Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

stosuje mikrogranulat co ma dużo fosforu 46 azotu z 10 i 2 mangan i 1,5 cynk pod kuku z procamu nazywa się Microphos 20kg na hektar widać po tym, że korzenie szybciej się rozwijają a wilgotność ziarna mniejsza o 3% i kukurydza ładnie wygląda jak masz aplikator to zastosuj, alg nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA stosuję 180-200kg fosforanu. Moje pytanie co jest lepsze te mikro czy fosforan i czy może mieszać obydwa. Jak ktoś stosował proszę o rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktos stosuje mikrogranulat pod QQ np ten z alg?

Czy jest sens?

a po czym uwazasz ze jest niższa wilgotność? siałeś tą samą odmiane obok bez granulatu z taka sama agrotechniką? czy przedstawiciel handlowy Ci o tym powiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stosuje mikrogranulat co ma dużo fosforu 46 azotu z 10 i 2 mangan i 1,5 cynk pod kuku z procamu nazywa się Microphos 20kg na hektar widać po tym, że korzenie szybciej się rozwijają a wilgotność ziarna mniejsza o 3% i kukurydza ładnie wygląda jak masz aplikator to zastosuj, alg nie próbowałem.

a po czym uwazasz ze jest niższa wilgotność? siałeś tą samą odmiane obok bez granulatu z taka sama agrotechniką? czy przedstawiciel handlowy Ci o tym powiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JA stosuję 180-200kg fosforanu. Moje pytanie co jest lepsze te mikro czy fosforan i czy może mieszać obydwa. Jak ktoś stosował proszę o rade?

Jak chciałbyś to zmieszać. Mikrogranulat daje się aplikatorem ok 20 kg/ha bezpośrednio na ziarno. Daje się go dodatkowo a nie zamiast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmniejsza się deko fosforan a dodaje innym dozownikiem mikrogranulat takie dostałem nauki- ale wzrost plonu może wynieśc do 0,5t czyli starczy na pokrycie kosztu granulatu więc zysk dla plantatora wątpliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad uprawą kukurydzy 3 rok po kukurydzy jaką odmianę proponujecie posiać?

 

Jakie nawożenie pod taką kukurydzę zastosować i w jakich dawkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stosuje mikrogranulat co ma dużo fosforu 46 azotu z 10 i 2 mangan i 1,5 cynk pod kuku z procamu nazywa się Microphos 20kg na hektar widać po tym, że korzenie szybciej się rozwijają a wilgotność ziarna mniejsza o 3% i kukurydza ładnie wygląda jak masz aplikator to zastosuj, alg nie próbowałem.

a po czym uwazasz ze jest niższa wilgotność? siałeś tą samą odmiane obok bez granulatu z taka sama agrotechniką? czy przedstawiciel handlowy Ci o tym powiedzial

siałem tą samą odmianę z tą samą agrotechniką tylko cześć pola bez granulatu a część z granulatem i była różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmniejsza się deko fosforan a dodaje innym dozownikiem mikrogranulat takie dostałem nauki- ale wzrost plonu może wynieśc do 0,5t czyli starczy na pokrycie kosztu granulatu więc zysk dla plantatora wątpliwy

Różnicę widać gdy kukurydza ma na starcie stresowe warunki tzn sucho lub zimno. Wtedy na starcie ma blisko łatwo przyswajalny fosfor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie o odmianach pionniera P8609 , PR38A79, P9400, wziołem to na 4-5 klase ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Zastanawiam się nad uprawą kukurydzy 3 rok po kukurydzy jaką odmianę proponujecie posiać?

 

Jakie nawożenie pod taką kukurydzę zastosować i w jakich dawkach ?

 

Kukuryda dobrze znosi monokulturę więc jeżeli w tym roku jest OK to możesz tą samą odmianę. Jęzeli jest to kuku na ziarno i przyorujesz resztki to nawożenie tez bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma to być kuku na ziaro 3 rok po sobie to jakie nawożenie zastosować ile czego wsypać? i co w podsiewacz? Jaką odmianę na takie coś polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak ma to być kuku na ziaro 3 rok po sobie to jakie nawożenie zastosować ile czego wsypać? i co w podsiewacz? Jaką odmianę na takie coś polecacie?

na ziarno wczesną odmianę polecam nkborago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co myślicie o odmianach pionniera P8609 , PR38A79, P9400, wziołem to na 4-5 klase ziemi

Gdzie zamawiałeś u mnie jeszcze nie mają pionierka. Pytam bo chcę na piachy N86 i ....216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stachu co masz na myśli granulat?

mikrogranulat nawóz do wysiewu razem z nasionami kukurydzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mamy tu przedstawiciela i babka do mnie dzwoniła że już niektórych odmian zaczyna brakowac i dlatego zamówiłem. Swoja drogą zaczyna mnie to wkurzać niewiem czy maja takie ciśnienie na te nasiona czy tylko tak gadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ jak kupisz tą A86 to sie wściekne ta moja babka mówi że jej juz niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym pionierem jest jakoś dziwnie najpierw nie mają a potem koniec kwietnia są. Podejrzewam że przedstawiciele nakupują i przecenią zamiary ludzi bo większość pojedzie i kupi smolice a pionierek im zostanie. No avena jeszcze ma bo meilowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...