Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy stosujecie nawozy zawierające cynk, bor, a jeżeli tak to jakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro chce prysnąć kukurydze od chwastów a właściwie to od chwastnicy jednostronej ale czym?? Znacie jakieś dobre a tanie środki?? potrzebuje na jakieś 1,5ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jednoliścienne to pokrop TITUSEM bierze też perz tylko że na hektar to wyjdzie coś ponad 100zł ale dokładnie nie wiem ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prysnołem Milagro 040 SC (153zł/l) też bieże perz. Titusa nie było akurat a koszt to około 200zł/ha pozatym nie na każdo odmiane kukurydzy można stosować. Mogłem jeszcze mocarzem ale musiał bym czekać na dosawe a koszt też około 200zł/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prysnołem Milagro 040 SC (153zł/l) też bieże perz. Titusa nie było akurat a koszt to około 200zł/ha pozatym nie na każdo odmiane kukurydzy można stosować. Mogłem jeszcze mocarzem ale musiał bym czekać na dosawe a koszt też około 200zł/h

właśnie sprawdziłem i mocarz nie jest na kukurydze ani na jednoliściene. coś sioę sprzedawcy pomyliło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy perz to przypadkiem nia zalicza sie do jednoliściennych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kukurydza też do jednoliściennych, tak jak inne zboża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prysnołem Milagro 040 SC (153zł/l) też bieże perz. Titusa nie było akurat a koszt to około 200zł/ha pozatym nie na każdo odmiane kukurydzy można stosować. Mogłem jeszcze mocarzem ale musiał bym czekać na dosawe a koszt też około 200zł/h

właśnie sprawdziłem i mocarz nie jest na kukurydze ani na jednoliściene. coś sioę sprzedawcy pomyliło

Pewnie pomyliliście z maistrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kukurydza też do jednoliściennych, tak jak inne zboża

 

Kukurydza to nie jest jednoliścienne bo to nie zboże, to raz A dwa to mocarz jest w końcowej fazie rejestracji i za rok będzie rejestrowany w kukurydzy w tym roku poprostu nie zdążyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kukurydza to jednoliścienna roślina poleć graminicydem to zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kukurydza to nie zboże

Skąd takie nowiny bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kukurydza to nie zboże

Skąd takie nowiny bierzesz?

Jakie nowiny?? Kukurydze zalicza się do traw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prysnołem titusem a z pół godziny wylazła chmura i polało , musze 2x pryskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w skrócie mówi się w niektórych rejonach że kukurydza to zboże i że należy do jednoliściennych , jednak jest inaczej. Do dziś nie udało się naukowcom znależć dzikiej formy przodka kukurydzy(uprawiali ją już Aztekowie ale nie wiadomo skąd ją mieli) Badania archeologiczne pozwalają stwierdzić, że kukurydza była uprawiana na płaskowyżu meksykańskim już siedem tysięcy lat temu. Nie odnaleziono dzikiej formy kukurydzy, nie wiadomo czy wyginęła, czy też nigdy nie istniała?Dzięki jej niezwykłym cechom nie można jej przypisać do jakiejkiolwiek klasyfikacji dlatego traktuje się ja jako zboże lub wyszczególnia osobno jako kukurydze.Nie ma rośliny od jakiej pochodzi (napewno nie są to trawy choć są przypuszczenia że została sztucznie stworzona w drodze krzyżowania i selekcji teosinte - dziko rosnącej trawy z rodzaju Zea tyle że nie można tego w żaden sposób udowodnić) . Jest to roslina niezwykła, nie ma drugiej takiej rośliny w przyrodzie która rośnie w taki sposób, dającej takie plony i mającej tak wszechstronne zastosowanie jak kukurydza. Dla porównania powiem tylko że z Kukurydzą jest tak jak z piramidami nic do końca nie jest wyjaśnione. Dlatego nie śmiejcie się tylko się bardziej zainteresujcie tematem Uprawiamy kukurydze już prawie 25 lat i trochę o niej wiemy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym pryskacie kukurydze?? ja stosuje " TITUSA " i "MUSTANG" co o nich sądzicie i jaktam sie sprawują wasze preparaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku musiałem poprawiać po mustangu bo dużo chwastów odbiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy titus może spalić kukurydze?? moja zrobiła sie zółta i nie wiem co sie dzieje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie czy titus może spalić kukurydze?? moja zrobiła sie zółta i nie wiem co sie dzieje??

Niektóre odmiany tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ulotce pisze żeby nie kropić titusem kukurydzy cukrowej i nowych odmian ale jakich to nie piszą a jaką masz odmiane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znam taką zasadę : od rzywienia jest korzeń, a liście są od oddychania. więc ja bym sypnął mocznika w granulacie, a witamilkami (nawozy dolistne) możesz popryskać, a azot do ziemi. (wielkim plantatorem i znawcą nie jestem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej teraz dolistnie nawozic kukurydze czy sypac granulaty???

tylko dolistnie, granulatem możesz poprzypalać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...