Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jakie jest znaczenie sodu w uprawie kukurydzy? dalgety opracowało swoją mieszankę NP z mikro pod kukurydzę i z tego co pamiętam jest w niej aż 6% sodu jest co toś podobnego do tego: http://www.dalgety.com.pl/index.php?option=com_sobiclone2&sobiclone2Task=sobiclone2Details&catid=16&sobiclone2Id=85&Itemid=1359 tylko z innym składem, co sądzicie o tym uwstecznianiu fosforu? być może przy wiosennej aplikacji ma to duże znaczenie, wg ich zaleceń przy rzędowej aplikacji wysiewa się tego 200kg/ha, rozsiewaczem 400kg/ha (cena poniżej 1700zł) + sól potasowa + azot

To może być dobry nawóz ,ale ile on ma % fosforu ,,,,69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miała koło 13%. Sfiksowała tylko ta co poszła do bina. Jest jej tam ze 4 m. Na razie wietrzę zobaczymy. Pozostała nasypana na spichrzu 2,5m nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie zaczyna się sezon na przedstawicieli nasion kukurydzy i w związku z tym pytanie co planujecie siać na ziarno i kiszonkę na glebach 5-6 klasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam zamiar zrobić suszarnię do kukurydzy daszkową,z niedużym zasypem piec na drzewo, czy ktoś posiada takową , proszę o spostrzeżenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rusin za 40tys. zł można spokojnie kupić drzewicza 850 (zestaw suszarnia + chłodnica + kosz zasypowy + wiata) jaką wydajność ma ten araj w kukurydzy i jakie zużycie OO na t/%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem tak, że w tej suszarni suszyłem a do schłodzenia przesypywałem do innej która stoi obok a do tej od nowa kukurydze sypałem. oczywiście ta suszarnia też może schłodzić kukurydzę. w ten sposób 3 suszarnie dziennie zasypywałem i czwartą na noc.każdy zasyp około 9 ton czyli około 36 ton na dobę suszyłem. w takim cyklu zużywałem około 500-600 litrów paliwa średnio, ale nigdy tego dokładnie nie mierzyłem. Suszarnie dodatkowo ociepliłem styropianem. mam do niej kosz zasypowy. 40 000 zł za nią to nikt mi nie da. chce za nią poniżej 30000 (do negocjacji). po świętach mogę wysłać zdjęcia jak ktoś jest zainteresowany. kosz zasypowy też mam do niej ale wolałbym sobie go zostawić. wiaty na pewno nie sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy robicie już zamówienia na kukurydzę ? bo dziś dzwonił diler pioniera i okazuje się że już najbardziej popularne ziarnowe się wyczerpały .I co byście polecili z odmian średnio wczesnych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy robicie już zamówienia na kukurydzę ? bo dziś dzwonił diler pioniera i okazuje się że już najbardziej popularne ziarnowe się wyczerpały .I co byście polecili z odmian średnio wczesnych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie na ziarno to Luigi Mexicana Lg 3258 ziemie 4- 5klasa

Kiszonka LG 3252 Lg30 238 Lg32 16 coś ze smolic i ES archimedes

gleby słabe opady poniżej średniej

Jakieś uwagi?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego prawie same Lg? dobra cena?

 

czy podsiewaczem można precyzyjnie wysiać mieszankę polidapu i soli potasowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadacza najlepiej jest podać dawkę startową nawozów dobrze rozpuszczalnych, bezchlorkowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydawało mi się, że to właśnie są dobrze rozpuszczalne nawozy, wybaczcie ale chemia rolna jest mi zupełnie obca, więc jakie nawozy polecacie w podsiewacz i które są bezchlorkowe (swoją drogą to który ze wskazanych przeze mnie jest niekorzystny?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG świetnie sypało u znajomego na ziarno a kiszonka niby dużo bardziej strawna więc w tym roku będzie eksperyment pół kopca lg reszta zwykłe odmiany i zobaczymy w zbiorniku czy się będzie opłacało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sól potasową muszę rozsiać rzutowo, a polidap mogę aplikować podsiewaczem - o ile kg można ograniczyć dawkę P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...