Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no a cena za kombajn u nas poszła o 25% do góry wiec czego jescze tak marudzicie. Wszyscy marudza że tanio nie opłaca sie że nie beda kosic tylko u siebie a pózniej z jezykiem na brodzie lecicie jak sie ktos trafi i jescze na koniec jakis rabat dajecie . Mi tam 250 wystarczy i tyle.

Jak przez 5 lat było 200 i tez starczało. A jesli chodzi o paliwo to w tym roku płaciłęm 3,8 a w zesżłym 3złza ON, a jak zaczynała sie cena 200zł to paliwo było po 1,50 ( opał )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje talerzowanie ścierniska ciągnikiem 80km z talerzówką 2,8m? oraz talerzowanie łąki takim samym zestawem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chohlik ja brałem w tamtym roku za zetora 120 km z talerzówką 3,7m 130zł/h w tym roky trzeba troche więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z wypowiedzią tego gościa który hedrem 2.6 metra wali hektar w godzinę. Chciałem żeby uświadomił jak to robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co się stało z wypowiedzią tego gościa który hedrem 2.6 metra wali hektar w godzinę. Chciałem żeby uświadomił jak to robi.

on z diabłem kosi he he he he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wykosiłem 1,4ha pszenżyta kosiłem 100minut z dwoma rozładunkami a mam heder 2,6m claas protector jak ktoś nie wierzy niech uwierzy bo to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te majster chyba kosisz takie jare jak na okladce lipcowej w topagrar.

dzis kosilem swoja pszeniczke clasem 4,5 m 80 minut powierzchnia 1,15, a bylo tego 7,5 tony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maskin dziwisz się maszynę mam jak w bizonie nawet dłuższą o jakieś 40cm a heder wąski więc naganiam prędkością. nie mówię że koszę 1ha w jedna godzinę czasem się uda szybciej wychlastać jak większy kawałem mniej zawracania czasem się kosi i 2godziny 1ha ale prawdą jest to że ta maszynka potrafi wychlastać 1ha w 1dodz. jeżeli nie wierzysz to znajdź kogoś kto ma też taki kombajn i się go zapytaj.

Pozdrawiam Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziwie sie bo wiem ile takim kombajnem sie trzeba nakrecic... coz kazdy swoje chwali... ale z innej beczki, TO JAKIE SA CENY REALNE ZA USLUGE KOSZENIA W WASZYM REJONIE Z SIECZKARNIA I BEZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore 250zł (obojętnie czy z sieczkarnią czy bez)Claas dominator 76 czas robienia 1ha ok 1h . w rzepaku przy plonie 2-3t wychodzi troche wiecej jak 1h/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja biore 250zł (obojętnie czy z sieczkarnią czy bez)Claas dominator 76 czas robienia 1ha ok 1h . w rzepaku przy plonie 2-3t wychodzi troche wiecej jak 1h/ha.

 

wszyscy tak biora czy chcesz konkurencje wyciąć?

czemu bierzesz z sieczkarnią tak samo jak bez? to tak jakby do pluga jeszce gruber doczepic... w sumie nie ma różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie gosciu bierze od hektara 250 bizonem z sieczkarnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zabuliłem 300zł/godz za zwykłego bizona bez sieczkarni... u mnie i na wiosce obok wszyscy się chyba zmówili i rzucili taką cenę, nikt nie opuści nawet złotówki

Rozmawiałem ze znajomymi którzy mieszkają w okolicy dalej i cena za bizona to 250 - 260zł, ba 300 - 320 to biorą za dużego claasa i new hollanda, a ich wydajność jest trochę inna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam na granicy województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego ceny za koszenie są następujące:

 

-bizon Rekord bez sieczkarni 250zł z sieczkarnią zależy u kogo 20 lub 30 zł drożej

-zwykły bizon od 230 zł do 250 zł

-większe kombajny biorą drożej ale szybciej koszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 zeta do Dominatora placilem w tym roku, moim zdaniem cena calkiem zjadliwa, 130 za godzine kostkowania (troche boli, bo robione sipma i MF 255),

Ile bedzie kosztowalo w tym roku orka C360 + 3 skibowka ? 120-130 zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maskin dziwisz się maszynę mam jak w bizonie nawet dłuższą o jakieś 40cm a heder wąski więc naganiam prędkością. nie mówię że koszę 1ha w jedna godzinę czasem się uda szybciej wychlastać jak większy kawałem mniej zawracania czasem się kosi i 2godziny 1ha ale prawdą jest to że ta maszynka potrafi wychlastać 1ha w 1dodz. jeżeli nie wierzysz to znajdź kogoś kto ma też taki kombajn i się go zapytaj.

Pozdrawiam Piotrek

A jaki masz silnik w swoim kombajnie?? Bo ja mam perkinsa 4-ro cylindrowego (podobny jest w Ursusie 4512/14) w takim samym kombajnie i przy hederze 2,7m ma co robić. Predkością więc nie nadgonię, bo bym silnik zajeździł. Nadmienię, ze w tym roku mam średni plon pszenicy 6t/ha. Natomist przyznaję, że da się protectorem wykosić 1ha w 1h. Sam kiedyś miałem podobną wydajność w owsie u znajomego. Ale to nie było zboże tylko gołe pole, więc mogłem swobodnie 2 jeździć. Jednak realny czas koszenia przeciętnego hektara to jakieś 1,5h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u nas za bizona lub fortschtita 514 wołają 300 bez sieczkarni a z sieczkarnią 320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RE buchaj silnik mam też 4 perkinsa wydajność 1ha w 1godz i 20minut w pszenicy o areale 1ha w tym około 20% wylegnięte ja zazwyczaj kosze na 2-ce z przyśpieszaczem większość ale to zależy od zboża jak jest niskie to jest lepiej fakt silnik dostaje w kość ale od tego on jest.

ceny u nas są na poziomie 300zł za godzinę czyli około 300zł za ha ja biorę 280zł za 1ha z sieczkarnią a bez 260 chyba że ktoś chce za godzinę to 270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

Bizon 250zł/h bez szarpacza, 270zł z,

Fortschritt 290zł/h

Claas 300zł/ha

 

Prasa rolująca:

120 zł,

140 zł z siatką,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...