Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tym roku cydem zdobyłem mesurol W zeszłym roku nikt nie chciał tego sprzedać, więc kukurydza nie była zaprawiana w ogóle.

a jakie wyniki?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam. Wrona do dzioba nie bierze

Poza tym kukurydza, którą kupuję jest już zaprawiona od grzyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też robie mesurolem ale w moim siewniku zaprawione nim nasina zawieszają mi się w zbiorniku i robi przepusty ogólnie jak siałem ludziom to nie zaprawiają na wrony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Mesurol Żaden ptaszek nie ma wtedy ochoty na ziarenko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piootr dlaczego zawieszjaą Ci się te nasiona z mesurolem? Czym siejesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie jakim środkiem zniszczyć chabry(modraki) w kukurydzie powschodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sieje aeromatem z tego co zobserwowałem to po mesurolu są bardziej szorstkie i trzymają sie kupy nasiona , jednego roku kawałek siał mi znajomy nowym siewnikiem MACENCIA czy jakoś tak i to samo było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam dużo tej kukurydzy, więc sieję zbożowym. Ale w zeszłym roku, kiedy nasiona nie były zaprawiane to laciały tak samo jak z mesurolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaber możesz aminopielikiem potraktować. Jak również większość "mniej" uciążliwych chwastów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aminopielikiem? Nie zaszkodzi to kukurydzy, bo mam opakowanie po aminopieliku i nic tam nie pisze żeby go można było stosować na kukurydzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aminopielik Gold jest w zaleceniach Instytutu Ochr. Rośl. jako środek do zwalaczania komosy, bratków i również chabrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a co by do niego dodać aby zwalczyć prosowate. Czy może lepiej zrobić dwa opryski w jakimś odstępie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aminopielik ,odradzam zależy jaka odmiana , potem kukurydza pozwija ci sie w ruloniki ,jak cos to lepiej mustang w dawce najniższej 0,4litra albo najlepiej maister 310wg,jak masz odmiane mieszańca pojedynczego typ SC to nie stosuj nigdy zadnego mcpa (chwastoxu) choć moze nawet mniej szkodzi niż 2,4D tzn aminopieliki tzn 2,4D też nigdy nie stosuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha maister załatwi ci też prosowate , zostawia tylko powój polny jak jest go duzo to nie stosuj go, albo ewntulanie millagro ale to poroblemy z następstwem roślin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam perzu od paru lat daję 0,6l Milagro + 0,3l Banwel + 1l Mazine Załatwie wszystkie powoje ostrożnie itp.

Kiedyś dawałem 0,6l Mustanga + 0,6 Milagro na polu gdzie 15 lat rosła kukurydza w monokulturze. Innym razem na dzierżawie z perzem 1l Milagro + 1,5 Emblem Sam Emblem bardzo dobry szczególnie do poprawek stosowałem w kukurydzy 11 liści załatwił nawet bylicę.

Gold jest dobry ale tak jak z Mustangiem trzeba trafić z pogodą najlepiej jak będzie deszczowo przez dwa trzy dni po oprysku i ciepło. Można też próbować z Mocarzem ale z rejestracją nie zdążyli więc albo po cichu albo dopiero za rok. Jak ktoś ma perz to Maister dwa opryski w odstępie 10-14 dni po pól dawki lub 1,25 Milagro + 1l Mazine. Titusa nie polecam dobry ale strasznie ryzykowny potrafi załatwić jednoliścienne łącznie z kukurydzą. W tych wszystkich kombinacjach jako roślinę następczą można siać wszystko W monokulturze można jeszcze więcej pokombinować W razie pytań służe pomocą Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem,że stosowanie kukurydzy jako dodatku paszowego skutkuje dobrymi przyrostami masy (świnie) czy to prawda??Da się kukurydze zbierać zwykłym hederem??Czy ziarno nalezy ześrutować czy cos innego zrobić z nim??Czy na rędzinach uda sie kukurydza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się młucić zwykłym hederem ale ma ciżko kombajn gdyż łodygi przechodzo przez niego. Na małej powieżchni można tak się bawić. W szkole cieli tak 10 ha rocznie, teraz kupili przystawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 maj - zasiałem swoją kukurydze, chętnie bym porównał wzrost kukurydzy z kimś kto siał dużo wsześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może bym sie zabawił z tą kukurydzą.Czekam na dalsze porady,opinie.

Kukurydza w większych ilościach wpływa ale na większy przyrost tłuszczu. Co do młucenia szkoda kombajnu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 maj - zasiałem swoją kukurydze, chętnie bym porównał wzrost kukurydzy z kimś kto siał dużo wsześniej.

Czy tak dużo wcześniej to nie wiem... siałem 11 maja i 3 dni temu zauważylem, że nieśmialo ale jednak wschodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są tacy co ponad 3 tygodnie temu posiali. Porobiły się żółte po przymrozkach ale nie przemarzły teraz to już ponad 10 cm mają. Ja siałem 7 maja i ma prawie 10 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zasiałem kukurydze w tym roku 13 kwietnia jak były te przymrozki to miała już dwa listeczki troche je omroziło bo końcówki liśtków pozasychały ale rośnie teraz ma już 7 listków nawet w sobote ją pryskałem titusem na prosowate i perz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem na swoje kukurydzy i okazało się że nie byłem pierwszy - dziki były wcześniej. Ale trzech myśliwych już pilnuje mi pola wczoraj pobiłem rekord - 20 ha zasiane w jeden dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na szczescie dzików jeszcze nie było, kukurydza ładnie wschodzi tylko na glinie miejscami jest mniejsza i jaśniejsza ale togo sie spodziewałem wiec ogólnie jest dobrze troche wilgoci w ziemi jest wiec bedzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...