Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W ubiegłym roku ok 12t mokrej. Natomiast dwa lata temu było ok 15t. Wilgotność ok 35%. Gleby 3b - 4b co roku bardzo wysoko nawożone obornikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siał może ktoś z forum susann z saaten union, fao 280 ?

miałem w tamty roku Susan i F58. wg mnie lepszy był pionier, chociaz poczatkowy wzrost susan miała lepszy, ale na jesien pionier ładnie stał a susan troche połamało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z kukurydzą? U mnie 20 ha szpilkowało i chyba zmarzło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja miała już po 2 liście i liscie opadły, czekam i zobacze co z nią będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmarzło czałkowicie?bez szans na odbicie? U mnie tak samo 5ha które przebiło sie wygląda nieciekawie... nie wiem co z tego będzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja czeka w ziemi siałem dopiero w czwartek ale nie opryskałem czekam z panidą po wschodach. Mam jeszcze 1 ha do posiadnia w przyszłym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co koledzy myslicie bendzie kukurydza czy bendziemy przesiewac??? bo ja wi dze ze na polu blisko łak bende pszesiewał.zrobiła sie czarna i sie kładzdzie. jeszcze tak zwarzonej przez mroz kukurydzy nie widziałem jak zyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj znowu byłem na lustracji pól, liście w kukurydzy zmarzły ale stożek coś rokuje. Dzisiaj znowu mróz ale niewielki bo mgła. Podobno już wymiotło wszystkie zapasy nasion z magazynów a na giełdzie w Polsce cena paszowej pnie się w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szopen taka kukurydza może cie do flustracji doproweadzić jak mnie rzepak który niepotrzebnie zostawiłem bo rokował po zimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich fazach rozwojowych kukurydzy mróz za dużej krzywdy nie zrobi, gdyż stożek wzrostu jest jeszcze pod ziemią, gorzej jak już ma 2-3 liścienie...... więc możecie spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podchodzę do tego spokojnie, kukurydza jak i ozime mam ubezpieczone od przymrozków wiosennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero tydzien temu zasialem , mam czas do listopada daleko zdazy urosnac, spiesz sie powoli-zawsze dobrze na tym wyjdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy będzie przesiewał 10 ha. Twierdzi że ta przemarznięta będzie się długo męczyć i nie wyrośnie a jemu zależy na masie na kiszonkę. Widziałem tą qq wcale nie taka zła. Dziwie mu się ja bym czekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stosował ktoś was Panide po wschodach kukurydzy czy nie przypali kukurydzy i w jakiej fazie najlepiej zastosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dopiero tydzien temu zasialem , mam czas do listopada daleko zdazy urosnac, spiesz sie powoli-zawsze dobrze na tym wyjdziesz.

Zawsze lub tylko czasami. Przymrozki to nie tylko majowy problem.Bywają również we wrześniu, a wtedy póżne zasiewy kukurydzy mogą zrobić nam kuku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymrozek we wrzesniu to juz raczej nic kukurydzy nie zrobi , choc raz w polowie pazdziernika snieg mi polamal kukurydze .ale z powodu suszy nedzna byla.

mimo zmian klimatu to sa jednak pewne stale zasady i warto ich sie trzymac.prawie 30 lat siejemy kukurydze i przedtem to byl poczatek V,teraz koniec IV a nie polowa.znajoma wczoraj siala-zobacze co z tego na piasku wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy stosował ktoś was Panide po wschodach kukurydzy czy nie przypali kukurydzy i w jakiej fazie najlepiej zastosować

Ja jutro chcę jechać niby chwasty najlepiej na liścieniach. O qq nic nie piszą w rejestracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacus od 30 lat wiele się zmieniło. Kiedyś było np LG 5 a teraz jest wiele innych i bardziej dostosowanych do naszego klimatu odmian.

Przymrozek we wrześniu robi wielkie szkody! Mrozi liście i kończy wegetacje przez co kuku jest sporo wilgotniejsza niż powinna być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie do kolegow . stosował ktos na wygojenie kukurydzy po przymrozkach saletre wapniową dolistnie??? ma ktos jakąs wiedze na ten temat???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy dajecie drugą dawkę azotu ,chciałem dać w fazie 3 lisci 200kg saletry amonowej ,bo pod agregat poszło 350 kg saletrosanu, może być teraz saletra czy musi być mocznik? zawsze dawałem wszystko pod agregat ,ale jakoś tak w tym roku wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kukurydza nawet ładnie urosła wiec zbliża się jej ścięcie i kiszenie, wiec nasuwają się nowe problemy ile foli bo będę chciał robić pryzmę wąską w miarę wysoka ale ile można min. szerokości robić i adekwatnie ile wysokości, bo długość to jak wyjdzie. Problem to ile foli kupić, jakich wymiarów. Na kiszonkę pójdzie około 1 ha i uważam ze jest ładna średnio 2,5 -2,7m .

Ewentualnie niech ktoś podpowie jak to się oblicza ile jest jej potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalna szerokość pryzmy to dwie szerokosci ciągnika którym będziesz ugniatał. Czyli jeśli ciągnik ma np. 2,2 m to jakieś 4,5 m. Przyjmuje się, że metr sześcienny kiszonki to jakieś 0,7 tony. Jeśli będzies miał 50 ton, to da ci jakieś 70 metrów sześciennych. Dla wysokości 1,2 metra wyjdzie jekieś 13 metrów.

Kopiec nie jest w prostokącie to pewnie z 15 m. Kup folię jakieś 8x20, choć nie wiem czy takie są. U nas są głównie 33 m długości, miałbyś na dwa lata.

Chyba, że będziesz ugniatał w poprzek to możesz zrobić węższą pryzmę i wtedy wystarczy folia 6 metrów. Ja nigdy nie robiłem przyzm węższych niż 5 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,5 m za wąsko 2 ciągniki obok siebie nawet na początku nie przejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...