Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pasują od węgierskiej. Ja kupowałem nowe łańcuchy niemieckie, da się dobrać ale musisz wymienić też zębatki przynajmniej przednie, nowe kosztują ok 400zł/szt. mi dorabiali na maszynie do robienia zębatek, jak zamówiłem 8 szt to płaciłem po 50zł/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siał ktoś Solgado i Amadeo KWS jak to plonuje?[/quote

Salgado sieję od trzech lat i nie zamierzam przestać, w 2006 przy wielkiej suszy dało 2 razy więcej niz inne odmiany ok. 8 T w ubiegłym na średnim poziomie ok10.%T na glebach IV-V klasa Amadeo jest na dobre ziemie powyżej IVa, w zeszłym roku plon 12.5T suchej. Polecam mimo że są drogie nasiona.

Co do przystawki to części do Płockiej trzeba szuka u dilera New Hollanda, Są strasznie drogie i dlatego lepiej mieć dobrego tokarza. Ogólnie materiały z której jest zrobiona to szmelc, moja 15 letnia węgierska która kosi rocznie 60 ha jest w lepszym stanie niż Płocka u mojego wuja po skoszeniu 3*150 ha.

Mi chodzi o łańcuchy, czy pasują od wengierskiej?

 

Ile dajesz nawozu i jakiego? ile podcza siewu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. zamówiłem w tym roku na piaski ziarnowego HEXXERa (RAGT) kiszonkową TIARE 235 (OSEVA) i na IV klase LG32.32 co sądzicie o tych odmianach? może polecicie coś innego, to bym zmienił. myślałem jeszcze nad OPOKA ze Smolic i GRANEROS z Kws. czekam na wasze opinie. zawsze pod kukurydze siałem 300 kg Kemiry Corn ale w tym roku Polifoska 6 chyba pójdzie (cena) i jak zawsze 150kg mocznika pod spód a póżniej rozleje RSM (polecam, dobre efekty zwłaszcza w zbożu). pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzymichalak jeśli to było do mnie to odpowiadam:

Daję w zależności od planowanego plonu i klasy ziemi np

Salgado na V klasie 250 kg soli potasowej 200 kg mocznika i 100-150 fosforanu amonu w zależności od zawartości w glebie.

Amadeo na IIIb i IV a 300 kg soli 250 mocznika 100-200 kg fosforanu

wszystko przedsiewnie, w trakcie wegetacji jak kukurydza ma ok 0.5m lub jeżeli po chłodach zaczyna się robić ciepło dolistnie Ekosol KU+mocznik 12% + jednowodny siarczanmagnezu 3%. Dawki wyższe od zalecanych ale przy stosowaniu razem nie ma poparzeń a kukurydza dostaje porządnego kopa na start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dysze do rsm odciąłem końcówki na wysokości tych dziurek i nałożyłem wąż około 70cm. oczywiście kryze musisz mieć zeby nawóż był równomiernie podawany. a w zbożach to mam też takie dysze 6 otworowe. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siał ktos odmiane MAS 18.C ? ?Jesli tak bylbym wdzięczny na temat opinii o tej odmianie(tzn. plon itp...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje typy to :NKBull fao230 i Terada fao260 393zł 80tys nasion ,szybki termin płatności i 413zł na koniec października,oczywiście w firmie Dalgety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie ludzie jak czytam co poniektóre wypowiedzi to masakra

 

wszystkim sypie po 13t/h tylko efektów nie widać. Znam takich, co tyle im sypie, a tak samo dalej ich na nic nie stać... tak jak wtedy co sypała 7t/ha.

 

Wystarczy 2x suche lata i na wszystkich glebach lekkich kukurydzy nie będzie. A jak będzie to <6t/h.

A wiadomo że gleby lekkie są na większości terenu Polski.

 

Już taki efekt był 2 lata temu, że kukurydza stała tylko kolb nie było. I plony po 1-2t/ha w niektórych rejonach kraju.

 

 

Ale nie o tym miałem pisać

 

 

Jeżeli ktoś ma aplikator do mikrogranulatu

(nie mylić z podsiewaczem do nawozów!! aplikator wysiewa z nasionami, a podsiewacz 5 centymetrów obok),

to czy stosował mikrogranulat TurboSeed. A jeśli tak. To czy zmniejszane były dawki wysiewu nawozów w podsiewaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co daje ten granulat ,jakieś mikroelementy to są ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sieje odmiany KWS i RAGTA i jest super 13 ton ziarna z ha a FAO do 240

 

A jakie odmiany KWS siejesz?

 

K.W.S. Turini i Amadeoa z R.A.G.T. to Birko i Fuxxol- z tej firmy miałem nasiona na wdrożeniówce i nqa jednym polu 8 odmian do tego KWS i naprawdę polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co daje ten granulat ,jakieś mikroelementy to są ?.

 

co daje?

 

mikrogranulat do aplikatora występuje w różnych formach.

 

- insektycydów

- helicydów

- herbicydów

- nawozów

 

np "Furadan 5gr" który likwiduje drutowce , stonkę kukurydzianą idt itp

Jest kilkakrotnie skuteczniejszy niż zaprawy typu Gaucho.

Stosowałem to w zeszłym roku, na nowych polach gdzie z bliżej nieokreślonych powodów nie chciało nic urosnąć, po zastosowaniu tego urosła normalna kukurydza.

 

nawozy w postaci mikrogranulat stykają sie z nasionem, są w formie najłatwiej przyswajalnej, mogą miec mikroelementy, to zależy jaki nawóz zastosujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mav napisał: Stosowałem to w zeszłym roku, na nowych polach gdzie z bliżej nieokreślonych powodów nie chciało nic urosnąć, po zastosowaniu tego urosła normalna kukurydza

Wystarczy parę dni przed siewem kukurydzy wsadzić w ziemię przekrojony kartofelek i za 2-3 dni wyjąć go i będziesz wiedział czy są na tym polu drutowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy parę dni przed siewem kukurydzy wsadzić w ziemię przekrojony kartofelek i za 2-3 dni wyjąć go i będziesz wiedział czy są na tym polu drutowce.

 

 

wiem o tym

 

tylko że to nie były drutowce, bo przez dwa wcześniejsze lata pola te były opryskane właśnie na nie. Drutowców nie było, a kukurydza dalej nie rosła... Badania gleby zrobiłem, wszystko w normie.

Musiały być jakieś inne badziewia w ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, chociaż drutowce mogły pojawić się później. Jak wyglądały nasiana w glebie? Były zgniłe, dziurawe czy wcale ich nie było? Była na tym polu kiedyś łąka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie nawożenia. O ile moge zmiejszyć nawożenie mineralne gdy zastosuje obornik bydlęcy w ilości 35-40 ton na ha Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dasz tyle obornika to nawozu nie musisz dawać dużo

my tak zrobiliśmy w tym roku i się udała super tylko rura od sieczkarni wystawała nad nią trochę niższa od sorga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dot.obornika

Pod kukurydzę obornik należy dać na jesień.

Wiosną spali młode rośliny.

Tak pisze w poradnikach i tego doświadczyłam na polu sąsiada.

Gdy ja wiosną sypałan nawozy on woził obornik.Efekt,moja kukurydza,mimo,że pierwszy rok po łace,miała 2,5m wysokości, jego spaliło , w fazie 2,4 listków przeorał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od ziemi na mocnej możesz spokojnie dawać i jesienią i zimą a na słabej lepiej dać jesienią bo się rozłoży do wiosny i nie bedzie suszył gdy będzie się rozkładał. Ja w zeszłym roku dawałem wiosną nawet po życie jak siałem sorgo i nie było problemów bo padało w maju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...