Skocz do zawartości
daymos7

dobór agregatu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam do was pytanie : jaki agregat uprawowy powinienem kupić do ciągnika 4X4 60km 2.1m czy 2.4m ? dodam tylko,że posiadam lekkie ziemi. Zastanawiam się właśnie czy 2.4m nie będzie za duży i nie będzie za bardzo obciążał ciągnika???? I przy okazji jaką funkcje pełni wał strunowy z przodu agregatu? czy kupić standardowych na dwuch kołach podporowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie na tube jak gościu 3p ciągnie agregat z siewnikiem2,7m. Pewnie że przesada ale sam się zdziwiłem. Do 60 komi z napędem kup 2,5m czynny nie za ciężki + skrucony poznaniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego . a powiedz mi co daje wał strunowy z przodu agregatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wały strunowe slużą do kruszenia brył ziemi i częściowego zagęszczenia. Często też ustawiw się na nich głębokość pracy agregatu. Na lekkie ziemie przydałby Ci się agregat z wałem zagęszczającym z tyłu. Nie będzie tak przesychała ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wszytko się zgadza. Ale chodzi mi o to,czy wał strunowy na lekkich glebach ma sens ...? Czy wystarczą zwykłe koła podporowe z przodu (są tańsze). Bo w sumie co daje wał na przodzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lekkie gleby które się nie zbrylają wał strunowy nie jest potrzebny. To według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wał strunowy podwujny z tyłu zagęszcza ziemię a część która przeleci przez płaskowniki ma stwożyć lużną warstwę do zasiewu. Wał strunowy z przedu to głównie do kruszenia i jako regulacja wysokości pracy ale to już zależy od konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...