Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ja dziś zaczołem siana 28 kwiecień dość twarde już nasiona mało masy dużo ziaren. Reszta siana 7 czerwiec to za 2 tygodnie mam zaplanowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dziś zaczołem siana 28 kwiecień dość twarde już nasiona mało masy dużo ziaren. Reszta siana 7 czerwiec to za 2 tygodnie mam zaplanowane.

tROCHĘ WCZEŚNIE.

Zbierzesz ze 28-30% sm to max a powinno być 35-40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to nie patrzę bo dziś udało mi się tam posiać już rzepak a tak i tak nic więcej by tam nie urosło za wcześnie zasiana jak na ten rok. Resztę mam sianą w czerwcu to pod 3 m sięga i z 2 tygodnie będzie nabierać masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie u was mała konkurencja. U mnie w gminie 3 jaguary 880 840 i 695 to może i cena taka chociaż i oni mają co jeżdzić więc jeszcze jeden mógłby być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas za cały zestaw koles bierze 900zł sieczkarnia plus trzy rozrzutniki i ciągnik do ubijania ja sobie sam ubijam to 100zł mniej i za każdy rozrzutnik jak dałbym swuj to terz po stówce urwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w naszym rejonie nie braku ie sieczkarni są i tacy co bioro po 450zł ale są nie słowni . Tylko obiecując że przyjadą a tylko odwlekając w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hima spytkowice 31% -47 zl dc w srode taka byla cena-wieksze ilosci,u nas plony dobre,oczywiscie na tym co zostalo po powodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy piszcie jak odmiany plonowały w tym roku i wilgotność, takie informacje są bardzo pomocne dla wielu czytelników przy wyborze odmian na przyszłe zasiewy, sezon kukurydziany w pełni a tu tylko kolega szopen się pochwalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netto czy brutto to nie wiem ,nie dopytywalem sie dokladnie kolegi,ja nie sprzedaje bo z innymi zbozami kiepsko. z jednostki 60 tys nasion 2,5 zbiornika bizona rekorda-odmiana anjou z rumunii,troche dziwna bo kolby plasko zakonczone jak dluto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszenie i suszenie już zakończone. Plony generalnie niższe niż w ubiegłych latach ale nie jest źle biorąc pod uwagę ceny

Ravello 7 T suchej przy 30 % ale koszone 5-10

K13 7.5 T ale wilgotność przy koszeniu 36 %

H32 tylko 5T na słabej ziemi i porażone głownią, wilgotność przy zbiorze 38%

Eco na sucho 7,5 T ale wilgotność ok 25 października 33%

Salgado koszone ok 28 października miało tlko 30% i plon suchej 8T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są ceny suchej kuku u Was?

W moich okolicach:

najsuchsza 14% - 750zł

najbardziej mokra 45% - 285zł

Kolega wcześniej pisał, że przy wilgotności 31% - 470zł, nie pamiętam dokładnie ale u mnie coś koło 500zł.

Ceny oczywiście netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...