Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zużywałem kiedyś maks 1,5l na T%.

Pogadam w niedziele ile dał za nagrzewnice. Suszarnie ma taka jak moja od 7 lat. Trzeba pytać u Drzewicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza oferta w okolicy może znalazłbym tańszą ale dowóz niedaleki i mogę u gościa sypnąć kilka przyczep w trakcie koszenia co znacznie zmniejsza liczbę potrzebnych środków transportu. Zwłaszcza jak kosi 8-o rzędowy leksion 580.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, do ilu procent wilgotnosci nalezy zejsc w kukurydzy aby spokojnie polezala do lutego.Jeden gosc powiedzial mi ze powinienem minimum do 13 a najlepiej do 12 procent. wszystko OK ale to znaczaco podraza kosz wysuszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13% i kontrola temperatury szczególnie wiosną. Przewietrzanie też konieczne jak duże ilości w silosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, do ilu procent wilgotnosci nalezy zejsc w kukurydzy aby spokojnie polezala do lutego.Jeden gosc powiedzial mi ze powinienem minimum do 13 a najlepiej do 12 procent. wszystko OK ale to znaczaco podraza kosz wysuszenia

Skarmiasz tą kukurydzę we własnym zakresie ,czy sprzedajesz My kisimy na własne potrzeby .A jaką masz wydajność .Ja skosiłem hektar Eurostra i wydało 4 przyczepy 4,5 tonowe ful .Wilgotność 30%+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy twierdzi że na tone kukurydzy zuzywa 2 etapowo razem 40l OO a wilgotność trudno mu określic twierdzi że 30 nawet jakby miała 35 wil to i tak dużo mu schodzi a ma nowa daszkową - szok

Ps. ja o 14 zł/t% słyszałem Szamotuły/Kaźmierz firma Kalinowski skup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takich nakładach to już nie warto suszyć, w okolicach Kaźmierza do 12zł/t/% przy dużym przemiale można zejść, chociaż w tych okolicach tanich paliw się nie używa, nawet ADM jedzie na LPG

 

@Przemek21 a jaka to dokładnie suszarnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaką stawkę vatu stosujecie przy suszeniu usługowym bo nie wiem ile wystawić klientowi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prowadzisz taka działalność żeby za to wystawiać faktury? To nie jest zwykła działalność gospodarstwa. lepiej wystawić fakturę za sprzedaż suchej kukurydzy a kupić mokrą, skarbowy nie będzie się czepiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie przypuszczać, ze jak większość usług to 23%. Najlepiej zadzwoń do skarbówki, prowadzisz legalną działalność i masz prawo do informacji, łaski ci nie robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to rolnik ryczałtowy to zrobiłbym mu 8%, ale teraz nie mogę znaleźć właściwego pkwiu zadzwoń najlepiej na kip Z tel. stac.: 801 055 055

Z tel. kom.: (22) 330 0330 ;

 

@szopen72 wskaż mi proszę z którego roku masz suszarnię i ile ona wtedy kosztowała oraz czy udało Ci się ustalić koszt pieca z grasso zainstalowanego przez wuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja suszarnia jest z 2000 roku. piec w tym roku kosztował z kominem, przyłączem do suszarni ok.170 tys brutto. Przy dobrym wykorzystaniu już trzeci sezon pracy przynosi dochody. A swoją drogą sporo podrożał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kissmy może w tym elewatorze wszystkie samochody ciężarowe i osobowe mają w zbiornikach oo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bacząc na zaawansowanie techniczne konstrukcji oraz jej wiek, jestem w stanie uwierzyć w takie zużycie oo,

 

muszę się przejechać do drzewicza, ciekaw jestem czy coś zmienili w konstrukcji suszarni przez tyle lat, ja na początek będę raczej startował z piecem na miał, może w kolejnym sezonie przyjdzie mi słomiany zapał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tez zrobił mój wuj, kupił piec na miał za prawie 100 tys, który po dwóch tygodniach się stopił. Oddał piec na gwarancji i potem mógł tylko wyrokiem sądu napalić sobie w domowym piecu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucząc się na błędach innych zdecyduję się raczej na przetestowaną konstrukcję - używaną, sąsiad ma przy tunelach foliowych chyba 20letni piec, tylko troszeczkę zautomatyzowany, zasadniczo w piecu nic nie może się zepsuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie do ilu % suszycie kukurydze ja zawiozłem znajomemu wysuszonom i okazało sie że ma 15% i jej niewzioł bo stwierdził że to za dużo i będzie sie psuła, czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...