Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż henio na to nic nie poradzimy w dzisiejszych czasach nie wiadomo co może każdego z nas spotkać nie ma co Dzielic skóry na niedźwiedziu ……….jak nie ma na kącie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co by na to powiedział ubezpieczyciel gdyby była ubezpieczona pewnie taki grad niewpłynoł by na plon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ubiegłym roku miałem gradobicie na części kukurydzy która była ubezpieczona. Przyjechał rzeczoznawca z taką wiedzą i był tak dokładny że chylę przed nim czoła. Dokładnie liczył jaki procent którego liścia został zniszczony w wielu miejscach pola. Potem według specjalnych tabel i zgodnie z fazą rozwojową kukurydzy wyliczył szkodę. Uważam, że takich ludzi brak w rolnictwie. A był to starszy Pan, z dużym doświadczeniem i niesamowitą wiedzą.

Żeby nikt nie mówił, że reklamuje konkretną firmę to nie napisze która to jest. jak ktoś jest ciekawy to niech poszuka w moich wypowiedziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w jakich cenach u was w tej chwili kontraktuja qq. U nas jest 530 + vat wydaje mi sie ze to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kogo masz taką ofertę? rozumiem, że odbiór z gospodarstwa, u mnie problemem może być właśnie transport, bo logistycy mogą nie podstawić samochodu na czas zbioru, w jaki sposób rozwiązujecie ten problem? czy mokrą kukurydzę mogę sypać w silos i dopiero z silosu ładować na samochody, jak długo można ją przechowywać gwarantując jedynie przedmuch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HaGe ceny netto z nowych zbiorów prosto z gospodarstwa:

kukurydza sucha 880zł/t, mokra 500zł/t,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od kogo masz taką ofertę? rozumiem, że odbiór z gospodarstwa, u mnie problemem może być właśnie transport, bo logistycy mogą nie podstawić samochodu na czas zbioru, w jaki sposób rozwiązujecie ten problem? czy mokrą kukurydzę mogę sypać w silos i dopiero z silosu ładować na samochody, jak długo można ją przechowywać gwarantując jedynie przedmuch?
Jak kosze na suszarnie to 2- 3 dni na przyczepach to jest max a w silosie to jescze szybciej bedzie fermentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli te 2 dni spokojnie wytrzyma? niestety nie posiadam wystarczającej liczby przyczep, ale mam silosy, w których mogę wentylować ziarno, więc warunki są lepsze niż na pryzmie czy przyczepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś popatrzeć na kukurydzę. W ciągu tygodnia przeszła z fazy mlecznej do woskowej. W porównaniu do ubiegłego roku jest to o jakieś 2-3 tygodnie wcześniej.

Myślę, że w tygodniu 3-8 września będę zbierał na kiszonkę, choć wstępnie planowałem po 17 września.

A jak u Was z kukurydzami na kiszonkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dziś popatrzeć na kukurydzę. W ciągu tygodnia przeszła z fazy mlecznej do woskowej. W porównaniu do ubiegłego roku jest to o jakieś 2-3 tygodnie wcześniej.

Myślę, że w tygodniu 3-8 września będę zbierał na kiszonkę, choć wstępnie planowałem po 17 września.

A jak u Was z kukurydzami na kiszonkę?

ja skosiłem już 22sierpnia ziarno twarde odmiana san na słabszej ziemi podeschła do połowy (susza )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolo który kosi mówił że jak narazie nie widać ziarna na przyczepach tylko woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałęm kupić kukurydzę z pola na zielonkę,ile może kosztować hektar takiej kukurydzy??

 

Ja chciałem się wymienić z sąsiadem na zboże .On mi 4 tony zboża za 1ka kukurydzy i nawozi mi obornik na to pole po zbiorze .Policz to sobie ,to będziesz wiedział ile może kosztować kuku z pnia .W tym roku moja kukurydza i sąsiadów każda powinna wydać ponad 10 ton .Na roślinie są często po 2 kolby prawie pełne .Tak więc zbiór zapowiada się dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 tys? Kto po tyle sprzedaje, ja miałem kupca ale za mniej jak 8 tys nie sprzedam. Towar jest super, suszenie tanie, a do tego dochodzi wartość nawozowa słomy. Kontrakty na jesień proponowali po 960 netto, może na chwilę cena spadnie trochę ale na .mnie nie nie zarobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto kontraktował suchą kukurydzę po 960zł/t? u mnie ok 900zł/t, suszenie najtańsze w tym sezonie nie jest, raczej wręcz odwrotnie, nawet przy plonie 12t/ha mokrej ciężko jest uzyskać przychód rzędu 8tys zł, chociaż sama słoma to prawie 2 tys. zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cargill i Agrolok. suszenie trochę podrożało bo słoma jest po 200 zł/ha Przy spalaniu 4 T na dobę na 40 T kukurydzy to wyjdzie 20 zł/T, w zeszłym roku wyszło 15 zł/T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szopen72 a jaką masz suszarnię? tzn ile kosztowała kompletna instalacja?, mój sąsiad za sam piec z osprzętem zapłacił ponad 300tys. zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suszarnia drzewicza do pracy w ruchu ciągłym i nagrzewnica 500 kW firmy Graso.

Suszarnia kosztowała ok. 90 tys ale 12 lat temu z piecem 460 kW na olej opałowy. Nagrzewnica jest z 2006 r za niecałe 100 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiałem z kolesiem i będzie suszył słomą po 8zł za % od tony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...