Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie facet balotówą jak jedzie to bierze jakieś 5-5.50 (120/140) ale slyszalem tez ze biorą po 10-11....przegięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie obornika TUR'em na 80-konnym Fergusonie 15zl/rozrzutnik robota poszła szybko i przyjemnie A no i rozrzutnik 3,5t a wchodziło 4t.

 

Cyklop biorą po 25zł/rozrzutnik o zgrozo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie mi ktoś ile można wziąć za zasianie 1 ha pszenicy. Mówiąc zasianie mam na myśli : 1. orkę, 2. uprawę, 3. siew, 4. oprysk na chwasty. Policzyłem koszty i myślę ze ok 300 zł/ha było by dobrą ceną - co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile bierzecie, za rozrzutnik krowiego gnoju z płyty gnojowej 3,5t (ale nałożone konkretnie napewno ponad 4t) z roztrzęsieniem i nałożeniem i dojazd do 4km czy 100zł to dobra cena?

Ile za godz orki ciągnikiem 80km z pługiem 4x30? (hektar wychodzi w 1godz i 35-45 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje oko to 300zł to troche mało jakbym ja robił to bym tak to liczył orka 170 siew 110 uprawa i oprysk powiedzmy po 50zl/ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na moje oko to 300zł to troche mało jakbym ja robił to bym tak to liczył orka 170 siew 110 uprawa i oprysk powiedzmy po 50zl/ha.

Za sam siew agregatem uprawowo-siewnym 3 m u nas biorą 180, a gdzie orka i przynajmniej raz zabronować? ( chociaż dziś można na niektórych polach siać na skibę tak ładnie się orze). Zależy na jakiej ziemi ale za całe uprawki z opryskiem jesiennym koło 4 stówek by trzeba było wziąźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim do poczytania KOSZTY EKSPLOATACJI MASZYN nr 22 autorstwa Aleksandra Muzalewskiego -wydanie IBMER 2007. Myślę , że wielu z Państwa otworzy szeroko oczy po lekturze broszury.

Pozdrawiam młodzież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem młodym rolnikiem ale wykształconym i najbardziej denerwuje mnie ludzie którzy piszą, że prasowanie rolką powinno kosztowa 5-7 zł za rolke. Oni napewno ni9e mają własnego sprzętu i chcą jak najmniej zapłaci i mie usłogadawcę w dupie!

Jak ktoś pisze że zrobienie rolki powino kosztowa 5-7zł z siatką to mu mówie że jest debilem!!!!

Na koszt usługi rolowania składa się:

-koszt dojazdu,

-koszt paliwa

-sznurka lub siatki

-najmu pracownika

-(powyżej wymienuione koszty są znikome)

-Najważniejsze koszty to:

-koszt eksploatacji ciągnika i pracy(a tego nikt nie liczy)

Dotdajcie sobie to wszystko(a ci którzy nadal twierdzą że koszty wynosi 5zł za rolke to niech kupią nowy ciągnik i prase i zapraszam do mnie płace gotówka zaraz po wykonaniu pracy) A no właśnie zrób komuś rolki to jeszcze 2 miesiące trzeba czeka na pieniądze a czekanie też kosztuje!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore 11 zł z moja siatką 125x125 powiem szczeże że troche mi było szkoda ludzi którzy najmuja taką prase ale każdemu mówie przed prasowaniem ile za bal bedzie musial zaplacić, teraz mi sie zpierdoliła prasa lożysko 100 obydowa z blachy 27 sądwie jeden wałek 220 drugi 470 wszystko w euro teraz wiem że to niejest wygórowana cena za usluge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Jestem młodym rolnikiem ale wykształconym i najbardziej denerwuje mnie ludzie którzy piszą, że prasowanie rolką powinno kosztowa 5-7 zł za rolke. Oni napewno ni9e mają własnego sprzętu i chcą jak najmniej zapłaci i mie usłogadawcę w dupie!

Jak ktoś pisze że zrobienie rolki powino kosztowa 5-7zł z siatką to mu mówie że jest debilem!!!!

Na koszt usługi rolowania składa się:

-koszt dojazdu,

-koszt paliwa

-sznurka lub siatki

-najmu pracownika

-(powyżej wymienuione koszty są znikome)

-Najważniejsze koszty to:

-koszt eksploatacji ciągnika i pracy(a tego nikt nie liczy)

Dotdajcie sobie to wszystko(a ci którzy nadal twierdzą że koszty wynosi 5zł za rolke to niech kupią nowy ciągnik i prase i zapraszam do mnie płace gotówka zaraz po wykonaniu pracy) A no właśnie zrób komuś rolki to jeszcze 2 miesiące trzeba czeka na pieniądze a czekanie też kosztuje!!!!!!!!!!

 

Jak byś dobrze poczytał ( a ponoć potrafisz) mówiliśmy tylko o samym zawinięciu rolki przy siatce lub sznurku rolnika i usłudze dobrosąsiedzkiej a nie wynajętym usługobiorcy z wioski ( liub sąsiedniej) a nie województwa dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wziąc za odsniezanie w przypadku ryczałtowego rozliczenia miesiecznego powiedzmy 100 metrow, 30 metrów albo 500 metrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obrotówka 3x35 brałem 140zł za godz

a ile robileś ha na godzine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ile można zacenić za koszenie poboczy w gminie interesuje mnie cena za m2 z grabieniem i wywożeniem trawy PILNE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tyle,żebyś nie przeklinał prasującego(czyli żeby wilk był syty i owca cała).Ja jak jadę na zarobek to staram się kierować zasadą ile gotowym bym był zapłacić za daną usługę(a nie ile ktoś bierze)A jak nie ma kalkulacji to nie jadę.Pomyślności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bralem po 110 zl za ha od swoich... a na "obczyźnie" 120... a jak sie trafił klin na malym poletku to 130 bo to wiecej krecenia niz siewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...