Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

300 zl za godzine Bizonem mysle kest realna cena. Po podwyzce cen paliwa i czesci to jest mysle nie kzywdzaca cena. A komu sie nie podoba to niech kose klepie i w pole, Ja prezentow robic nie zamiezam.W ubieglym sezonie ropa byla po 3,6 kupywalem a dzis 4.69 a w zniwa to nie wiadomo czy do 5 nie doskoczy jak ropa na giedach znow rekordy bije. I jak Bizon pali 14-15 litrow srednio to jaki juz jest wzrosy kosztow. Ja nikomu nie bronie robic mi konkurencji. Niech kupuje kombajn i zobaczy jaki to rarytas i biznes jak sie komus wydaje. Przed sezonem to trzeba kol 2500zl na przygotowanie go do żniw niby bzdety pasek to jakies lozysko i leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jechałem Bizonem jęczmienie po 240 zł/godz, ale to jeszcze na ropie z ubiegłego roku. Na właściwy sezon będzie chyba u mnie 260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za prasowanie prasa rolujaca sipma bede bral jakies 140 moze 150 zl za godzine plus sznurek oczywiscie mysle ze to rozsadna cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koszę bizonem 56 od 1983 roku , w zeszłym roku brałem 240 zł za godzinę czyli 1 h . w tym roku będę brał 280 zł . ponieważ nie jestę instytucją harytatywną . Polowa moich klientów płaci dwa tygodnie po akcji , druga połowa mieści się w jednym roku . Za kostkę b brał 160 zł godz czyli 1 h dobrego przężyta nie więcej jak 45 minut ( ciągnik 914 ) wielkopolska pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gość za małą "welgerkę" kostkującą bierze 150 zł/h. Hektar "młóci" ponad 1 godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie gość za małą "welgerkę" kostkującą bierze 150 zł/h. Hektar "młóci" ponad 1 godz.
Wolny rynek .... paliwko w górę sznurek też ..... przy okazji części też w miejscu nie stoją i czemu się dziwić .... panowie a ile będziecie krzyczeć za kokoszenie małym kombajnem odpowiednio na godz albo od h .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

claasem dominatorem 98s myśle brać 300zł za godzine. A może 320? Jak myślicie? A od prasy Z224/1 trzeba bedzie brać jakies 160zł nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w cenie Bel owijanych siatką a sznurkiem?

Cena za godzinę?

cena za sztuke?

kto pokrywa koszty sznurka/siatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile byście wzięli za hektar orki ciągnik MTZ 1221 pług czwóreczka obracana na ciężkiej ziemi bo nie mam pojęcia ile zawołać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest różnica w cenie Bel owijanych siatką a sznurkiem?

Cena za godzinę?

cena za sztuke?

kto pokrywa koszty sznurka/siatki?

u nas biorą 25zł od beli za zwiniecie, owiniecie sznurkiekm później folią i zwiezienie w wyznaczone miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o baloty ze słomy

W ubiegłym roku płaciłem za godzinę i wyszło wprzeliczeniu za sztukę 4,75+ mój sznurek... chcę się dowiedziec ile kosztują baloty owijane siatką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25zł za kompeleksowa sianokiszonke czysty zgłupiał !!!!!!!!! to pewnie cena bez zwózki tylko prasowanie + sznurei i owiniecie + folia U nas za kompleks ze zwiezieniem i ułożeniem 40zł a sa rejony co krzycza po 60. JAk zyje t taniej jak 30zł nikt tego nie robił u nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile byście wzięli za hektar orki ciągnik MTZ 1221 pług czwóreczka obracana na ciężkiej ziemi bo nie mam pojęcia ile zawołać...

 

200 za godzine

150 za hektar

inne propozycje ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25zł za kompeleksowa sianokiszonke czysty zgłupiał !!!!!!!!! to pewnie cena bez zwózki tylko prasowanie + sznurei i owiniecie + folia U nas za kompleks ze zwiezieniem i ułożeniem 40zł a sa rejony co krzycza po 60. JAk zyje t taniej jak 30zł nikt tego nie robił u nas

moze i masz racje go to robia dwóch sąsiadów i to może powidział ze 25 to za jego robote a razem to 50, nie bede sie sprzeczał bo dokładnie nie wiem ale jak sie dowiem to napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja za balotnice biore 5zł za balota

 

 

Jesteś instytucją charytatywną - a może robisz na 1 ha ze 50 sztuk to wtedy zgoda 5 zl/ belka. Tylko mi osobiscie taka "robota" się nie widzi - to marnotrawienie czasu , miejsca itd.

 

".za classa biore 440zł za ha"

 

- a tutaj to akurat odwrotnie

- to jakby najwięcej we wszystkich propozycjach jakie czytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam classa z hederem 5.9 wiec hektat w 0.5 ha obale.

mój przelicznik

bizon 1ha/h = 220zł

class 1ha/0.5h=440zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 220 zł za ha to nawet z domu nie wyjade ta cena jest od paru lat. i nikt jakos nie zauważył ze paliwo poszło w góre o ładnych kilkanascie procent, robocizna takze do góry poszła. nie mówiac o czesciach.

 

http://www.agrom.pl/uslugi/cennik.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten cennik jest co najmniej dziwny 250zł za ha młócenia bez paliwa dolicz 16l to wychodzi z 320zł a to już trochę za dużo. w susze jaka jest w tym roku spokojnie ha w godzinę zrobi się i cena ok 260-290 powinna być do przyjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się tym cenom? Jak policzysz dobrze amortyzację sprzętu i koszt pracy własnej to tak wyjdzie. Jak robisz poniżej tych kosztów to nie będziesz w stanie odtworzyć nowego sprzętu za parę lat czyli zlikwidujesz się sam.

Na zarobek nie wyjeżdżam od 4 lat bo nikt nie zapłaci tyle ile naprawdę koszenie kosztuje. Wystarczy mi pracy przy swoim i kombajn dłużej będzie mi służył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak policzę amortyzacje na moich areałach to żeby mieć na nowy kombajn za 20-25 lat to chyba z 800zł od ha bym musiał brać wiadomo więcej kosisz inaczej rozłoży się koszt amortyzacji ale z drugiej strony więcej napraw i szybciej wyeksploatowany sprzęt i bądź tu mądry. na zarobki nie jeżdżę bo nie mam czasu jedynie awaryjnie komuś jak im padnie sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE PROSZE PISAC NA TEMAT

 

w sumie to wasze kombajny i wasza sprawa za ile pojedziecie.

według mnie cennik jest dobry przy dzisiejszej cenie paliwa.

co do suszy to fakt ze ponat 300 za ha to sporo kasy ale co zrobic za darmo ja nie wyjade

POZDRO

 

CENNIK

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszcie jak rozliczacie sie z kombajnistami... niech kazdy pisze zrobimy ogolnopolski cennik... bo co roku mam problem.... bo nie wiem ile zaplacic... choc i tak wiem ze ile bym nie zaplacil swojemu... to i tak sie skrzywi jak po cytrynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...