Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w tamtym roku było 8 siano słoma i 10 kiszonka ( w tym mój sznurek) A w tym roku podnieslismy ze znajomumi do 9 i 11zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
220?! w tamtym roku jechałem za dwiescie 220 bez sieczkarni i 240 z sieczkarnia.w tym roku dwie dychy do góry a ajk nie to niech stoi w domu

250 za godz. bez różnicy czy z czy bez sieczkarni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

U nas na zarobkach sie fortuny nie zbije bo dużo pras ale zawsze dobrze wiedzieć.

Ostatnio sie ktoś trafił to mu ojciec zrobił za 10 bez docinacza - bo facet nie chciał, a sznurek też miał swój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie ile można zaśpiewać za usługi kombajnisty odrazy wyjaśnienie kombajn czyjś ja kierowca ile dla mnie za godzinę czy za hektar??

 

mieszkam w woj lubelskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolo odemnie-właściciel 2 bizonów ponoć kombajniście daję 5% od godziny czy coś koło tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem z jednym gosciem ktory uslugowo kosi duzymi kombajnami - to placi 15 zł za hektar a robi kolo 3 na godzine.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile w tym roku będziecie brali za koszenie mam kombajnik claasa protectora no ale w godzinkę robię spokojnie 1 ha jak lepiej brac od hektara czy od godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma classa dominatora 108 sl i ha robie w 0.5 hawiec jak bizon w godzine zrobi ha i bierze 220 to ja biore w tym roku z 440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym się zgodzę jeszcze jak 1ha wychodzi w średnio 1godz ale niewiesz jak z cenami w ubiegłym roku było u nas po 220zł

 

U mnie też tyle brali a z sieczkarnią 250. Coś mi się zdaje,że w tym roku normalnie będzie z 250 a z sieczkarnia pod 300 podejdzie. Ropa droga....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym się zgodzę jeszcze jak 1ha wychodzi w średnio 1godz ale niewiesz jak z cenami w ubiegłym roku było u nas po 220zł

 

U mnie też tyle brali a z sieczkarnią 250. Coś mi się zdaje,że w tym roku normalnie będzie z 250 a z sieczkarnia pod 300 podejdzie. Ropa droga....

Bardzo droga ............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój bizon ZO56 na godz pali 18 lit. z sieczkarnia jedzie na orężadce bezproblemowo.wiec co do ceny to to uwazam ze 220 krzywdy nie robi a jak ktos woli zeby stal w domu to niech stoi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze przy tych cenach zboz, cenie ropy, cenie czesci i wynajeciu drogiego kombajnisty to 320 sieczkarnia i 300 bez... to nikt krzywdy nie ma, a jak ktos chce "łeb" nastawiac i jezdzic na oranzadzie to niech robi komus dobrze... tylko zeby przynajmniej zarobic na odsetki w razie "w"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ubieglym roku bralem 260 tyle ze 1 ha to u mnie 1 godz.. heder 4,5 m, wiec jak komus 1 ha za 300zl skosze to duzo? a jak wychodzi 1 ha bizonami? bo z tego co pamietam jak kiedys mialem to 1 ha wychodzil 1,2 godz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze te 300 to nie duzo przy tych cenach paliw czesci zboza no i niewiadomo jaka bedzie pogoda ja bralem 250 w zeszlym roku i nie moglem sie opedzic od klientow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku tak np. mozesz brać ze 300zł ale hodowcy świń chyba ich na to nie stac po tym co sie w polsce wyprawiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ubieglym roku bralem 260 tyle ze 1 ha to u mnie 1 godz.. heder 4,5 m, wiec jak komus 1 ha za 300zl skosze to duzo? a jak wychodzi 1 ha bizonami? bo z tego co pamietam jak kiedys mialem to 1 ha wychodzil 1,2 godz

 

No niby 1,2h wychodzi bizonem...musze w tym roku zmierzyć... słyszałem,że robili nawet niewiele poniżej 1h/1ha ale pewnie połowa ziarna zostawała za bizonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym roku tak np. mozesz brać ze 300zł ale hodowcy świń chyba ich na to nie stac po tym co sie w polsce wyprawiało

cena powinnna być na tyle ustalona żeby chociaż na "piwo"zostało bo od dotowania rolników jest agencja a nie my rolnicy zebyśmy drugich dotowali ropa kosztuje a o częściach nie wspominając(ubiegły rok wał od wytrząsaczy poszedł przy Claasie to wydatek 8tys zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym roku tak np. mozesz brać ze 300zł ale hodowcy świń chyba ich na to nie stac po tym co sie w polsce wyprawiało

nie jeżdze młócić charytatywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym roku tak np. mozesz brać ze 300zł ale hodowcy świń chyba ich na to nie stac po tym co sie w polsce wyprawiało

nie jeżdze młócić charytatywnie

kogo nie ztać tego nie stać, mów o sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde żle napisalem chodzilo mi że wiara nie ma kasy na kombajn ja tez nie pojade komus kto mi nie zapłaci chyba ze da mi zboze za kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisaj był u mnie koles i pytał sie o koszenie i powiedział mi że nie ma kasy i czy moge rozliczyć sie zbozemna wiez za 2h wezme tone jęczmienia.za classa biore 440zł za ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...