Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualne ceny jakie w naszej okolicy są to 400-420zł za mokrą, sucha 600 - 650zł.

A jak u Was??

Kiedy zaczynacie kosić QQrydzę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Randapował ktoś kukurydzę. U mnie w okolicy jest kilku chętnych na robienie przecinek i opryskiwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi chodził taki pomysł po głowie ,ale dlaczego to się nie uda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przypadkiem kiedyś kawałek jednego rządka zrobiłem Glifosatem jadąc za blisko obok po rżysku. Efekt był taki że kolby sflaczały a potem zgniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja przypadkiem kiedyś kawałek jednego rządka zrobiłem Glifosatem jadąc za blisko obok po rżysku. Efekt był taki że kolby sflaczały a potem zgniły.

wszystko zależy od fazy rozwojowej kukurydzy. pewnie była jeszcze w dijrzałosci mlecznej. u nas w tym roku randapują opryskiwaczem samojezdnym ( w tym tygodniu) prawie żadnych strat. efekty zobaczymy za 3 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak u Was z omacnicą? u mnie eurostara ścięła w pień, sąsiednie plantacje też już zaczęły się wywracać, czy zaobserwowaliście jakąś zasadę, którą kieruje się ten szkodnik składając jaja czy też podatność danej odmiany? eurostar ma włoski, które przytrzymują jaja, a wcale nie wiechował wcześnie, w przyszłym sezonie o ile sąsiedzi nie zastosują orki może być spory problem, który skłoni wielu plantatorów do rezygnacji z tej rośliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z omacnica to sie zastanawiam bo u mnie na wiosce scinala na kazdym polu a mojej kuku nie tykała a mialem 4 odmiany. zastanawiam sie dlaczego mojej nie podcieła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sąsiedniej wiosce na polu nie było qq od 10 lat a pogryziona w pin. Kilka metrów dalej 3 lata po qq i nieduże uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaobserwowałem takie coś: Mam plantacje na polu o powierzchni 5 ha, 1 ha bardzo słabej ziemi wręcz piach jak na plaży i 4 ziemia jest oki, to ten 1 ha ścieli w pień a pozostałe 4 sporadycznie jest uszkodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy czysto. Ale wszyscy po kuku do zimy mają zaorane.

 

Kontrakt na dziś 380zł netto, czekamy na 400, ale kuku chyba nie dotrwa, schnie w oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omacnica podobno wybiera najładniejsze rośliny (dobrze nawożone),

 

u mnie również na piasku są największe straty, a może to wynikać z rozkładu opadów, na słabszej glebie nie było zbyt mokro, gleba wcześniej się nagrzała, więc rośliny miały większy wigor i to je wybrał szkodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na tanie noclegi w spokojnej okolicy pod warszawą, które pozwolą dobrze wypocząć podczas służbowej podróży. Do dyspozycji naszych gości oddajemy nowo otwarte komfortowe pokoje. Obiekt przeznaczony jest dla osób indywidualnych jak i dla grup zorganizowanych, Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, nasz obiekt jest wszechstronny można w nim przenocować 30 osobową grupę i zorganizować integrację firmową.

kontakt:

Noclegi "ATMOSFERA"

05-831 Młochów

Rozalin ul.Przyjazna 43

Tel: 519-595-873 | 500-755-224

E-mail:atmosfera.noclegi@gmail.com

http://noclegi-atmosfera.strefa.pl

IMG_1244-2.jpg

IMG_1212-2-2-2-2-2-2-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam sie z tym ze omacnica wybiera najlepsze rosliny. moja kuku miala 3,5metra. a omacnica jej nie tknela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na tanie noclegi w spokojnej okolicy pod warszawą, które pozwolą dobrze wypocząć podczas służbowej podróży. Do dyspozycji naszych gości oddajemy nowo otwarte komfortowe pokoje. Obiekt przeznaczony jest dla osób indywidualnych jak i dla grup zorganizowanych, Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, nasz obiekt jest wszechstronny można w nim przenocować 30 osobową grupę i zorganizować integrację firmową.

kontakt:

Noclegi "ATMOSFERA"

05-831 Młochów

Rozalin ul.Przyjazna 43

Tel: 519-595-873 | 500-755-224

E-mail:atmosfera.noclegi@gmail.com

http://noclegi-atmosfera.strefa.pl

IMG_1244-2.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zgadzam sie z tym ze omacnica wybiera najlepsze rosliny. moja kuku miala 3,5metra. a omacnica jej nie tknela

 

może długość nie ma dla niej znaczenia? poza tym jest kilka nalotów i w danym okresie dana plantacja mogła różnić się od pozostałych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niektóre odmiany bardziej lubi a niektóre nie. Na jednakowym gruncie na 30ha mam trzy odmiany i na jednej nowej jest sporo a reszta czysta.

podobnie jest z dzikami, kiedyś na 20 ha miałem dwie odmiany, jedną 10 ha mocno atakowały, dochodziły do drugiej, nie wchodziły na nią i wracały do pierwszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a których odmianach nie gustuje? czy zależy od fao, terminu siewu bądź bezpośrednio terminu wiechowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w Płocku ceny 400-420zł netto myślę że dojdzie do 450 wilgotność 33-38%. jak u was to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idzie do góry, ale wciąż jeszcze przed 400 zł, jeszcze nie zaczelismy zbierać, mimo że kolby już wiszą, za mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku widzę duże nasilenie w P9027 z pośród tych co mam. Obok jest Ambrosini i Eco i nie znalazłem ani sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...