Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj prasowałem bleki na usługę wziąłem po 8 zł (moja siatka) - w mojej okolicy sa tacy co robią nawet po 7 zł. jak bym owijał sznurkiem gościa to też po 8 bym wziął - za marnowanie czasu i paliwa. A za sianokiszonkę biora po 20 zł od beli (bez foli) - zwijanie, załadunek i rozladunek na owijarkę oraz owijanie. ja nie jadę - bo brakuje mi 3 traktorzysty i uważam że za kiszonkę po 20 to trochę mało - min. to 25 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie ceny usług przewidujecie za koszenie kombajnem? Kombajn to Deutz Topliner 4080HTS 6m heder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym mial kombajn z hederem 6m to kupil bym sobie gps-a i bral za ha 350 i pozamiatane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna brac z ha ale jak sie trafi bogate zboze albo połozone to ci długo zejdzie, bo wolno pojedziesz a na gozine to sie tym nie przejmujesz.

ceny podtrzymujecie z tamtego roku czy podnosicie bo niewiem jak sie przygotowac. U na w świetokrzysim czuje ze beda cziezkie zniwa bo juz dawno niebylo az tak wyrosnietych zbóz, ale zato godzinki beda leciec.

Wypowiedzcie sie na temat cen za kombajnowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny powinny utrzymać się zeszłoroczne, paliwo jest tańsze o ok. 60-80 gr więc to i tak będzie dobrze

W ubiegłym roku braliśmy za od 280 do 310 zł/ha w zależności co było koszone rzepak 310 z przystawką/jęczmień 280 - kombajn claas dominator 88sl heder 4m

za godzinę trzeba by było krzyknąć co najmniej 400 zł a tak ludzie sobie kalkulują pod bizona którym hektar pszenicy trzeba było rypać minimum 80 minut a tym już można zejść poniżej 50-jeśli pszenica sypie w granicach 5ton

 

na dzień dzisiejszy wszyscy w okolicy zamierzają utrzymać ceny z zeszłego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za bizona 240 zł/h bez różnicy czy z sieczkarnią czy bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ile bierzecie za godzinę belowania prasą rolującą? I jaka to prasa?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Bizona 2008r 260,00zł /godz 2009r 260,00zł/godz jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 120/150 kasuje 12zł a mój kumpel sipmą 120/120 15zł od balota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co 12 złotych za sprsowanie balota słomy dobrze rozumiem?

Bo u nas ok 6,5zł i to juz z siatką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie:

- Bizon 280zł/h

- prasa kostkująca 150zł/h

 

Już jest tyle kombajnów u mnie,że tłoku wcale nie było,każdy miał kombajn na zawołanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Bizona Rekorda (1,7 ha w 1h10min ) płaciłem 270 zł/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas za zbiór rzepaku nwe hollandem 4,7m płaciłem 300zł/ha, a za aboże bizonem 200zł/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore 200zł/ha Dominatorem 76 ogólnie ceny w okolicy to do 260zł /ha Bizon. Ceny bez zmian od zeszłego roku. Prasa w zeszłym roku 9zł bela z moim sznurkiem bez sznurka 7zł w tym roku mam również siatkę. Jest różnica w cenie sznurek a siatka? jak bierzecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja za 120/150 kasuje 12zł a mój kumpel sipmą 120/120 15zł od balota

To już Was zupełnie pogieło , sami nie wiecie chyba już ile brać.

5 za rolkę, sznurek lub siatka właściciela. 6 ze sznurkiem, 6,5o z siatką i na pewno każdy zadowolony. 60-tka z sipmą zrobi 20 balotów na godzinę z paluszkiem .... To wychodzi 100 za godzinę, 20 zł to paliwo, 20 amortyzacja i 6 dyszek za robotę. To MAŁO??????????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore za rolke 120*120 10zł balot z sznurkiem u mnie takie sa ceny i wszyscy tak cenia, jak komus cos nie pasi to nie moja sprawa u nas przy prasach chodzą zetory 7245 i ciagniki o wiekszej mocy bo inne nie daja rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robię prasą vicon rf 130 walcowa biorę 10zł i gościa sznurek a jak robię swoją siatką to po 11. inaczej nie jadę. a chodzi z prasą renault 120.14 bo mtz 82 nie dawał rady i robię 35 belek na godzinę (oczywiście w siatce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płaciłem 140 zł./h zrobił około 35 sztuk {john deere 550} mój sznurek to 4zł./szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja za 120/150 kasuje 12zł a mój kumpel sipmą 120/120 15zł od balota

To już Was zupełnie pogieło , sami nie wiecie chyba już ile brać.

5 za rolkę, sznurek lub siatka właściciela. 6 ze sznurkiem, 6,5o z siatką i na pewno każdy zadowolony. 60-tka z sipmą zrobi 20 balotów na godzinę z paluszkiem .... To wychodzi 100 za godzinę, 20 zł to paliwo, 20 amortyzacja i 6 dyszek za robotę. To MAŁO??????????????????????

 

Ja biore 11zł z moją siaatką prasa vicon121 i MTZ 82 za 6.5zł to wsawiam ją do szopy i wynajmuje usługe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korsarz pojeździj sobie za volvo 2.5m kosy w jarej słomie na bele 150 to Ci na pewno nie wyjdzie 100zł/h . To u nas biorą za godz kostką 120zł a rolką 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...