Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

JACUS

najpierw zdobądź wiedze na temat kuku w Ameryce, potem pomysl 5 razy zanim coś napiszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam małą prośbe do osób siejących kukurydzę z Syngenty. Chciałbym posiać sorgo a oni sprzedają tylko z kukurydzą a ja już ją kupiłem. Więc jakby ktoś mógł je wziąść to ja bym 1 worek odkupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie dotyczące suszarni może kotś z forumowiczów mi cos poradzi.

Chciałbym wysuszyć nasiona pomidorów ( odpad z robienia przecierów pomidorowych) w ilości ok 20-30ton.

Czy możliwe jest wysuszenie takich nasion w suszarni zboż?

Chciałbym dosuszyć takie pestki do 15% wilgotności.

Jaki może byc koszt takiej operacji?

Czy w okolicach Płońska lub Ciechanowa są szuszarnie które w których mógłbym zrobić coś takiego?

Prosze o informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suszarnia to przesuszy jesli to bedzie w stanie przesypac podajnikem slimakowym Przynajmniej jesli suszylo by sie w suszarni Pedrotti bo taka mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku sieje: Nekta, Delitop, Moncada, PR39T45, T13, Lexxor, Ronalidnio, Ikos,Amadeo, Crazi, Arobase. Z LG sie wyleczyłem. TO które są najplepsze zalezy od rejonu i od gleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powie gdzie można kupić preparat do odchwaszczania kukurydzy o nazwie TROPHY 786 EC najlepiej z południowej wielkopolski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o opryskach

czy ktoś ma może wykaz środków chemicznych stosowanych w uprawie kukurydzy wraz z cenami? jeśli tak to bym prosił o taki zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś mi powie gdzie można kupić preparat do odchwaszczania kukurydzy o nazwie TROPHY 786 EC najlepiej z południowej wielkopolski.

U Osadkowskiego sprawdzałeś. Może Agroefekt bedzie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w tym roku sieje: Nekta, Delitop, Moncada, PR39T45, T13, Lexxor, Ronalidnio, Ikos,Amadeo, Crazi, Arobase. Z LG sie wyleczyłem. TO które są najplepsze zalezy od rejonu i od gleb

 

Czemu z LG się wyleczyłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w tym roku sieje: Nekta, Delitop, Moncada, PR39T45, T13, Lexxor, Ronalidnio, Ikos,Amadeo, Crazi, Arobase. Z LG sie wyleczyłem. TO które są najplepsze zalezy od rejonu i od gleb

 

Czemu z LG się wyleczyłeś

 

Kurde,a ja zamówiłem właśnie na próbę LG 3232 na 3 ha

Ponoć mają bardzo dobrą strawność jako kiszonka.

Drogie jak ch....[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem z LG 32.12 32.15 32.25 32.44 32.26 tą ostatnia 2 lata temu

lipa po całości. a 32.25 to w 99% z głownią.

Jedyna odmiana która moge pochwalic to 32.44 którą miałem kilka lat, moze nie była rewelacyjna ale zwasze swoje sypła.

he mój sąsiad chwalił tak 32.15 i wogole siał co roku same odmiany z LG, a teraz nie ma ani na 1 ha z tej firmy:)

ja przez to ze miałem odmiany z LG mysle ze straciłem tak lekko 10% plonu.

 

Myslałem na ten rok 32.32 ale jak sobie przypomne ubiegły rok to wole testowac inne.

 

Nie wiem jak u was, ale cos ostatni ludzie chwala w rejonie małopolski i ślaska monsanto .... i chyba jeszcze dołoze na którys ha na próbe jakąs odmiane DKC zamiast 32.32

Monsanto to specjalisci od GMO. Moze dlatego takie dobre wyniki osiagaja ich odmiany

Pioneerowskie odmiany GMO to tez z monsanto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za pomyłke, z rozpędu wpisałem LG 32.44 zamiast 22.44 he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaczynałem dla krów siać kukurydze to był 96 rok to miałem 22.42 i CARAIBE na 1 polu posiane i była spora różnica

 

A pytałem dlatego bo zastanawiam się nad 22.65 bo cena nie jest kosmiczna

 

W tamtym roku ja miałem Blaska i porównując go z Monopolem i Coxximo co kolega miał to mój blask lepiej wyglądał

 

Po życie siałem cedro ale troche przesadziłem z Mustangiem

 

Jakie opryski stosujecie interesuja mnie tylko takie po których pszenica może być siana ja w tamty roku część titus + 1kg atranexu a po życie zamiast atrazyny Mustang i mniejsz adawka titusa

 

@ mav na jakich odmianach obserwujesz najmniejsze porażenie głownią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja kuku siałem prawie 10 lat wczesniej niz ty, wtedy na CCM i wtedy niebardzo był wybór domian hehe. krg, cosmo. Po 90 roku odkad pojawił sie tylko Pioneer. przezuciłem sie na niego w 100% i 10 lat siałem wyłacznie nasiona tej firmy. W zasadzie od 94r sieje wyłacznie na ziarno.

 

Teraz nie zasiałbym czegos takiego jak Blask czy Monopol, dla mnie to czysta strata plonu. Ja sieje na ziarno wiec to troche róznica.

 

w zeszłym roku np na Moncadzie, Delitopie, Amadeo, Ikos miałem śladowe ilości głowni. A w wczesniejszych latach problem praktycznie nie istniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głownia rozwija się na różnych odmianach w różny sposób.Jedną z przyczyn jest susza bo pyłek obumiera i nie zapyla kolb,a w miejsce pyłku kukurydzianego kolby zapylane są pyłkiem głowni,który może lecieć nawet 30 km.Dlatego ta odmiana, która zachowuje wigor i żywe kwiaty męskie czyli wiechy,

mniej ma głowni.

To zależy jak dana odmiana daje sobie rade na danym polu w danym roku.

Ja też siłem Blask i nie było tak źle, a inni kleli jak chol.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnia 20 lat temu to może ktoś siał dla baranów ale dla krów to nikt nie siał kukurydzy

 

A na ziarno obecnie to tylko mój kolega siał i to nie dużo bo 10 ha i lipnie w tamtym roku wyszedł Coxximo gorzej sypało od monopola

 

Ja kosząc sieczkarnią po ludziach nigdy nie widziałem w zagranicznych odmianach przewagi odnośnie wielkości kolb i plonu ale były to głównie odmiany z Advanty orient (strasznie go głownie bierze ) , sastra , darius , w tamtym roku posiałem blaska dlatego że ma ziarno dent i dobrze mi aeromat go sieje

 

W tym roku myśle porównać go z jakimiś zachodnimi bo bede siał na szerokim polu

 

Z KWS na kiszonke polecją mi SILVESTRE w cenie 189zł i nieźle wypada w badaniach porejestrowych na kiszonke

 

Nie wiem jeszcze jak się przedstawia syngenta i pioneer cenowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! panowie mam pytanie dotyczące odmian kukurydzy ,mianowicie u jakich odmian obserwujecie mniejsze porażenie omacnica za informacje z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy tu może dowiem się gdzie mogę zakupić ziarno odpadowe i odpady z kukurydzy?

Pilnie potrzebuję te produkty do testów. Skonstruowałem podajnik do biomasy z palnikiem wyróżniony na targach ENEX2007, przetestowałem już owies, pelet, brykiet trocinowy, zrębek i teraz chciałbym sprawdzić jeszcze kukurydzę jak się ona zachowuje w moim palniku. Bardzo proszę, jeśli ktoś może udostępnić mi w/w kukurydzę lub jej odpady, to proszę o kontakt. Potrzebne są tylko 2 worki ) Najlepsze byłyby odpady z suszarni. Często przejeżdżam trasę Bochnia - Warszawa i Bochnia - Wrocław, mogę w tych okolicach oDebra1ć osobiście.

Wacław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić nasiona kukurydzy w woj. pomorskim i jaka odmiane polecacie na kiszonke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...