Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Oj!!! to jak na mnie to za duzo a co myślisz o takiej odmianie z FAO 160? cena to 135zł za 50000a nazwa to chyba TK160 albo coś? Może takiej to wogóle nie trzeba suszyć?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie za bardzo za mał FAO kiedys sialismy antares ona miała jak pamietam 180 to nie zawsze wychodziła jak jestes z lubelskiego to tam sieje piootr BLASK 240 sprobuj on kosztuje 150 (50000)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie jak dostac Gaucho,albo Cruiser 350FS chcialem zaprawic kukurydze dodatkowo co by ploniarke zalatwic a przy okazji moze juz jakies larwy stonki sie czaja, ale nie idzie kupic zaprawy jest tylko dla firm nasiennych. Mozna kupic nasiona zaprawione ale tylko pionieer no i licza sobie do i tak slonych cen +160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ci to takowe zaprawy działają góra 4 tygodnie, a potem nie ma po niej śladu. Na ploniarkę i stonkę działa Nurelle tylko musisz późno polecieć tzn. jak ma wysokość ok 1,5m. Pytanie tylko jak. Może już warto pomysleć bo problem napewno sam się nie rozwiąże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze ktos wie jak dostac Gaucho,albo Cruiser 350FS chcialem zaprawic kukurydze dodatkowo co by ploniarke zalatwic a przy okazji moze juz jakies larwy stonki sie czaja, ale nie idzie kupic zaprawy jest tylko dla firm nasiennych. Mozna kupic nasiona zaprawione ale tylko pionieer no i licza sobie do i tak slonych cen +160

 

spróbuj w agroefekcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzialaja nawet do 10-12 tygodni, pryskanie na ploniarke to jeden dwa liscie a nie 1,5m, a co do stonki to najgrozniejsze sa larwy ktore wylegaja sie w ziemi z jaj zlozonych w roku poprzednim tak wiec opryskiem mozesz je co najwyzej rozsmieszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś doświadczenia z Furadanem 5gr ewentualnie Diafuran 5gr?

 

Mikrogranulaty te są 5 x lepsze od Gaucho i stosuje sie je doglebowo, oczywiscie jesli ma sie siewnik wyposazony w aplikator. Własnie taki posiadam i chciałbym rozeznac sytucacje ile płacicie za te mikrogranulaty...

 

Nie ma lepszego sposobu na ploniarke, drutowca czy stonke k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z granulatami jest jeden problem sa to zwiazki fosforoorganiczne, a przeczytaj etykiete stasowania takich srodkow jak titus i milagro gdzie jest wyraznie napisane zeby n ie stosowac w kukurydzy traktowanej doglebowo srodkami z grupy fosforoorganicznych nie wiem jak jest z maistrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzialaja nawet do 10-12 tygodni, pryskanie na ploniarke to jeden dwa liscie a nie 1,5m, a co do stonki to najgrozniejsze sa larwy ktore wylegaja sie w ziemi z jaj zlozonych w roku poprzednim tak wiec opryskiem mozesz je co najwyzej rozsmieszyc

To możesz mi wyjaśnić czego szukaja w słdkiej kukurydzy ciagniki z opryskiwaczami przed wyrzucaniem tych wiech. Znajomy mi mówił że właśnie wtedy jadą na poloniarkę i inne.

Te 10-12 tygodni to wiesz z własnego doświadczenia czy z etykiety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrogranulaty Furadan i diafuran posiadaja substancje czynną "karbofuran" która nalezy do grupy karbaminianów

 

fosforoorganiczne - są to pochodne kwasu fosforowego itd.

Karbamniany- są to pochodne kwasu karbaminowego

 

Więc skąd wynalazłes to ze należa do grupy fosforoorganicznych ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mikrogranulaty Furadan i diafuran posiadaja substancje czynną "karbofuran" która nalezy do grupy karbaminianów

 

fosforoorganiczne - są to pochodne kwasu fosforowego itd.

Karbamniany- są to pochodne kwasu karbaminowego

 

Więc skąd wynalazłes to ze należa do grupy fosforoorganicznych ?:)

 

Przepraszam faktycznie sa to karbaminiany natomiast Counter 5G jest fosforoorganiczny, moj blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzialaja nawet do 10-12 tygodni, pryskanie na ploniarke to jeden dwa liscie a nie 1,5m, a co do stonki to najgrozniejsze sa larwy ktore wylegaja sie w ziemi z jaj zlozonych w roku poprzednim tak wiec opryskiem mozesz je co najwyzej rozsmieszyc

To możesz mi wyjaśnić czego szukaja w słdkiej kukurydzy ciagniki z opryskiwaczami przed wyrzucaniem tych wiech. Znajomy mi mówił że właśnie wtedy jadą na poloniarkę i inne.

Te 10-12 tygodni to wiesz z własnego doświadczenia czy z etykiety?

 

Przed wyrzucaniem wiech to pewnie na omacnice pryskaja, szkodliwosc ploniarki polega na uszkadzaniu przez larwy stozka wzrostu rosliny w poczatkowych fazach rozwoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wracam ze spotkania z gosciem od Bayera. To mówił że Gaucho maxymalnie podziała do 12 tygodni na pędraki i drutowce. Na ploniarkę jak dobrze pamietam do 8 tyg. Na larwy stonki też coś koło tego. A na osobniki dorosłe stonki można bedzie jechać niby Calypso bo ich firma rejestruje go w Polsce, a na Węgrzech już go zarejestrowali. Oczywiscie wciskał wszystko z ich firmy ale od czego są generyki.

Co ciekawe mówił że na wystapienie głowni ma wpływ ciepła pogoda. Najprostrzym sposobne byłoby zraszanie wodą ale skąd ją wziąść jak sucho. Nimy nieoficjalnie robią próby z tubekonazolem ale jeszcze do końca nie jest przebadane. Można się pokusić.

Jeszce wspominał o środku EMBLEM na plantacje gdzie króluje powój i rdesty. Generalnie niszczy tylko części nadziemne pozostawiając ewentualne rozłogi w niektórych chwastach.

A i do końca tego roku można stosować atrazyny. W 2008 będzie do wyboru 5% preparatów dziś dostępnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy sieje sporo kukurydzy na górkach to nawet na tych stokach co słońce bardziej operowało była dużo bardziej porażona głownią kukurydza i uschnięta dobrze że ja nie mam górek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie inspektorki z PIOR straszą że jak bęę siał kukurydfzę to będzie problem! muszę siać w płodozmianie bo zobaczę!! pytałem o zwalczanie to mówili że w zeszłym roku zarejestrowany był karate zeon. a jak zapytałem o granulaty i gaucho to się śmiali jak dla mnie to oni są jak wrzód na rzadko opalanej części ciała a możę i nigdy nieopalanej niach się doucz!!! dyskutowałem z nimi i powiedziałem troszkę o prawie cywilnym i sądach to już innym głosem mówili. wiem że to niebardzo ich wina tylko tych profesorków w głównym ale cóż niech zmienią podejście i zaczną zwalczać tą stonkę a nie grozić i zabraniać siać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopoki nie znajda na polu stonki to moga sobie palce w bucie pokiwac. A co do tego szukania to zalezy czy znajdziesz u siebie na polu pulapki feromonowe i zdazysz je wyczyscic zanim przyjada sprawdzac o ile sie cos zlapie. Bo zakladajac pulapki nie musza informowac wlasciciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te pułapki mogą dostać nogi i nic nie znajdą ani stonki ani pułapki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zmienić odmiane. Niektórych odmian omacnica sie nie chwyta chocby Moncady , Delitopa itp. Pionnera lubi prawie wszystkie prf70, h20 Clarica. Ikosa z KWS mi dos mocno zżarłaa a Amadeo tylko troche. Głownia tez wystepuje na bardziej podatnych odmianach. Dla przykładu na jednym polu miałem obsiane w koło LG32.12 a w środku rosła 32.25. Ta naokoło była nie tknięta, a ta w środku w 80% z głownią. To samo jest z dzikami, też nie wszystkich odmian sie chwytają. Nie wiem jak u was ale u mnie na terenie podgórskim. jest ich dosyć sporo.

 

@piootr

 

nachylenie stoku nie ma nic wspolnego z ilością głowni. Mam pola chyba z stokami w kazdym kierunku. I jezeli odmiana była do d^^y to cała była w głowni. LG32.25. Wszzystkie pola co miałem z nią były z głownią. A o dziwo np LG 22.44 32.12, 32.15 juz sporadycznie

 

Moją teorią też na to jest fakt ze niektózy sprzedaja ziarna zeszłoroczne, bez ponownego zaprawienia dlatego sie tak dzieje. (klepena w papierach ze sie nadaje i pchaja to g. dalej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn nie mam zamiaru bawić się z nimi w chowanego. kukurydzę i tak na części będę siał w monokulturze. znależli w zeszłym roku w sąsiedniej wsi w PGR i mówią że może się przemieścić 1km więc do mnie dojdzie za dwa lata tylko jakim k^wa cudem w 2005 roku była w podkarpackim a w zeszłym już u nas??? a co by było jakbym np wziął kasę z unii i podpisał plan upraw czy coś tam a oni sruu kukurydzy nie wolno i co wtedy?? przecież ludzie którzy pobrali młodego rolnika i sieją kukurydze mogą mieć kuku. niech myślą jak zwalczać a nie pilnują jak zagłodzić tą stonkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stonka sie przemiaszcza około 80km/rok a jak leci samolotem to szybciej

 

jak jest od ciebie km tzn ze już ją masz

 

A polska kwarantanna czy zabranianie siania GMO jest zprzeczna z zasadami wolnej konkurencji i wogóle poza wszelkimi kategoriami zdrowego rozsądku, dlatego z tego powodu juz jest wnisek w sądzie ale nie Polskim!

 

Sam mam monokulture kukurydzy od 20 lat, w ziemi zalega tyle atrazyny ze nawet jak bym chciał zmienic uprawe, to przez pierwszych kilka lat nic nie urośnie.

Ciekawi mnie jak sie ma ten zakaz uprawy, do tych wszystkich biznesplanów, umów, kredytów, czy kiszonki dla zwierząt.

Zwierzęta maja zdechnąć , a ja mam isc do kurortu rządowego za brak mozliwosci spłacania tego. Bo zabronić jest łatwo. A co z całymi inwestycjami poniesionymi na wyposazeniu parku maszynowego specjalnie pod tą rośline?

Skad mamy wziąść pieniadze na kolejne maszyny zeby zmienic kierunek produkcji? De^^^^^izm

A myślicie ze kwarantanna z zakazem uprawy to pomysł UE, NIE! to wymyslili nasi:) wszedzie naokoło w eropie tak nie ma. UE wystosowała tylko zalecenia do zwalczania tego szkodnika, czyli chodzi mniejwiecej o to ze jezeli ktoś sieje kuku robi to na własne ryzyko i powinienien stosowac srodki zwalczające (zmianowanie, czy srodki ohcrony przed tym szkodnikiem)!!! a nie odbiera mu sie całkowite prawo do uprwy tej rośliny. Zakaz uprawy wymyslili i stosują tylko nasi !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasi nadgorliwce (poje..sy) zawsze muszą przed szereg wyjść a później okaże się że nie potrzebnie a co ludziom życia utrują to nikt się tym nie przejmuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amerykanie po 30 latach monokultury kukurydzy wykonczyli ziemie.ciekawe czy my bedziemy szybsi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he he dobre oni maja srednia wydajnosc 11 ton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...