Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w jaki sposób mogę tanio zmagazynować kukurydzę mokrą na krótki okres (do dwóch miesięcy)? czy wystarczy szczelnie przykryć pryzmę folią (w budynku na betonowej posadzce)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli do skarmiania jako pasza to zakonserwuj ją kawasem.

My w zeszłym roku zastosowaliśmy preparat Schaumana - SCHAUMASIL czyli mieszanine mrówkowego i propionowego. Qq ponad 40% leżała spokojnie 2 miesiące do całkowitego skarmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej popcornu z niej nie zrobię, ale będę ją suszył dlatego chce ją tanio przechować, kwas i rękaw są za drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suszenie też drogie chyba że jeszcze utrzyma się z 2 tygodnie taka pogoda to do 18% bez niczego uschnie na pniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śrutowana. Kwas rozpylany w ślimaku przez 2 dysze.

No jesli to miałoby być jeszcze pozniej suszone to lepiej sobie dać spokój.

Póki co nie słyszałem o cudownym przechowywaniu mokrego ziarna za free, chyba że umiesz zrobić próżnie odkurzaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w słoweni gość miał w silosie betonowym całą sęk w tym że do silosu wtłoczony był gaz ale juznie pamietam czy azot czy dwutlenek węgla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moja po dzisiejszej wizji lokalnej to pod 20% już chyba zeszła. Od góry mróz załatwił a dół już siłą rzeczy sechł. mam fao 225 kolba jeszcze nie wisi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zebrałem kuku 20t i chcę poeksperymentować z szueniem 2 etapowym ale na gorąco oba etapy

nie wiem czy dobrze myśe 1 etap zbić do 22% i na przyczepe bez schładzania po 10 godzina na suszarnie i do własciwej wilg.

moje pytanie brzmi jaka temperatura powietrza suszyc w 1 etapie i jaką w drugim

 

i drugie pytanie czy kuku 35% wytrzyma 48godzin na przyczepie czy tylko 24godziny bo chcę aby się sparowała trochę a wiem że tez tak niektórzy robia tylko nie pamiętam ile max mozna ja mieć nie suszoną przy 35%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwuetapowo suszą duże instalacje, ale już konkretne parametry zależą nie tylko od wsadu, lecz również od sprzętu, także musisz poeksperymentować, sąsiedzi koszą na dwie doby, ale w drugiej towar idzie już na suszarnie, więc spokojnie ponad 24h wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,8 ha pole koszone w poniedziałek, fao 230 - 240. Średni plon 5,7 t/ha przy 31 % wilgotności. (masa strat po dzikach i wysoka presja omacnicy),

1,5 ha pole wtorek, fao 260. Plon w granicach 11 - 12 ton/ha, wilg ok. 32 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj skosiłem 2,5 ha qq o fao 190 i 220 plon przyzwoity ok 10T/ha wilgotność 26-27%

 

a dziś sprzedałem po 463,5 + vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj skosiłem 2,5 ha qq o fao 190 i 220 plon przyzwoity ok 10T/ha wilgotność 26-27%

 

a dziś sprzedałem po 463,5 + vat

 

bardzo dobra cena, jakie województwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra cena, jakie województwo?

 

opolskie, skupywana przez polskie młyny a kukurydza trafia na bioetanol do Goświnowic koło Nysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj skosiłem 2,5 ha qq o fao 190 i 220 plon przyzwoity ok 10T/ha wilgotność 26-27%

 

a dziś sprzedałem po 463,5 + vat

jaka cena przy 30 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj skosiłem 2,5 ha qq o fao 190 i 220 plon przyzwoity ok 10T/ha wilgotność 26-27%

 

a dziś sprzedałem po 463,5 + vat

jaka cena przy 30 netto

 

450netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

de heus-37 zl netto przy 30 % minus 18 zl za kazdy %, niedawno miala 37%,teraz pewnie wiecej bo popadalo. a plony zdecydowanie gorsze niz w tamtym roku-powodz, szusza, omacnica i zysk pewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie ukosiłem 31t kukurydzy wilgotność 33% to ile ton wyjdzie z suszarni przy wilgotności 13% jak to się oblicza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...