Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Silwer lg na kiszonke jaka odmiane polecasz? moze STRAWNY PIEGUS? uprawialem przez 2 lata lg 3216 i powiem szału nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsiewaczem 200kg? to będzie 36kg czystego azotu w tym tekście kws, twierdzą że to może zaszkodzić

 

nic nie mam na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silwer lg na kiszonke jaka odmiane polecasz? moze STRAWNY PIEGUS? uprawialem przez 2 lata lg 3216 i powiem szału nie było.

 

Ja akurat z Lg jeszcze nic nie siałem ale z tego co widziałem u znajomych to 16 się ładnie prezentowało nawet więcej masy miało niż Subbito, ja myśle że strawny piegus lub 32 52 mają średni plon masy ale podobno większą strawność włókna przez co niby można uzyskać nawet 2,5 litra mleka według doświadczenia z osięcin tylko że w tym doświadczeniu to dawali samą kukurydze i treściwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy mogę dać całe PK w podsiewacz w postaci jakiegoś wieloskładnika? czy też pozostać przy koncepcji rozsiania 200kg soli potasowej i 100kg polidapu przedsiewnie i do tego jeszcze 100kg polidapu w podsiewacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest udział dawki startowej w łącznych potrzebach pokarmowych? dawkę startową ja aplikuję w postaci mikronawozu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi mikronawozami bywa różnie bo jak zaczniemy wchodzić w szczegóły to i otoczkowanie należy zaliczyć do dawki startowej .

Myślę że trzeba zacząć od prób gleby i się ku temu dostosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi się cały czas rozchodzi o możliwość zaaplikowania jak największej dawki PK podsiewaczem, nawet dalgety przy swoim nowym otoczkowanym abs pod kukurydzę zaleca zastosowanie połowy dawki przy aplikacji podsiewaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było zapodac część dawki w aplikatorze a część umieścić jeszcze niżej no ale trzeba mieć taki sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie do końca, nadal nie wiem czy zastosowanie PK w podsiewaczu pozwala na ograniczenie dawki nawozów o połowę, czy też po prostu dawkę i tak należy zaaplikować 100%, w takim przypadku przy nie stosowaniu podsiewania należałoby wysiewać więcej niż 100% dawki PK, moje pytanie brzmi czy podsiewanie nawozu cokolwiek zmienia i daje? widziałem plantację, gdzie w podsiewacz poszło 300kg/ha polifoski (tylko jeszcze nie wiem której i jaki był efekt), rozumiem że yara corn jest lepsza od polifoski 6, gdyż zawiera potas w postaci tlenku a nie chlorku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dasz w podsiewaczu czy po wierzchu rozsiejesz musisz dać to co roślinie potrzebne. Najpierw zrób badania gleby, określ spodziewany plon na konkretnej glebie, potem wysiej. Jak masz możliwość to daj min połowę dawki fosforu przy siewie. Nie ograniczysz nawożenia ale poprawisz stan rośliny szczególnie w trudnych warunkach. Widziałem też nieoficjalne badania firm, które pokazują, że na stanowiskach o wysokiej dawce fosforu i potasu zastosowanie fosforu w podsiewaczu daje wzrost plonu o ok. 0,5T. Mimo, ze kuku wygląda na oko tak samo jak przy fosforze danym wcześniej na glebę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto ci naopowiadał że w yara jest tlenek a nie chlorek ?,skąd takie informacje?

ja wiem że lepsza bo ma 4 mikroelementy zynk,bor,molibden i miedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam zasugerowałem się zawartością, a to nie to samo co skład chemiczny, pozostanę chyba jednak przy soli i polidapie, a jakie znaczenie ma otoczkowanie nawozu polimerami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 kg corna ok.650zł

150 kg soli 250 zł + koszt rozsiewu ok. 25 zł/ ha

130kg polidapu w podsiewacz 325 zł w sumie 575 zł różnica niewielka lecz na słabszej ziemi obawiał bym się dać 300 kg nawozu w podsiewacz ,Abs z Albionu

nie mam pojęcia ,jestem tradycjonalistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to jest tlenek potasu ?, to wpisz sobie w goglu ,nie każdy chodził do szkoły gdzie była chemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz co to jest tlenek potasu ?, to wpisz sobie w goglu ,nie każdy chodził do szkoły gdzie była chemia.

jeśli to uwaga do mnie to wybacz ale miałem chenie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to był żart w kierunku mojej osoby, bowiem to właśnie ja wyczytałem tlenek z karty, nie zaś manifestacja niewiedzy;

 

a czym się różni forma siarkowa i chlorkowa potasu? oraz w jakich nawozach występują te formy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawartość potasu w nawozach podaje się na %K2O (tlenku potasu) tzn że K jako pierwiastka masowo jest tam ok. 83 proc. potas jako sam pierwiastek nie występuje w przyrodzie.

Zasadniczo potas w nawozach mineralnych występuje w 2 formach

chlorek potasu tańsza uniwersalna forma niezalecana pod niektóre rośliny ze względu na ich wrażliwość na jony cl- chloru ,np.wczesny ziemniak (można stosować z dużym wyprzedzeniem.

forma siarczanowa K2SO4 droższa występuje w niewielu nawozach zalecana pod uprawy ogrodnicze.Nie będę tu powielał wikipedii ,ciekawskich odsyłam do gugla.

Był taki okres w którym chlorek był dosyć drogi i zastanawiałem się nad zastosowaniem siarczanu potasu pod rzepak aby nie stosować siarczanu amonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzić u gośćia co ma pionieere i praktycznie pozamiatane.

p8400, p8745, p9494, f70, p9027, p8589, p9000,d23,p8000,p9400,n86,a79,h32,t13,g12,k13,t84 brak.

Co możecie napisać o odmianach SU sucosta,susann albo dkc3016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...