Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W taką suszę równie dobrze mocznik dany dolistnie może spowodować uszkodzenia liści. Należy brać pod uwagę wszystkie czynniki glebowo-pogodowe decydując się na nawożenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pada i pada a kukurydza rośnie i rośnie !YEAH!

zobaczymy jak bedzie dalej... jak bedzie plon to "nadrobia" cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja i tak wszystko na kiszonke i troche na ziarno :D takze cena niezabardzo mnie obchodzi :D dlamnie wazny plon :D ale ciekawe jakie kolby będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim rozkladzie opadow i otymistycznych prognozach wynika ze o kolby miozesz byc spokojny... a jakie odmiany siejesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może dolegać mojej kukurydzy i jak jej pomóc ?????

 

 

zdjcia0017va4.jpg

Shot at 1969-12-31

 

 

 

zdjcia0018yb0.jpg

Shot at 1969-12-31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zły oprysk? jak niejest jeszcze zaduza to ja bym ja zasilił na wozem w płynie dolistnie ... chyba ze ja spaliłes jakims nawozem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taką książeczkę z dni kukurydzy (nie mogę ją znaleźć) ale z tego co pamiętam były tam przedstawione niewłaściwe stany roślin i co im brakuje. Na twoim zdjęciu w zasadzie nie widać czy to jest suche po bokach (wtedy spaliłeś ją jakimś dolistnym) jak brązowe są liście na końcach to niedobór PK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kukurydza ma zaschnięte liście po bokach, ale i na środku liścia są takie zaschnięte plamy

Jeszcze nie stosowałem żadnego nawozu dolistnego zastanawiam się czy nie dostała za mało nawozu przecież jakaś przyczyna musi być. Co do nawożenia na 1 ha

Przedsiewnie - 200 kg. Polifoski - 200 kg. Soli - 200 kg. Moczniku

Do tego 12 dni temu dostała 300 kg. Saletry. Może to ta saletra zaszkodziła ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może dolegać mojej kukurydzy i jak jej pomóc ?????

 

 

najprawdopodobniej jest to uszkodzenie przez szkodniki jakiś owad ale nie moge sobie przypomnieć nazwy-taka mała muszka polecam danadim 0.5l/ha lub efekt nawożenia po wschodach-polecam jakąś odrzywke np z firmy timac agro FERTILEADER 954 lub wuxal top 36 a najlepiej jedno i drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje znaleść herbicydy na kukurydze cukrową, bo herbicydy na zwykłą kukurydze niemożna stosować. Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saletra jak i mocznik daje zaschnięte - przypadkowo rozmieszczone plamy. Na szczęście kukurydza dość dobrze znosi takie uszkodzenia - podobnie jak i szkody gradowe - ale przed wyrzuceniem kolby!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy duze sa koszty posiania i skoszenia np 2ha kukurydzy ile z 2 ha mozna bydla opasc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre nasiona plus siew to około 550zł na ha ( za 350 też można) zbiór około 600zł ha. z 2 ha opasiesz rocznie gdzieś 10 szt gdyby tylko z tego była kiszonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 ha kukurydzy na 20 sztuk skarmiana od października do końca kwietnia początek maja (dostają od rana posza trściwa +kiszonka do oporu a około 16 - 17 pasza treściwa +sianokiszonka do oporu do rana)

 

jakie odmiany macie w tym roku, jakich producentów i jakie wyniki???

u mnie najlepsza czeska Celio jest jeszcze san i nimba ale celio najlepsza (najwyższa), zobaczymy jak będzie z ziarnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy gwałtowny "wicher" moze zniszczyc uprawe kukurydzy??

jasne, w tym roku intensywny opad w silnym wiatrem połozył mi kukurydze na szczęście się podniosła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie moze podniesc??? jak sie połozyła?? przecierz to rozmieka ziemia i sie przewraca .... a u ciebie co sama wstała??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żałuje że niezrobiłem zdjęcia w tle leżą drzewa a na pierwsztm planie położona w tym samym kierunku kukurydza. była taka ulewa że nie było widac własnych dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to duzo pewnie krow masz ze 100

50 dojonych plus jałówki i mięsne, w sumie jakieś 80szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...