? Dwa tygodnie wystarczą, bo stara już dawno wyszła, a przy tej suszy odrost pastwiska jakby nie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co taka cisza? na ziarno nie kosicie? Ja od poniedziałku koszę Ravello, wilgotność 26-27% plon 11,5 T suchej A to bardzo wczesna odmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też byłem zadowolony z odmian nk seed ale plon 11,5 na sucho miałem raz na jednym niedużym kawałku, znajomy który sieje kuku od lat zawiódł się na nekcie w ubiegłym roku i postawił na dkc wcześniej siał tylko pioneera , w tym roku zawiódł się na dkc 200 fao i nie wiem któ mu to wcisnoł ale plon 1/4 mniejszy średniego plonu z lat ubiegłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakończyłem żniwa kukurydziane z wynikiem 11,2t suchej odmiana pioniera a sąsiad ma właśnie tą ravello i plon prawie identyczny ale na wilgotność z pola pow.30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziwcie się że kukurydza tanieje jak macie takie plony ,wczoraj byłem w Hebdowie i plony między 10-13,8 suchej choć wzrokowo nie mogłem zbyt wiele dostrzec to odmiany po środku tej wydajności wyglądały najładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę w tym roku pojeździłem po naszym pięknym kraju i moje stwierdzenie jest takie ze jak to zawsze bywa skupujący wykorzystują okazje i zbijają cenę bo kukurydzy jest o wiele mniej jak zawsze bywało a sa tez i miejsca ze plony sa o wiele mniejsze jak u kolegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na gorszym kawałku tylko 7 suchej a tak na marginesie ile odchodzi wam przy suszeniu u siebie lub na usłudze bo ten przelicznik wydaje mi sie dziwny jeśli sie płaci za suszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciek ja tez bylem , co ci wzrok oslabialo przeciez na glowe tylko 1 piwo bylo

tez mi te kukurydze na taki plon nie wygladaly, a potem gdy ogladalismy gospodarstwo to zadnej wagi nie zauwazylem a szuszarnia to juz kompletny odlot jak na 250 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wykosiłem pionierka dał pod 13t/ha przy wilgotnosci 22% tak liczę że po wyszuszeniu o jakieś 10% to wyjdzie ponad 11t/ha całkiem całkiem plon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FDW płaciło w zeszłym tygodniu 430zł netto + 150 za suszenie minimum jak sprzedawać suchą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was ceny kukurydzy też tak poleciały w skupach jak u nas ?

prowimi jarosław płaci 630 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze mi ktos powiedziec ile wnosi słoma po kukurydzy skladnikow do ziemi?

Roślina

 

 

Stosunek plonu nasion do słomy 1:1,5

 

Masa składników w kg/t słomy

N-8

P2O5-4,6

K2O-21,6

CaO-5,6

MgO-2,5

Masa makroelementów (w kg) wniesiona do gleby w przeciętnym plonie słomy OK 9 T/HA WYNIESIE

N-72,0

P2O5-41,4

K2O-194,4

CaO-50,4

MgO-22,5

 

Oczywiście to są wyliczenia z tego co powinna kukurydza otrzymać od zasiewu do zbioru

 

W słabszych stanowiskach oraz na lżejszych glebach, przed przyoraniem, pociętej i równomiernie rozrzuconej na polu słomy, wskazany jest dodatek nawozów azotowych, przeciętnie w ilości 8 kg N na 1 tonę słomy. Rodzaj nawozu nie ma większego znaczenia, a więc może to być mocznik (do 100 kg/ha), siarczan amonu (do 200 kg), saletra amonowa (do 140 kg), RSM (do 150 l), jak też nawóz wieloskładnikowy zawierający azot. Bardzo dobrym nawozem byłaby też gnojowica w dawce 20–30 m3

 

 

Mam nadzieje że zadowoli ciebie to co napisałem, jeśli masz jakieś jeszcze pytania pisz

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze mi ktos powiedziec ile wnosi słoma po kukurydzy skladnikow do ziemi?

Czasopismo "Farmer" podaje: 12kg azotu, około 5kg fosforu i magnezu, ponad 5,5 kg wapnia, 22,5 kg potasu i 2 kg siarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...