Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja zrezygnowałem z h32 bo ma tendencje do głowni w suchych latach. są już lepsze na piachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przypomnieć co Ci najlepiej dało z tych na piachy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku siałem D23, plon był wysoki ale wilgotność też (365), na próbę (1 ha) zasiałem też N86 i plon był podobny ale przy fao 270 wilgotność 25 października była 32% . w przyszłym roku nadal będę testował N86, z D23 rezygnuje.

Na słabych i średnich ziemiach od 3 lat u mnie króluje ECO KWSu, według mnie nie ma sobie równych. Jedyną wadą dla mnie jest jej wielka zielona masa. znajomy którego namówiłem na tą odmianę na kiszonkę zasiał 40 ha i był zachwycony a to bardzo duży krowiarz który robi 70 ha kiszonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyłka miało być 35%.

Oczywiście też ok 25 października przy FAO 260. N86 to typowy flint i podobno dlatego wychodzi taki suchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwoch lat sieje tylko KWS. Maja bardzo dobre odmiany, a ja mam mało pola i liczy sie dla mnie wydajność. Sieje głownie odmiany kiszonkowe ( Graneros, Silwestre) ale w tym roku zasiałem tez Ronaldinho, Touran a na piachu KWS5133ECO. Specjalnie wsypałem tylko w dwie sekcje w siewniku zeby zobaczyć róznice. Od samego poczatku było ją widac. a przed zbiorem ECO było wyzsze o około 30 cm, miało wieksze kolby, lepiej wypełnione. także polecam tą odmiane, pomimo iż jest dosc droga. tak mi w tym roku dobrze wydała kuku ze postanowiłem Ronaldinho wymłócić. wyszło mi 14t/ha przy wilgotnosci 31 %, dodam ze zbiór wykonany dwa dni po deszczowej 5 dniuowej pogodzie w połowie pażdziernika. Kukurydze miałem na oborniku, posialem tylko 150 kg mocznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze ziarnówki z dni kukurydzy Hebdów k.Krakowa 9.10

Galexx ragt fao 270 16,79t/ha -29,3 % ,13,8t/ha na sucho

LG 30.290 280 17,14 32,6 13,43

DKC 3795 270 17,23 31,2 13,78

MAS 31R 280 16,41 31 13,17

Axxentus ragt 250 15,1 25,9 13,02

 

KWS też był i wyglądał ładnie ale nie było wyników gdyż poletka jeszcze stały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porcja 50 tys nasion z płatnością na 10 listopada kosztuje 306 zł netto przy wysiewie 84 tys i dodatkowym zaprawianiu mesurolem wychodzi 514 zł brutto na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
porcja 50 tys nasion z płatnością na 10 listopada kosztuje 306 zł netto przy wysiewie 84 tys i dodatkowym zaprawianiu mesurolem wychodzi 514 zł brutto na ha
To troszkę drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja sieje od 3 lat kukurydze francuskie Mol Milke i Mogador w tym roku kiszonka ma 39%skrobi w sm a strawność na poziomie 70 %

wydajność krówek ponad 9tyś sama świadczy o jakości tych odmian nie ma co patrzeć na Subbito czy opoke co z tego ze dają duży plon ale mają jakość sorgo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do odmiany subito to sie nie wypowiadam. ale opoka wlasnie po analizie 78% strawnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
porcja 50 tys nasion z płatnością na 10 listopada kosztuje 306 zł netto przy wysiewie 84 tys i dodatkowym zaprawianiu mesurolem wychodzi 514 zł brutto na ha

To mi dziś proponowali po 289zł brutto za jednostkę jak robiłem wpłatę na pionieere. Czekam jeszcze na odpowiedź od przedstawiciela kws?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KWS jest drogi ale w trudnych latach ich odmiany plonowały nawet dwukrotnie lepiej niż np. Syngenty czy Pionniera. Poza tym głownia ich prawie wcale nie atakuje. Mam też odmiany Pionniera ale w mniejszości i Ravello Syngenty ale to ze względu na wczesność i piękne ziarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szopen a omacnicę prosowiankę widziałeś ,co rozumiesz przez trudne lata?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poradzcie, czy pod kukurydze wystarczy talerzówka-roundup-talerzówka,pole to czesciowo ugor cczesciowo nieuprawione sciernisko po życie,chcialbym tanio zasiac kuku na kiszonke,macie jakies podpowiedzi co do minimalnego nawozenia(zeby za duzo nie kosztowalo na poczatek)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego powinno wystarczyć, tylko QQ zasiej siewnikiem talerzowym.

Ja od kilku lat ściągam żyto na kiszonkę i po tym daję grubera, następnie agregat uprawowy, żeby trochę zarównać i sieje siewnikiem z redlicami talerzowymi. Co do nawożenia daję w siewnik wieloskładnik, później mocznik, tylko że przed żytem zawsze obornik. Tylko proponuje zainwestować w dobre odmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne siewnik talerzowy to podstawa,zyto i QQ zbierasz na biomase czy dla bydła?

Jakie masz ziemie i jakie dajesz nawozenie, i rzeczjasna jakie plony;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szopen a omacnicę prosowiankę widziałeś ,co rozumiesz przez trudne lata?.

Widziałem i np ona bardzo lubi niektóre odmiany np. Podium którego z tego powodu nie sieję.

pisząc o trudnych latach mam na myśli dużą suszę kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego powinno wystarczyć, tylko QQ zasiej siewnikiem talerzowym.

Ja od kilku lat ściągam żyto na kiszonkę i po tym daję grubera, następnie agregat uprawowy, żeby trochę zarównać i sieje siewnikiem z redlicami talerzowymi. Co do nawożenia daję w siewnik wieloskładnik, później mocznik, tylko że przed żytem zawsze obornik. Tylko proponuje zainwestować w dobre odmiany.

A ja radziłbym ci jednak założyć pług. Dlaczego? Na własne oczy widziałem różnicę pomiędzy qq posianą na początku lipca po jęczmieniu.

Jedem osobnik poleciał gruberem i ładnie posiał pneumatykiem.

Drugi osobnik wywióżł obornik i gnojówkę zaorał i zasiał poznaniakiem.

Efekt:

- osobnik 1 miał poszczelaną o wysokości do 1,5m nic ciekawego,

- osobnik 2 miał qq na prawie 3 m kolba dojrzałość mleczna brakowało 2 tygodni i dojrzałość wczesno woskowa no ale przyszły przymrozki i weszła rdza więc nic więcej by nie urosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pług byłby najlepszy ale to spory koszt a mi zalezałoby na oszczędności, no i pole nie jest w najlepszej kulturze więc orka wyciągnałbym na wierzch sam kwas i totalną martwice,jedyna próchnica to to co zostało po rozkładzie chwastów. ewentualnie płytka orka ale przedpłużek i pogłębiacz do tego miałoby sens ale taki zestaw trudno znależć nawet w firmach usługowych,noi koszta;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób nawet podorywję byle dobrze obrócić skibę i przykryć resztki. Potem delikatne wyrównanie, uprawa i siew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sieje kukurydze bez orki i po orce i nie ma różnicy w plonie. Czasem nawet ma lepsze wschody bo wilgoci w glebie zostaje więcej niż po wiosennej orce. Podstawą jest wyczyszczenie pola Glifosatem i dobry oprysk na chwasty. O nawożeniu i pH nie będę wspominał.

Kukurydza potrzebuje tylko minerałów i wody do rozwoju więc wystarczy mięć wolne od chwastów pole i rośnie jak burza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś potrzebuje TROPHY 768 EC troche mi zostało a w ciągu 5 lat nie planuje qq oryginalnie zamknięte butelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja w zeszłym roku posiałem qq na orce zimowej 40% i 60% na orce wiosennej po burakach nie zdążyłem więcej jesuinią zaorać. Ziemia 3 klasa razem to w marcu zwłókowałem i pod koniec kwietnia siałem. Na orce wiosennej szybsze wschody ale potem równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...