Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jaka dawke azotu zamierzacie zastosowac na start i w jakim momecie.Ja chcialbym zastosowac 250kg/ha w pierwszej dawce na zamarznieta ziemiemie tylko nie wiem czy to dobry pomysl odnosnie(zmarznietej ziemi) Nigdy tego nie praktykowalem zawsze stosowalem azot wtedy kiedy tylko moglem wjechac na pole i plon mialem na poziomie 8-9ton.Prosze o wasze opinie i praktyki Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @piotrko twój post troszkę pachnie tandetą bo skoro informujesz że osiągasz plon 8-9 ton z hektara to jaki jest sens zmian i sypania nawozów na zamarzniętą glebę ? Według mnie jesteś nawozowym naganiaczem któremu zależy by wzbudzić zainteresowanie w śród czytających .Przy dzisiejszych cenach nawozów raczej każdy zastanawia się jak zmniejszać nawożenie a nie jak zwiększać i poszerzać o okresy w których pobieranie nawozów jest znikome .Czy jak ruszy wegetacja będzie cię stać by znowu repetować dawkę ?Jeśli rzeczywiście uzyskujesz takie plony jak piszesz to nie kombinuj tylko staraj się utrzymać to co zbierasz bo możesz przekombinować i przeinwestować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj @marks50!Kolego zle mnie oceniles nie jestem jak to nazwales nawozowym naganiaczem tylko rolnikiem jak wiekszosc tutaj. Napisalem ze chcialbym zastosowac azot na zmarznieta ziemie ponieważ nie dam rady zastosowac azotu pod rzepak pszenice i jeczmien na czas a jak wiadomo pozniejszy okres to takze ochrona cherbicydowa.A plony uzyskiwane na poziomie 8-9ton to normalnosc jesli ktos zadba od samego poczatku do konca o lan danej uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie jakichkolwiek nawozów na zamarzniętą ziemię jest zabronione i wiąże się ze sankcjami ze strony ARiMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można stosować na powierzchniowo zamarzniętą glebę nawozy mineralne. Tak samo jak można stosować w lutym nawozy mineralne. Większość ludzi myli lub uogólnia nawozy naturalne i organiczne z mineralnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...