Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

w tym roku to nawet 200 zł za ha to może zboże nie wypłacić , jeszcze zależy po ile będzie zboże bo w zeszłym to żyto w żniwa niektórzy u nas nawet poniżej 20 płacili . Ja tam nigdy nie brałem za hektar bo zboże może byc różne jak porownać: tęga , zdrowa słoma i leżące żyto ze stojącą słabą pszenicą albo łubinem . Przecież wydajność może się i cztery razy albo więcej różnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zbiory podobne jak rok temu. Rok temu brałem 250zł/ha i ludzie byli zadowoleni, że niedrogo, Suprem na godzine drożej wychodziło. W tym roku podniosę się o około 30zł. Jak komuś nie będzie odpowiaała cena to ja nie zmuszam nikogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanie - czy 8 zł z własnym sznurkiem za balota słomy 120x120 to dobra zapłata ???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja myśle, że to bardzo dobra zapłata!!!!!!!!!, u nas biorą po 5 zł za takiego balota, a jak większa ilość to 4 zł, ale sznurek klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas ( okolice Płocka) za prase kostke biorą 110/ha, za bizona supra 200/h i 220/h z sieczkarnią, podobnie za rekorda róznica moze tam wynosic 10zł wiecej.

Za np. John deera 1188 z hederem 4,5 bierze gościu 260zł/ha i wyżej zależy jakie warunki. Ale kombajnów to jest u nas jak psów. Prawie każdy ma swojego "klejkota" i tak się sam tłucze bo szkoda mu pieniedzy

I choć mają jaki taki kombajn połowa zboża pozostaje na polu! takze nie muszą już siać

Jednym słowem mówiąć nie ma gdzie wyjechać na zarobek!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytał mnie "potencjalny" klient, ile w tym roku koszenie u mnie kosztuje, ja mu na to 200 za ha, a on-"taaaaaak droooooogooooo!!!!!!!"?, powiedzcie, czy ze mną jest coś nie tak, czy on sie nie wyspał?

To zależy ile w ciągu tej godziny zrobisz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego Nowy,

pragne zauważyć, że nie robie na godzine, a 200 zł, to biore za wymłócenie jednego hektara, a w tym roku zdaża sie, że w godzine , przy dobrych układach nawet 1,5 hektara wymłóce moim Fortschrittem 512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zdarza się. Bo ja 512 to bym ze 3ha wymłócił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no to widze ze twój forszaj to prawie jak Lexion daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Claas Dominator 96 230zł bez sieczkarni za godzine,a 250zł z sieczkarnią za godzine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Claas Dominator 98 280 zł za godzinę z sieczkarnią

kujawsko-pomorskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam jechać do klienta, który podobno pół gminy wyrolował(nie zapłacił za usługi), powiem mu, że kasa na dzień dobry albo nie robie. A jak u Was, płacą od razu, czy przed następnymi żniwami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim rejonie tj gmina leszno woj mazowieckie bizon kosztuje 220zł/h bez sieczkarni a 260zł/h z sieczkarnią a prasa 120zł/h i są to ceny SKR-u natomiast prywaciarze chcą średnio za tego samego bizona 280zł/h bez sieczkarni a 320 z sieczkarnią, ahu..... chyba ale robote mają i ludzie ich biorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kujawsko-pomorskie

(SKR) Claas Dominator 300 i 320 z sieczkarnią

Rekord- 290 i 310

zwykły Bizon?? nie wiem ale taniej z 10 zł niz rekord

 

A teraz najlepsze Sąsiad swoim JD 1065 (troche lepszy jak ten Dominator) 200 i 220 z sieczkarnią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mu sie coś popsuje i zobaczy ceny częsci to już tak promocyjnie nie będzie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja 200zł i 220 z sieczkarnia suprem i tak wszyscy u mnie biora od 5 lat prasa kostkujaca 100zł zwijajaca 120zł z moim sznurkiem lub na sztuki po 6zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie chodzi pięknie ma 10 lat zanim wyjechał w pole rozebrali go do ostatniej srubki za naprawy dał ok 20 tys. ale twierdzi ze warto no i w okolicy kazdy woli ciut zaczekać i leje na SKR ładnie spadną im zyski i dobrze bo iedość ze drogo to wolno żeby czas nabic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (pogranicze łódzkiego i świętokrzyskiego) w tym roku bierzemy 240 zł bez sieczkarni DOMINATOREM 98 i 96. Z sieczkarnią to w tym roku nic nie kosiliśmy u ludzi. Ojciec troche sie boi, że za dużo i się ludzie odwrócą od nas, no ale od paru lat braliśmy REKORDEM 200zł, a paliwo i cześci drożeją (sami wiecie). Znajomi nasi mówili, że będą brać 220 zł SUPRAMI, ale z tego co sie dowiedziałem, to suma sumarum biorą 200. To się nazywa zdobywanie klienta. No ale ich sprawa. A prasą kostkującą SIPMA + MTZ biorę 120 zł. Mogłem wziąć 140, no ale troche przegapiłem. No ale nic. Większośc klientów nie płaci w terminie, często przed następnymi żniwami. A jak już zapłacą, to zaczynają rządzić: przyjedź wtedy i wtedy, w południe i pożycz mi przyczepę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie woj łodzkie znajomy CLAASEM DOMINATOREM 86 wziął 170zł za godzine.

C-360 3P + SIPMA 90zł za godzine ale sznurek moj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolnyslask pow.wrocławski

koszenie

bizonki i forszajsiki i inne klamoty 240-290 ha (mało ich juz w okolicy)

a lexy,mediony,megi,WTS 260-310 ha

i nie ma róznicy czy z sieczkarnią czy bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile bierzecie za grubera?

Sąsiad trochę po ludziach robi mtz i gruberem na 5 łap i ciekawi mnie ile inni za to biorą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za Classa Dominatora 80 200zet/g, prasa rolka i kostka 100 zet/g, u konkurencji w Bizonach ceny 200-220 zet/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, musze was doprowadzić do porządku, to jest temat o Cenach usług, a nie o spalaniu (był kiedyś taki temat na forum, o zużyciu paliwa), czy też czy dany ciągnik uciagnie dany sprzęt, pytajcie się oto w danym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...