Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

przerraszam a dlaczego??? w kemirze mam fosfor z superfosfatu w 90 % rozpuszczalny w wodzie czyli łatwo dostepny dla rośliny i magnez równiez łatwodostępny a także kompleks wszystkich mikroelementów w tym cynku na którego niedobór kukurydza jest bardzo wrażliwa to co ma w sobie bardziej nadzwyczajnego fosforan??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przerraszam a dlaczego??? w kemirze mam fosfor z superfosfatu w 90 % rozpuszczalny w wodzie czyli łatwo dostepny dla rośliny i magnez równiez łatwodostępny a także kompleks wszystkich mikroelementów w tym cynku na którego niedobór kukurydza jest bardzo wrażliwa to co ma w sobie bardziej nadzwyczajnego fosforan??????
przepraszam poniewaz pomylilem sie i napisalem zle fosforan amoran ot tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa odpowiedz daje duzo do myslenia i w dodatku taka przekonywująca a wczesniej nie pisze w czym jest fosforan lepszy. konkrety prosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meczace pytania...odpowiadalismy na podobne i wiele innych tematow odnosnie nawozenia kukurydzy stosowania cemiry fosforanu itp....troche inwencji wlasnej i mozna cofnac sie kilka stron forum uprawa kukurydzy... nie mam w zwyczaju powielac opinii dziesiatki razy bez racjonalnej potrzeby.. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to nie odpowiadaj z tych waszych wypowiedzi co tam czytałem to fosforan i sól miodowa jest a kemira taka sobie a u nas na kemirze mieli po 16 ton mokrej aci co polifoske i fosforan z solą to o 5 tonek mniej. Troche różnicy jest wiadomo moze inne odmiany ale oni raczej skubanej nie sieją TRIPAD jak zmęczony jesteś to idź spać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie bo potrafisz czytac ze zrozumieniem...co do waszych plonow daj Boze...i 20 ton, ja jestem zadowolony ze swoich zbiorow 13t na fosforanie... co do zmeczenia coz...moze i pojde po przeczytaniu kolejnego watku typu co lepsze kemira czy fosforan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty pewnie jeszcze komiksy oglądasz bo ciężko kapujesz. nawozenie kuku to byś w jednym słowie zamknął. mozna sobie z tobą ciekawie pogadac. masz racje śpij niech ci sie fosforan amonu przyśni jak współzyje z sola potasową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest nas na tym forum jak na lekarstwo a błotem sie obrzucacie ze az wstyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ba jak tamten zamiast argumentami mi odpisywac to mi pisze ze temat juz sie skończył to niech spać idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ba jak tamten zamiast argumentami mi odpisywac to mi pisze ze temat juz sie skończył to niech spać idzie
czlowieku czy ty potrafisz zrozumiec ze juz pisalismy na ten temat przez kilka dni ?! doszles do wniosku ze kemira jest ok. macie na niej plony o 5 ton wieksze, wiec stosuj kemire..a jesli brak ci kultury a swoje braki nadrabiasz prostactwem i cwaniactwem to zycze ci powodzenia w poszukiwaniu rozmowcow na tym forum..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie sobie luz lepiej na piwko sie umowcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek087"]weż sie tripad spirytusu salicylowego napij!! Narcyzie

brawo za pomysła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to możliwe w niektórych rejonach polski przy dużym nawożeniu i dostępie do wody. Potencjał plonowania kukurydzy jest bardzo duży. A co to znaczy że kukurydza jest mokra? Różnica przy wilgotności 35% a 28% wynosi w przeliczeniu na suchą masę ok 8.5%, dlatego podaje się plon suchej przy wilgotności 13-14%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechała do mnie dkc 3420 i dkc 2960 co o nich sądzicie szczegolnie kolega SZOPEN72.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z DKC mało miałem do czynienia, w zeszłym roku siałem jakieś ale na piachach. Wyszło możliwie ale wilg o 2-3% wyższa niż podobne np. Fiord czy H32, rośliny niższe(to plus) ale kolby za słabo się trzymały. Jak znajdę jaka to była DKC to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki widzę ze ty jeszcze z wyzszej połki siejesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz większość KWS a parę lat temu Syngenta i trochę Pioniera.

Przekonałem się że lepiej da za nasiona 500 zł niż 300, dokładam 200 a wzrost plonu o tonę a nawet dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To racja ale ja kukurydzę sieję dopiero od 3 lat i nie bardzo jestem zoriętowany w temacie nasion a nikt u mnie ci nie powie co i jak tak wiec tylko metoda prob mi zostaje i teraz forum,jak bym cie o nasiona spytał wcześniej to bym wiedział a tak juz przepadło faktura zapłacona.Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie ,gdzieś pisałeś ze słomę prasujesz dopiero we wrześniu czemu tak pózno? ma to jakiś związek z paleniem słomy w piecu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słoma do palenia powinna by wypłukana przez deszcz, najlepiej jak zszarzeje. przy spalaniu pozostaje dużo mniej popiołu, jak raz miałem za świeżą słomę(żółtą) to przy paleniu musiałem co trzy dni czyścic piec z "lawy". Coś takiego wypływało w wysokiej temperaturze ze słomy i tworzyło po zastygnięciu twardy "pumex" który przeszkadzał w załadunku nowych bel. Najlepsza jest słoma z poprzedniego roku, od ubiegłego roku tak robę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tak myslałem ze coś musi byc ze we wrześniu ja zbierasz.A słyszałes o piecach do ktorych jest podawana rozdrabniona słoma? podobno maja większa temp. spalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem takich pieców dużych, małe działają na zasadzie palnika gdzie paliwem jest wstrzeliwana z powietrzem słoma. Nie wiem jak z temperaturą ale chyba trudniej jest tam nią sterować. U mnie mogę uzyskać swobodnie 140 oC ale suszę 110oC, regulacja następuje poprzez dokładne podanie powietrza. Wentylatorem podającym powietrze do spalania steruje sterownik z falownikiem i czujnikami temperatury; powietrza wytworzonego, spalin w piecu i spalin w kominie. Dzięki temu jeszcze przed nadmiernym wzrostem temp powietrza podawanego na suszarnię zmniejsza obroty wentylatora dostarczającego powietrze i odwrotnie jak temp spalin w kominie spada to jeszcze przed spadkiem zadanej temp zwiększa obroty wentylatora. Wachania wynoszą ok 10oC, nie wiem jak mona by było sterować temperatura przy piecu z wtryskiem słomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie sie nad tym zastanawiałem jak podnieść temp. bo na moim prototypie nie mogę wiecej wyciągnąć jak 90*c ale chyba zamontuję wiekszy wentylator nadmuchu.Jeszcze cie trochę pomorduje jak mozna czy masz juz nasiona qqurydzy u siebie i czy patrzyłeś jak wyglądaja bo ja jak zobaczyłem swoje to sie przeraziłem takich nasion jeszcze nie widziałem strasznie drobne i okrągłe nie wiem co z nimi robić czy to nie podrobki ale z tą firma co je rozprowadza handluję juz ponad 10 lat.Znowu kolega mi mowił ze te nasiona prawdopodobnie wszystkie firmy reprodukują na węgrzech i tam straszna susza była nie wiem co o tym mysleć,kazałem jutro kolesiowi z tej firmy przyjechać i zobacze co on powie, z drugiej strony przyjechał do mnie dzisiaj przedstawiciel firmy ktora handluje KWS I RAGT I zaproponował ich odmiany tj.fjord, zidane i inne w nizszych cenach jak ja kupiłem DKC.CZY twoje nasiona jak masz są takie same jak zw poprzednim sezonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...