Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się policzy całkowity koszt uprawy kuku, to dopiero włos się jeży na głowie...
Ja się jeszcze w to nie bawiłem, znajomy natomist mówi, że musiałby minimalnie więcej wyłożyć na zakup suszonych wytłoków - sieje koło 3ha kukurydzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dokładnie nie liczyłem [nie chce psuć sobie humoru...] ale wyobrażam sobie. No to od przyszłego roku kupujemy wytłoki zamiast siać kukurydze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytloki sie kupi wrzuci gdzieś na strych i wiadomo że tam są w kukurydze wpompujesz mase gotówki a ona może uroś pod pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kukurydza u mnie po 650zł/h zestaw: sieczkarnia Class Jaguar na 3 kempery i transport 2X ciągnik z przyczepą 25m3, wyszło 2h50min na 3,2ha odległość od pola ok 1km sypane na 2 pryzmy bo inaczej nie ma szans dobrze ubić takie tempo kukurydza wyrosła średnio na 2,5m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile sprzedajecie kukurydzę na kiszonkę? Ja wziąłem za ładne Salgado 4 tys/ha. Plon ziarna szacowałem na 8T suchego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po ile sprzedajecie kukurydzę na kiszonkę? Ja wziąłem za ładne Salgado 4 tys/ha. Plon ziarna szacowałem na 8T suchego.

też o takiej cenie słyszłem ale nikt z wioski gdzie stojała się nie skusił a szkoda bo wyrośnięta jest ale juz zachwilę będę kisił tylko nie wiem jakim kwasem zakonserwować w bigbagu ziarno i ile go dać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje zł/ha siew jęczmienia w mulcz gorczycy agregatem uporawowo siewnym biernym z redlicami talerzowymi + ciagnik 120 konny

 

macie linki do stron z cenami usług?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro gościu chce siać bezorkowo po 150 zł ale pewnie większe obszary bo nie pojedzie cały dzień żeby siać 3 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gościu o którym mówi Grześ to raczej ja:) i ma racje mówiąc że wieksze areały wchodzą w gre , no minimum to 10ha w jednym kawałku dalsze odległości to wiadomo że wiekszy areał bo dojazd będzie droższy niż sam siew. zestaw ma swoje gabaryty i dużo zajeżdżania jest przy mniejszych no chyba ze sasiadowi za miedza to mniejszy moge posiac. Dla formalności to z pod Środy Śląskiej jestem. pozdrawiam i chętnych prosze o kontakt na allego wszystko jest

Agregat to Kockerling Ultima do typowo bezorkowej uprawy ale i po orce tez sieje - sprawdzone. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kasować za 1ha agregatem uprawowo-siewnym aktywnym bo mam siać sąsiadowi jęczmień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ia biore 450zł za godzine mengielą sf 6000 i spokoinie hektar robie w godzine czterema żedami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapłaciłem 110/hektar za siew jęczmienia w mulcz agregatem biernym uprawowo-siewnym z redlicami talerzowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Rolnicy mam pytanie ile w tym roku będzie trzeba zapłacić za takie usługi jak:(oczywiście mówimy o cenach racjonalnych dla dwóch stron usługodawcy i usługobiorcy)

-kosiarka rotacyjana(1,65m)+c-360 zł/h

-przewracanie siana przewracałką 5m+c-360 zł/h

-zgrabianie zgrabiarka Fella 3.15m +c-360 zł/h

-prasa kostka mała zł/h

-prasa rolka 120*120 zł/szt

-zestaw do sianokiszonki prasa+2*rur+owijarka zł/szt

-godzina pracy ładowarki czołowej z chwytakiem do balotów(łapy) zł/h

Proszę o jakiekolwiek sugestie i ceny przyjmijmy że cena w sianokosy paliwa będzie średnio 4.00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej bedzie liczyc kostkowania od sztuki zrobionej niz na godzine? tak z 1.20 / 1.40 zł od sztuki ?

Rotacyjna 1.65 metra dalej norma, u mnie 80-90 zł, słyszałem że prasowanie u mnie bedzie po 140-160 zeta od godziny a bizona super bedą startować od 220 zł za godzine. Jak tam pogoda?, bo u mnie jecznienia jarego zero :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli policzyłbym po 1 za kostkę to brałbym po 500 zł na godzinę (Claas Markant 65). Za koszenie Fella SM320 (trzy metry dyskówka) zamierzam brać 80 zł/hektar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile w tym roku będzie trzeba zapłacić za prase rolke 120*120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli policzyłbym po 1 za kostkę to brałbym po 500 zł na godzinę (Claas Markant 65). Za koszenie Fella SM320 (trzy metry dyskówka) zamierzam brać 80 zł/hektar.

 

Jak będziesz liczył skoszone ha??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje fuchy obmierzam gps-em, bo nie raz tak było, że Panie tu tylko 8ha, a jak objedziesz to nawet 10 wyjdzie (bo zapomniał, że troszkę krzaków na wiosnę wycieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Rolnicy zbliżają się sianokosy więc prosze o pisanie cen usług jakie świadczycie pomozecie przez to innym rolnikom i sobie jak będziecie potrzebawoli jakiejś usługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...