Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedzcie mi dlaczego plony takie niskie u mnie np 6,3 średnio a było od 5 do 7 w zalznosici jak sie siewnik sprawował i jak było przygotowane pole u mnie po siewie przez prawie 3 tygodnie nie było znaczącego deszczu,wiesz Luk jaki był rozkład opadów w twoim rejonie bo u mnie lipiec 20mm,sierpień 120,wrzesień też 20 mm,no i najwarzejniesze omacnica proswianka tak zechalała w środku ja ze prkatycznie nie było stojącej rośliny na polu wszystko wyłamało sie w sierpniu i na początku września takich zniszczen przez tego szkodnika nie pamiętam odkąd żyje jak ktoś zwalczał ja chemicznie (odpowiedni sprzęt ) albo biologicznie 'trichoplus" to moze liczyć kase , jest też problem róznej "smakowitości "odmian znajomy twierdzi że polskie odmiany są nic nie warte i szkoda pieniędzy, ciekawe czy na dolnym śląsku omacnica tez tak porządziła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak deszczu po siewie rzadko jest przyczyną spadku plonu ,50 dniowa susza w okresie 20 .06 do 10 .08 zrobiła spustoszenie.Póżniejsze deszcze to musztarda po obiedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kukurydza posiana w kwietniu była yszczepina przez omcnice kombajnem sie nie kosiło tylko podbierało a kukurydza posiana w maju w małym stopniu była porazona

aco do rozkładu powiem tak jak trzeba było to nie padało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jakie macie ceny na kukurydze? jakie odmiany najlepiej wam plonowaly w tym suchym roku? U mnie na piaskach (5-6 klasa) średnia to 5 t z ha co przy cenach rzedu 560 zł/t za suchą daje niezły zysk. 25-30% wilgotności przy zbiorze. Odmiany francuskie plonowały najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

jakie macie ceny na kukurydze? jakie odmiany najlepiej wam plonowaly w tym suchym roku? U mnie na piaskach (5-6 klasa) średnia to 5 t z ha co przy cenach rzedu 560 zł/t za suchą daje niezły zysk. 25-30% wilgotności przy zbiorze. Odmiany francuskie plonowały najlepiej.

 

napisz jakie siałeś i z jakiego jesteś rejonu kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja kukurydza gleba V odmiana cabernet (nie siejcie tego badziewia) plon 5t/ha wilg 30% cena 348zł za tone mokrej z potrąceniami za zanieczyszczenia.na lizaki zostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też już skończyłem kosić plony różne zależały od rodzaju gleby i miejsca. najlepiej plonowała PR39H32 na jednym kawałku dała mi 10t na sucho. a średnio to ok 7. miałem też turini ale plon był ok 5.5t/ha. ceny to 360 na mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek116 napisz proszę jakie odmiany siałeś jakie zastosowaleś dawki nawozu i czy dopadla Cię susza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja kukurydza gleba V odmiana cabernet (nie siejcie tego badziewia) plon 5t/ha wilg 30% cena 348zł za tone mokrej z potrąceniami za zanieczyszczenia.na lizaki zostanie

eeee. pionier to zby pozne odmiany i drogie, siałem limagren bardzo dobre ale drogo teraz sieje polskie troche gorsze ale bardziej wytrzymale i duuuuzo tansze sialem san jestem zadowolonyw tym roku zebralem 9,5t to chyba niezle na taki rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek116 napisz proszę jakie odmiany siałeś jakie zastosowaleś dawki nawozu i czy dopadla Cię susza?

 

azot-mocznik w dawkach dzielonych w sumie ok. 130 kg, przedsiewnie potas 120-130 kg i P- 70 kg. Na niektórych polach kemira corn- 300-350 kg pod korzeń. Na lekkich glebach azot lepiej podzielić. Druga dawka azotu wysiana jak rośliny mają z 50-60 cm tak aby wjechać jeszcze się dało.

Odmiany to tradycyjnie lg 2244 ale również nowe odmiany Copland i Dakovo z Maisadour, również czeski celux- niezdobrze, i polski Junak-średnio.

Bardzo sucho w lipcu, na górkach 90-100% głownia, ale dołki nadrabiały i tam rośliny były zdrowe.

Ja odwrotu od kukurydzy u siebie nie widze. Zboża średnio dały 3 t/ha.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podajcie jakies adresy mail albo miejsca gdzie na terenie slaska moge dostac polskie odpowiedniki kukurydzy, bo w tym roku sialem pioniera i mialem na V 6ton /ha mokrej kukurydzy a i tak wiekszosc mi dziki rozwalily i polamaly. Co na to zwiazek? :

- Panie to nie byly dziki tylko sasiedzi Panu wybrali

- A te slady wszedzie i "zapach"?

- Przecierz tu prawie nie ma zadnych sladow a te tu to psy zrobiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podajcie jakies adresy mail albo miejsca gdzie na terenie slaska moge dostac polskie odpowiedniki kukurydzy, bo w tym roku sialem pioniera i mialem na V 6ton /ha mokrej kukurydzy a i tak wiekszosc mi dziki rozwalily i polamaly. Co na to zwiazek? :

- Panie to nie byly dziki tylko sasiedzi Panu wybrali

- A te slady wszedzie i "zapach"?

- Przecierz tu prawie nie ma zadnych sladow a te tu to psy zrobiły

 

 

A ZJAKIEGO REGIONU ŚLĄSKA JESTEŚ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak koledzy juz ktoś nasiona zamówił????

Co siejecie w tym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze czekam chyba spróbuje trochę clariki pioneera bo podobno zajefajnie się suszy. a tak pozatym masz może jakiś cennik limagraina lub kws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cennik a co cie interesuje??

clarika ok 420zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku na kiszonke GRACJE (LG) cena 220zł (50000)

i na próbe tez na kiszonke ale tylko 2ha polska z kobierzyc KB2704 145 zł (50000)

i tradycyjnie eurostar 370zł (80000) na ziarno i na próbe ok 5 ha ES PAROLI

390zł (80000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś czeski odmiany są po 290zł za 90 000. Mieliście doświedczenie z tamtymi kukurydzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My zamówiliśmy czeską tiarę i nowość anamur, podobno na naszych rerenach w zaszłym roku był super!? ZOBACZYMY Czeska mieliśmy dwa lata temu Tereze i była super duże kolby ale na słabych glebach i przy suszy była slaba, dlatego w tym roku zdecydowaliśmy sie na tiarę ma być na slabsze stamowiska.Zobaczymy co zbierzemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie drogie to ziarno kukurydzy, zamierzam kupić cyrkona za 132 zl za jednostkę bardzo dobrze plonował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic na to nie poradzisz i na dodatek jest ich bardzo mało wiec radze wam sie spieszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym pośpiechem Stary chwyt firm handlujących ziarnem. Szybko szybko bo braknie. Jeżeli już to braknie nowości jak co roku i nic więcej. Wszystkie firmy zmniejszyły w zeszłym roku plantacje nasienne bo przewidywały że część gospodarstw zejdzie z kukurydzy i rynek sie skurczy pozatym jest spory zapas niesprzedanego ziarna z 2006 więc przy dostawie radze zwracać uwage na date produkcji i zaprawiania. U mnie też tendencja zniżkowa w areale kukurydzy więc tylko jedna odmiana z Maisadour AXELLE Jeszcze nie wiem po ile jak będę miał cennik to napisze. Narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sieje własno kukurydze i zaprawiam zaprawo od zboża. Do tei pory na such ale w tym roku sprubuje na mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady z tym pośpiechem Stary chwyt firm handlujących ziarnem. Szybko szybko bo braknie. Jeżeli już to braknie nowości jak co roku i nic więcej. Wszystkie firmy zmniejszyły w zeszłym roku plantacje nasienne bo przewidywały że część gospodarstw zejdzie z kukurydzy i rynek sie skurczy pozatym jest spory zapas niesprzedanego ziarna z 2006 więc przy dostawie radze zwracać uwage na date produkcji i zaprawiania. U mnie też tendencja zniżkowa w areale kukurydzy więc tylko jedna odmiana z Maisadour AXELLE Jeszcze nie wiem po ile jak będę miał cennik to napisze. Narka

 

moze to i prawda ale zamawiajac nasiona wczesniej jest wiekszy upust czyli oszczednosc a naczyms trzeba oszczedzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pioneer H32 ceni 280zł za 80000. myślałem też o takiej nowej z saten union FAO160 ale nie wiem czy tak wczesnA jest sens siać. a chciałbym wiedzieć jak z KWS-u ceny konkretnie odmiana SILAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...