Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w zeszłym roku na portalu aukcyjnym reklamowała piec nadmuchowy różnej mocy z Kujaw rodem - możliwe że gdzieś mam zapisana aukcje tzn adres

u nas gość 2 km od Ryczywołu Drzewicza na piecu Majchrzaka tzn podciśnieniowym ale jak to się spisuje nie wiem

wiem tyle że znajomy narzekał że ziarno pokruszona tak wysuszone

a sam ma teraz daszkową na olej

wiem że za komplet dał wtedy 3-4 lata 240 tys około sam piec to był koszt 100 jak pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki;] u mnie w okolicy wszyscy mają przewoźne (do 300ha) tylko zastanawiam się teraz jak szopen72 na tym drzewiczu mieści się z zapotrzebowaniem na energię w 26kW, znajomy ma tę samą chłodnicę i w niej jest chyba wentylator ok 20kW, do tego suszarka i piec @szopen72 wskaż proszę jakie masz odbiorniki energii w tym zestawie i wspominałeś jeszcze, że przy wymienniku z cieczą nie osiągnie się wysokich temperatur, a jak wygląda kwestia sprawności w przypadku wymiennika z olejem (bądź inną znoszącą wysokie temperatury cieczą)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylator na chłodnicy ma 3,2 kW piec ma 3 wentylatory po 5,5kW (Piec Drzewicza ma jeden 11 kW) do tego przenośniki ślimakowe 6*3kW Razem ok 34 kW ale na stałe chodzi 16,5. Reszta kilka minut na godzinę.

co do olejów to nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Każdy wymiennik komplikuje konstrukcję i daje dodatkowe straty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z plonami u was. Ja pokosiłem 6 ha czeskiej celux i ceklad taka sobie wilgotność 30% ale ciężko o kombajn i kolejka do suszarni więc pojechałem. Plon suchej dobre 9t z ha. Trochę przytrzymały ją opryski jesienne na pszenicę która wymarzła. Ale zawsze więcej niż z jęczmienia. Do koszenia czekają jeszcze h 32 i g12 z pioniera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a`la maraton. przeorałem na wiosnę a i tak ją muliło. Tam gdzie jeszcze stoją nie orałem tylko poszedł gruber to było podobnie. TYlko że tam wyskoczył brak fosforu- fioletowy liść. Pewnie coś przyblokowało jego wchłanianie bo nawet po 2 dawkach dolistnych sporym stężeniem P była słaba reakcja. Także teraz zastanawiam się czym pryskać oziminy jesienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wam wyszly koszty w tym sezonie uprawy kukurydzy zl/ha. Prosze o podawanie bez suszenia, ewentualnie + suszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloskładnik 800zł

azot 720zł

uprawa 200zł

siew 150zł

nasiona 500zł

herbicyd 130zł

odżywka 2x 50zł

zbiór 350zł

uprawka 80zł

czyli łącznie 3030zł/ha,

 

a przychód z nasion 11,5x470=5405zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno najmniejsze ryzyko po chlorotoluronie ale niestety kończy się rejestracja więc alternatywa prosulfukarb z Boxera, najważniejsze chwaściki polecą i ewentualnie poprawka na chabra fiołka jeśli będzie potrzeba. Zaznaczę że boxer oficjalny jest tylko w pszenicy Oba śor działają>0 więc niższe temperatury nam nie przeszkadzają. Ostatnią opcją jest IPU + dwuliścienne na wiosnę. Wszystkie pozostałe to już do głębokiej orki na wiosnę jeśli przemarznie ( oby tylko nie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kissmy :no to koszty porownywalne z rzepakiem. Przychod a raczej zysk pewnie bylby wiekszy gdybys sprzedal sucha.do

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej od nas zabierają do gdańska po 830 netto

plon 9/10 na sucho a zdarza się 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapomniałem o mikronawiozie 115zł/ha, koszty są rzepakowe, bo zasadniczo nawóz był dany na rzepak a kukurydza była siana po likwidacji plantacji, ale zasadniczo możliwości do zniwelowania kosztów wielkich nie dostrzegam poza nawożeniem i drogimi usługami zewnętrznymi, klasa od IIIa do V (klasyczna mozaika, ale średnia ok IVa), przychód słaby przez wilgotność i słaby kontrakt (wynikający z braku wiedzy i doświadczenia - wycofałem się z 550zł/t mokra +-13 zat/% oraz 960zł/t sucha) brakowało mi suszarni (co postaram się naprawić w przyszłym sezonie), ale teraz to mam problemy z dzikami (pierwszy raz w historii) ale to w pszenicy po łubinie, ale obok kukurydzy (jeszcze na pniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie odmiany polecacie do siewu ? jakie się wam sprawdziły?

czy mozna by sobie teraz conieco podsuszyć na nasiono i zaprawić aby na wiosnę było.

i jak gęsto na ziarno się sieje - widze że coniektóre pola to gesto posiane (a może ktos to posiał zwykłym siewnikiem?? odstęp był gdzieniedzie aż 12- 15 cm tylko ale kolba prawie bez ziarna ale ogólnie jak te 30cm było to kolba pełna waga ziarna bez kolby 31% wilg 250gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak rozliczacie suszenie uslugowe qq? czy moze mi ktos to przedstawic np na 10 tonach mokrej, o wilgotnosci 30 % i wysuszeniu do 14%, ile jest utraty masy, ile powinno sie zaplacic za tonoprocent wysuszenia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam odmiane CEDRO plon 11 ton średnia wilgotność 26% super zniosła przymrozki wiosenne, polska tania odmiana ale sprawdziła się już czwarty rok koszt nasion około 250zł na ha niskie FAO 210, pszenica poniej zaczyna wschodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jak rozliczacie suszenie uslugowe qq? czy moze mi ktos to przedstawic np na 10 tonach mokrej, o wilgotnosci 30 % i wysuszeniu do 14%, ile jest utraty masy, ile powinno sie zaplacic za tonoprocent wysuszenia itp.

Przy 30% suchej (14%) powinno być 814 kg z tony mokrej, takie mam tabele. Powinno sie zapłacić jak najmniej. Ja usługowo suszę po 6zł za T/% czyli 10T mokrej z 30 do 14% za 96 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z 10t mokrej za 980zł mamy 8140kg suchej, zatem przy koszcie rzędu 980zł z przychodu (10x550) 5500zł uzyskujemy (8,14x800) 6512zł, czyli różnica między cenami musi wynosić co najmniej 250zł/t przy koszcie suszenia 6zł/t/%, aby przedsięwzięcie się opłacało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza pod warunkiem, że ziarno jest czyste (potrącenia) i ktoś tak tanio wysuszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jak rozliczacie suszenie uslugowe qq? czy moze mi ktos to przedstawic np na 10 tonach mokrej, o wilgotnosci 30 % i wysuszeniu do 14%, ile jest utraty masy, ile powinno sie zaplacic za tonoprocent wysuszenia itp.

Przy 30% suchej (14%) powinno być 814 kg z tony mokrej, takie mam tabele. Powinno sie zapłacić jak najmniej. Ja usługowo suszę po 6zł za T/% czyli 10T mokrej z 30 do 14% za 96 zł.

skad moge pobrac takie tabele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...