Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

panowie grad poprzecinał liście będzie coś z tego (faza 4-5liścia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ilu liści qq można pryskać Narval + mocarz aktualnie ma 5-6liści nie licząc dwóch pierwszych liścieni, nie moge wjechać na pole bo mokro co poradzicie? może inny oprysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mocarz powyżej 5 liścia już może narobić bałaganu, w tej fazie proponuję do narval dodać jakiś sulkotrion (shado lub zamienniki) po nim nie ma efektu fitotoksyczności nawet powyżej 8 liścia (koszt około 70zł zł/ha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie opryskalem kuku mustang 0,5+titus 60g/ha i cholera kukurydza jakby taka bladsza sie zrobila i jest mniejsza niz gdzie tam nie opryskalem ale nie wiem czy nie jest to wina deszczy , za kilka dni planuje z 2 dawka mocznika wjechac i prysnac ja jeszcze odrzywka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mocarz powyżej 5 liścia już może narobić bałaganu, w tej fazie proponuję do narval dodać jakiś sulkotrion (shado lub zamienniki) po nim nie ma efektu fitotoksyczności nawet powyżej 8 liścia (koszt około 70zł zł/ha)

Zobaczymy ile w tym prawdy a ile straszenia bo sam jechałem po deszczach qq na 6 liściu a miejscami na 7 poszło 1,5 nikoscha+ 0,2 mocarza+0,5l przytepca. Chwasty na dziś po 5 dniach skręcone a qq jak narazie żadnych przebarwień zobaczymy jak będzie z kolbą a zabieg za ok 160 zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po mocarzu zawsze kukurydza jest przyhamowana (celuje w 4 liść), ale za to jest tanio i dobrze

 

Panowie opryskalem kuku mustang 0,5+titus 60g/ha i cholera kukurydza jakby taka bladsza sie zrobila i jest mniejsza niz gdzie tam nie opryskalem ale nie wiem czy nie jest to wina deszczy

 

teoretycznie titus nie powinien wywołać efektu fitotoksyczności w kukurydzy (może to jakaś wrażliwa odmiana) albo to wina mustanga,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzień po zabiegu i kukurydza bez żadnych przebarwień a wręcz odwrotnie dostała słońca i jest ciemno-zielona a chwasty giną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosowałem to samo i jestem zadowolony to co miało zniszczyć to zniszczyło a QQ rośnie w oczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

moją miejscowość nawiedziła bardzo silna wichura z silnymi opadami deszczu, niestety okazała się fatalna w skutkach dla naszej uprawy kukurydzy - o ile wcześniej plon zapowiadał się b.dobrze to w tej chwili mam obawy co może być z nim dalej - praktycznie 70% uprawy zostało "wyłożone", pion trzymają tylko niskie rośliny. Mam do was pytanie - o jakich konsekwencjach możemy mówić przy tego typu sytuacjach? Nigdy wcześniej nas to nie dotknęło, tak też nie wiemy czego sie spodziewać:(

Załączam zdjęcia obrazujące skutki wichury.

 

http://imageshack.us/a/img21/3446/7w2x.jpg

http://imageshack.us/a/img809/5848/fe69.jpg

http://imageshack.us/a/img706/9211/aqy6.jpg

http://imageshack.us/a/img15/8838/h7bk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miałem czegoś takiego ,ale wydaje mi się że podniesie się jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest złamana łodyga przy ziemi to albo się całkiem wyprostuje albo dalszy przyrost będzie rósł pionowo. Miałem dwa lata temu podobną sytuację tylko jeszcze później i rosła dalej pionowo. Może być tylko problem z wyleganiem. I jeszcze koszenie jeśli jest pochylona mocno w bok rządka jest dużo wolniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie u mnie tak samo wylozona kukurudza. 45litrow i silny wiatr. zastanawiam sie czy wolac ubezpieczyciela mam ubezpieczona od nawalnych deszczy. caly czas mysle ze wstanie wienc jeszcze poczekam . wiatr nadal silny i ciagly opad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie obserwujecie obecnie różnice w kukurydzach? moim zdaniem odmiany o niskim FAO wcześniej zawiązują kolby, co może implikować wyższy plon, gdyż obecnie warunki rozwoju są bardzo dobre, sąsiednia plantacja wysiana około połowy kwietnia już ma zawiązane kolby i kwiat, a w mojej (230) sianej 22 kwietnia jeszcze kolb nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach teraz widać które qq dostały pod korzeń na maxa. Kolor intensywnie zielony do niebieskiego nawet na dołkach gdzie woda przystanęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w dołkach kukurydza jest raczej bardziej opóźniona i żółtawa, odnośnie do wigoru to nawet ta siana na początku maja nadgoniła, jednak najbardziej zastanawiający jest dla mnie etap wyrzucania kolb w zależności od wartości FAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w eurostarze i troszeczkę się zagalopował http://zapodaj.net/9f99b3b51b832.jpg.html

z czego wynika wyjście systemu korzeniowego ponad poziom gleby? jest to cecha odmianowa czy też jest to wynik płytkiego siewu? w przyszłym tygodniu zobaczę jak mają się kws`y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kukurydza o ile dobrze pamietam ze szkoly wykształca korzenie przybyszowe jak sie myle poprawcie mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tu widzisz dziwnego bo ja jedynie widzę że zawiązuje po kilka kolb a te odrosty to nie korzenie tylko podpory co u kukurydzy nie jest niczym nowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niepokojąco wygląda te 5 kolb na roślinie, podobnie jak po 3 kolby na pozostałych, odnośnie tych korzeni przybyszowych to zastanawiam się dlaczego nie występuje on na wszystkich plantacjach, stąd moje pytanie czy to cecha odmianowa czy też zadecydowała głębokość siewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko w normie poz 3 kolbami jedna będzie druga do połowy a z trzeciej nic, a powinna być jedna a dorodna. Eurostar lubi puścić kilka kolb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem brzegowy rządek. I obsada jakaś mizerna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to jest wokół słupa ŚN i brakuje sąsiednich roślin stąd zapewne te 5 kolb, ale 3 to norma już w głębi łanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...