Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja mieszkam koło wrocławia to chce posiać kukurydze w przyszłym tygodniu (a ziemniaki już zaczynają wschodzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tradycyjnym terminem jest I dekada maja (jak zakwitną mniszki - choć już dziś 1. widziałem ). W święta było jeszcze 10 cm śniegu - więc nie ma co się spieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczynam siać w poniedziałek ,albo wtorek ,mniszki kwitną juz pełna parą tzn ze gleba ma juz 8st C ,i nie pszeszkadzaja im co nocne przymrozki większośc juz zasiała w mojej okolicy, sieje Blask i L.G 32.32 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej2110- czy to ten zestaw, o którym pisałeś kiedyś na tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci zapewne o tego posta

Ja bronki za siewnikem mam od dawna. Były zrobione odrazu przy przeróbce go na ciągnik (jakieś 25 lat temu).

Po co chodzić za siewnikem? ja mam deske i można na niej jeździć ale ja sieje sam. E tym roku planuje zrobić ruchome mocowania do kultywatora i przypiąć do niego teń siewnik. Jak zrobie to będzie niezły zestaw (kultywator+siewnik+brony).

Ty siejesz nasionami z centrali czy innymi?

to jest teń zestaw Planuje jeszcze troche przerobić siewnik aby wyszedł mi agregat ścierniskowy z siewnikem poplonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

 

 

Jak powiedziałem kumplowi z klasy o tym wynalazku i o głęboszu to sę zastanawia co to za ciągnik mam. A prawda jest taka że gdyby ciapek miał mocinejszy podnośnik to by wystarczył do tego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrzej 2110 podaj email to wysle ci ta fotke mojego wynalazku na af narazie nie wrzuce bo jest niekompletny wałki sa przy agregacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś posiałem gościu wzioł 90 zł za 1 ha. Siał Hasią 8-o rzędową. Coś mu sią popieprzyła pod koniec bo zaczoł mniej wysiewać i musiał drugi raz jeżdzić. Mówił że ciśnienie mu wzrosło na 2x nie wicie co się mogło stać. Zatkało się coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za siew 4-rzędy Monosem w ub.r. płaciłem 80 zł/h (hektar w ok. 45 min.). W tym roku ma być podobnie. Właśnie właściciel na długi łykend rychtuje siewnik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis posiałem kukurydze 120za h płaciłem po znajomości 4 rzędowy z podsiewaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero rychtuje?? ja juz posialem 35ha a chetnych mam jeszcze na ok 100ha. hektar w 45 min?? to z jaka predkoscia on sieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

wiesz co taki traktor to u nas ciągnie ten sam siewnik ale ma 8 rzędów

a 4 rzędowy z podsiewaczem to traktor spokojnie 75km pociągnie i podniesie

a ten twój to ma ponad 120km niepamiętam tera dokładnie wieć raczej go nie przeciążasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy powinno sie siac kukurydze??? juz teraz??? klasa ziemi 3 . prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ma 125KM i spalanie przy siewie 6l na ha ale nie chodzi o to tylko o komfort pracy. w ubieglym roku ten siewnik pracowal z MTZ 82TS ktory na gorzystych polach mial juz problemy no i jeszcze brak wentylacji i "troche" kurzu a chcialbym zobaczyc jak podnosisz ten siewnik zaladowany do pelna np polifoska ciagnikem ktory ma 75 KM - jedyny plus to lekko "chodzaca" kierownica a bedzie bardziej oszczedny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku ma mojej kukurydzy pojawił sie w kolbach jakis !grzyb!w kobie była jakas czarna substancja zamiast ziarna jak walczyc z tym grzybem???? pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...