Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to u was na wschodzie drogo! Być może to tylko u nas jest tak pop.......nie, bo jest dużo kombajnów i każdy chciałby coś tam skrobnąć.

 

/edit - Sro Lip 5 23:21:42

Ja ,jak już wcześniej pisałem, za ha 180, bo drożej to też bym w domu siedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to Ciebie tylko w dobrą pszenice wpuścić - taka przynajmniej 8 ton i powodzenia.............

 

 

zeby nie było - bez złośliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdarzało się, że jechałem w takiej, ale to u dobrych gospodarzy, bo płacili zaraz po robocie, a i pełne całodzienne wyżywienie dawali i odpoczynek w czasie pracy. To przyjemnie się u takich robi. A w pszenicy, to akurat mogłem się pospieszyć, karłowe odmiany u nas mają, fajnie się młóci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę za Z-224 100zl/h, ciągam ja c-330, zawsze to mnioej paliwa idzie a trzydziestka daje radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIZON 180 bez 200 z sieczkarnią kombajnów bardzo dużo, ja prawie nie kosze na zarobek tylko znajomym w tym to swojego mam sporo pewnie u siebie w tydzień nie wykosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę za Z-224 100zl/h, ciągam ja c-330, zawsze to mniej paliwa idzie a trzydziestka daje radę

A ile sprasujesz przez godzine ile wychodzi za 1 ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę za prasowanie prasą NEW HOLLAND 930(odpowiednik polskiej)+URSUS C355 120 zł za godzine, kombajn NEW HOLLAND 1530(heder 3,6 metra) 180zł za godzine, Kombajn JOHN DEERE 1065(heder 4,2 metra) 220 zł za godzine bez sieczkarni z sieczkarnią 240 zł za godzine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile można brać za classa mercatora heder 3m na godzine kosi jakieś 0,8-1 hektara??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tak w zeszłym roku bralem...a w tym ojciec powiedział że nie będzie jeździł na żadne fuchy skosi tylko co nasze i tyle... szkoda mu czasu i nie chce wyciechlać maszyny żeby później ją naprawiać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za Bizona Z056 210/h a z sieczkarnią 230/h

 

A za prase Sipma Z569/1 za słome biore 8 zł za bele a sianokiszonki 10zł + 1zł od beli za sznurek

 

Ale i tak nie ma wiele klientów na prase ale w ubiegłym roku ojciec miał tyle koszenia że u siebie zaczynaliśmy dopiero po zmierzchu i tak było przez cały tydzień ale na szczęście w następnym skończyły mu się zarobki i zaczeliśmy normalnie w dzień kosić u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ubiegłym roku za bizona ZO56 brali 200zl/h , za John Deere heder 3,2 m gość brał 160zl/h . W tym roku pewnie ceny trochę podskoczą. Za zbelowanie sianokiszonki SIMPA i owinięcie folią 20-22zl/szt jak więcej bel to trochę taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie gdzie wy mieszkacie sam po was przyjade u mnie zwykły rolnik za koszenie bizonem z sieczkarnia bierze 290zł /h w tym roku biorąc pod uwage wzrost cen paliw cena jeszcze wzrosnie

Natomiast koszenie Clasem Lexionem 250 zł za hektar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki zamiast się żalić , kupić jakiegoś i do roboty gdyby u nas można było wziąć tyle co u ciebie to bym tej roboty nie wypuścił , a tak to już dawno olewam tę robotę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w okolicy za bizona zo 56 biorą około 200zl za godz. lub 220 zl z sieczkarnią. Prasa do bel to od 10-14zl za bele 120*120 siano lub słomy.

A z owijarką do sianokiszonki 30-40zl za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie za godzine biore 230zl bez sieczkarni a z sieczkarnia 255 ale mysle podniesc bo ropa idzie w gore

a gosciu w jednej wsi bierze za kombajn 300zl bez sieczkarnii bo nikt inny tam nie ma kombajnu dlatego w tym roku planuje tam jechac i brac za godzine 260 i moze beda ludzie jak tam jesat taka cena

 

a prasa za godzne 130

 

u nas jak sie zamawia prase to sie nie wybiera jaki sznurek zawsze w prasie mam ten sam

 

/edit - Sro Lip 12 14:50:27

zapomnialem ze jezdze bizonem suprem

a prasa to sipma Z-224/1 + c 360 a moze w tym roku z prasa bedzie jezdzic proxima troche( sie zobaczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak pisałem cena to 200 - 220 z sieczkrania za supra. Na wsi jest 10 kombajnów tylko 2 sztuki to mniejsze volvo a reszta to supry i chcielismy sie skrzyknac i podniesc wspólnie cene do 230-250 ale to chyba nie wypali, bo i tak znajdzie sie ktos kto pozostanie przy starej cenie i pop.... sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby u mnie było po 230 -250 to bizon chodził na zarobki a tak za 180 zł bez sieczkarni to się nie będe kurzył w okolicy kombajnów sporo niektórzy mają po dwa , każdy kto ma po 20 - 30 ha zboża ma kombajn , kilka dni i po żniwach a ja u siebie za tydzień nie wykosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytał mnie "potencjalny" klient, ile w tym roku koszenie u mnie kosztuje, ja mu na to 200 za ha, a on-"taaaaaak droooooogooooo!!!!!!!"?, powiedzcie, czy ze mną jest coś nie tak, czy on sie nie wyspał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie nie wyspał Chocbys powiedział 150 to i takl ci powie dlaczego tak drogo Paranoja

 

Tymbardziej że tego roczne zniwa beda bardzo słabe bo zboza to przynajmniej w moich okolicach na pewno bedzie 30-50-% mniej niz rok temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...