Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy co ten kombajnista robi , jesli tylko kosi a nie obsługuje nie naprawia , to 20 zl za godz efektywną zupełnie wystarczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile za godzinke w tym roku Z056 zł \h bez sieczkarni i ile za godzine prasowania 360 3p + sipma 224 . woj. Lubelskie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojeje wsi i okolicznych umówilismy sie na 250 i 280 z sieczkarnia oczywiscie z-056 za kostke pewnie koło 140-150 beda wołac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w mojeje wsi i okolicznych umówilismy sie na 250 i 280 z sieczkarnia oczywiscie z-056 za kostke pewnie koło 140-150 beda wołac

 

to cienko sie umowiliscie... zawsze prasa to bylo pol kombajnu wiec u mnie w sasiedniej wsi 280 brali w ubieglym roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy co ten kombajnista robi , jesli tylko kosi a nie obsługuje nie naprawia , to 20 zl za godz efektywną zupełnie wystarczy .

 

pomaga w przygotowaniu i w naprawach wiec jak to rozwiazac 25 za ha to bedzie dobrze czy zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak z ta cena bizonka bedzie jazda i marudzenie bo w zeszłym było 200 i 220 także i tak skok 50zł to dla niektórych bedzie powód do płakania a kostki nie mam i cene strzeliłem na oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli zboze bedzie po 600-700 to 0,5 tony pszenicy to i tak nie duzo... niech nie marudza bo byl czas ze 0,8 tony pszenicy sie placilo, wiec radze jeszcze raz umowic sie z chlopakami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą maskinem niedługo to darmo bedziecie robic on w tamtym roku przed żniwami kupowałem po niecałe 3zł a teraz 4.15 a częsci a gdzie amortyzacja maszyny? prawie 100% dogóry częsci zdrożały także umówcie się jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tylko że u mnie sa rejony gdzie pszency nie ma głownie zyta, pszenzyta i owsy. Na zytach i tak w tym roku bedzie płacz i zgrzytane żebów bo wszytko lezy i w kłosy w połowie puste wiec plon około 2t na ładnych dziąłkach może uda sie koło 3 t wyciagnac. także z cena nie da sie tu poszalec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci szczerze ze twoje rozumowanie to czysta teoria a do praktyki to jescze Ci daleko Mówi śie tak że chiało by sie tak ale faktycznie jest inaczej. jesli chodzi o usługo to jest cos takiego jak konkurencja!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie kombajn 260zł/h (Bizonki) i prasy kostka i bele 100-120zł/h i nikt się nie wyróżnia bo będzie stał w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się co do konkurencji tylko pytanie czy przy tych cenach paliwa i częsci to się opłaca?????tak katować ja sam terz niebęde wołał 300zł kiedy sąsiad będzie robił za 270 tylko jeszcze raz czy warto tłuc graty i siebie???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JacekXXL piszesz kostka 100 zł i ty na tym zarobisz ? ile paliwo to wiesz ,a czy wiesz ile kosztuje prasa ? nie wspomne że ta maszyna jest wysoce awaryjna , a ceny części wymiennych są chorendalnie drogie . sąsiadowi w drodze gestu możesz nawet za 50 zł .przy tej maszynie ciągniku paliwie 160 zł godz , i tak się natym nikt nie dorobi , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile brać za godzinę za Ursusa 1634 + agregat podorywkowy 3m Unia G KOS + siewnik poplonów ALFA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rolnicy ile byście wzieli za usługi:

Zetor 12045+pług 4-skibowy(płóg nowy pięknie orze) zł/godz

Zetor 12045+talerzówka 3.7m (talerzówka cieżka X talerze w b.dobrym stanie) zł/godz

Zetor12045+gruber (rabe-werk 7 łap) zł/godz

zetor12045+agregat siewny(2.5m siewnik fiona) zł/godz

Zetor12045+beczkowóz(beczka 6000l do gnojówki sama wciąga i wylewa gnojówke piękna wylewka) zł/szt

Panowie lepiej brać od hektora czy od godziny ????

WIELKIE DZIĘKI ZA ODPOWIEDZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie kombajn 260zł/h (Bizonki) i prasy kostka i bele 100-120zł/h i nikt się nie wyróżnia bo będzie stał w garażu.

Lepiej stac w garażu niż dokładac do interesu s bez przesady tyle za prase to sie brało kilka lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy trzeba dac sobie spokuj z zarobkami u mnie za bizona wyskoczyli że będą brac 250zł sam nic nie zrobie by podnieśc cene więc pokosze ty lko u siebie i u tescia wsumie ok 100ha a i maszyna posłuży dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest bardzo ciekawe bo wszyscy mówią że nic się nie opłaca ale jak przyjdzie co do czego to wszyscy jadą aż się kórzy(dziwne żeby się nie kórzyło)

Dwa lata temu to sąsiad był tak zajęty usługami ze" zapomniał" swoje wymłócić

Mówicie żę usługi to marny interes ale zawsze jakiś grosz idzie z tego wyciągnąć

A poza tym to czy w rolnictwie jest jakakolwiek dziedzina na której można zrobić kokosy? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie250 zabizonka to dołozyc nie dołozysz a napewno cos zostaje Ijuz nie ma co narzekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na ceny:

orka 4-skibowym 140zł/godz

talerzowanie 3,7m 140zł/godz

gruber 7 łap 130zł/godz

agregat uprawowo siewny 2.5m 130zł/godz

beszka do gnajówki 6000l 45-50 zł/szt

a jakie ceny są za hektar uprawy wiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Dominatorem 98SL biore 300zł/godz a z sieczkarnią 20 zł drożej i uważam że taniej to szkoda niszczyć maszyny na kogoś polu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
według mnie250 zabizonka to dołozyc nie dołozysz a napewno cos zostaje Ijuz nie ma co narzekac
Tak napewno pozostaje ale niedosyt ................ paliwo od ubiegłego roku poszło o ~ 20 % w górę ........ a gdzie reszta ? Części też w miejscu nie stoją ............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...