Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie popyt wielki Do tej pory śpiewalem 150zł za rozrzutnik 3,5t (ale to na małą skalę - ktoś chciał 5 ktoś 2...) Teraz chyba czas podnieść cenę, wszak i tak kupiec się znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Ty dużo chowasz wporównaniu do powieżchni pola skoro sprzedajesz obornik. Ja bym się cieszył gdybym miał druge tyle "gówieństwa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w moich stronach wywózka obornika ( ładowacz + rozrzutnik 4,5 t ) 60 zł za kurs a jak dalszy dojazd do pola ( powyzej kilometra ) to 80 zł. Koszenie odłogów Ursus C- 360 + kosiarka 1,65 od 80 do 100 zł na godzinę . Godzina orki C360 + 3 X 33 (unia Grudziądź) 80 zł . Godzina glebogryzałki 100 zł. Sadzarka + C - 330 od 60 do 80 zł na godzinę.

Wszyscy którzy świadczą w moich stronach usługi liczą na godzinę , nikt od " h " nie liczy , działki są małe dużo klinów i tak im najlepiej wychodzi....... niektórzy samych siebie przechodzą Zwłaszcza ten który w ubiegłym roku za 1/godz kombajnowania + szarpacz ( bizon ZO -56 ) wywalił cenę 270 zeta i po jednym kawałku grzecznie stanął jako bezrobotny.

 

 

 

Za rozrzutnik obornika 4,5t cenią od 150 -200 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak mam nadmniar obornika to czasami po 2 razy rozwoże na jedna:) Njaczesciej pod kukurydze jeje nic nie zaszkodzi. pamietajcie ze obornik jest lepszym nawozem niz nawozy sztuczne !!!! ( materia organiczna) tego w szkole ucza ze każde pole powinno dostac srednio co roku 10-12t obornika, ja to robie co 3 lata po jakies 40-50t. Według mie nie opłaca sie sprzedawac obornika, jezeli ma sie swój sprzet dop rozwiezienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda Biały, ja też ca roku prawie wszystkie pola woże. Najśmieszniejsze co na szkoleniach dla gospodarstw ekologicznych wciskają. Tam twierdzą że duże dawki gnoju niszczą strukture gleby, natomiast najlepszy nawóz to poplony i po 4 latach samych paplonów mozna podnieść bonitację gleby o dwie klasy . Odkupiłem od tego kolesia EM farming(szczepy grzybów bakterii i kwasu mlekowego, taki actimel dla gleby) on tym pryskał pola a ja polewałem gnój na płycie i faktycznie dużo szybciej się przepala i zmniejsza objetość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obornik jest lepszym nawozem niz nawozy sztuczne !!!! ja to robie co 3 lata po jakies 40-50t. Według mie nie opłaca sie sprzedawac obornika, jezeli ma sie swój sprzet do rozwiezienia.

U mnie co 2 lata i to więcej niż 50 ton... W tym roku mogę już jedynie wywieźć pod kukurydze (2ha) ale mając na uwadze to, że w tamtym roku wywiozłem tam bardzo dużo obornika, wolałbym go sprzedać i zaoszczędzić czas (przed siewem kukurydzy planuję zrobić skrzynię w ciagniku) a i pewnie jeszcze coś w kieszeni zostanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja biore za 4300l 25zł od beczki niektórzy biora na godzine chyba koło 100zł. na sztuki dobrze wychodzi jak wywozi sie blisko ale gorzej jak daleko
u nas gosc bieze za 2tys litrow beczke 25zl + c330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkupiłem od tego kolesia EM farming(szczepy grzybów bakterii i kwasu mlekowego, taki actimel dla gleby) on tym pryskał pola a ja polewałem gnój na płycie i faktycznie dużo szybciej się przepala i zmniejsza objetość.

Chochik23 - a gdzie to można kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wam się wydaje jaka będzie dobra cena za godzine lub hektar JD 1075 z hederem 4,3 m i zbiornikiem MaXi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja polewałem gnój na płycie i faktycznie dużo szybciej się przepala i zmniejsza objetość
Do tej pory myślałem, że chodzi o to by gnój się właśnie nie przepalał, bo to co w nim wartościowe truje tylko powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkupiłem od tego kolesia EM farming(szczepy grzybów bakterii i kwasu mlekowego, taki actimel dla gleby) on tym pryskał pola a ja polewałem gnój na płycie i faktycznie dużo szybciej się przepala i zmniejsza objetość.

Chochik23 - a gdzie to można kupić?

 

Choc nie sa to ceny uslug , ale niech tam bedzie...

EM mozna kupic takze Tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja polewałem gnój na płycie i faktycznie dużo szybciej się przepala i zmniejsza objetość
Do tej pory myślałem, że chodzi o to by gnój się właśnie nie przepalał, bo to co w nim wartościowe truje tylko powietrze

 

Im obornik bardziej przefermentowny ( przepalony ) tym lepszy bo sa mniejsze koszta rozrzucania w porówaniu z obornkiem mniej przefermentownym. Oczywiscie chodzi mi o przelicznik zawartosci NPK do masy. Mówiac prosto wywozisz mniej ton a efekt taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zgadzam sie , oprocz EM do tego celu podobno stosuje sie takze czerwone Dzdzownice kalifornijskie. Ktore " przejadaja" obornik i zostaje do zastosowania na polu tylko 2 tony a nie 30!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie w temacie, ale za małe te płyty nam powyliczali i nie ma gdzie teraz do żniw pomieścić tego, EM likwiduje również zapach, gnojówka pachnie grzybami , normalnie jak wioze kolejną beczke to zdechnąć można ze smrodu .

 

Po ile u was kosztuje zrobienie jednej belki siana lub belowanie na godz? Zastanawiam się czy warto kupić prase jak robie około 450 bel siana i ze 120 słomy, u mnie belowanie wychodzi po 5 zł do 6,5zł a w tym roku przybyło dużo pras w okolicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas prasa jest zawsze pół ceny za kombajn, w zeszłym roku 100 zeta za godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile w waszych stronach kosztuje zrobienie załadunekna polu . rozładunek i owiniecie beli szianokiszonki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po ile u was kosztuje zrobienie jednej belki siana lub belowanie na godz? Zastanawiam się czy warto kupić prase jak robie około 450 bel siana i ze 120 słomy, u mnie belowanie wychodzi po 5 zł do 6,5zł a w tym roku przybyło dużo pras w okolicy

Przy tej ilości, o której piszesz, to własny sprzęt był by wskazany, ale patrząc z drugiej strony, nie lepiej zapłacić i mieć spokojną głowe u mnie też po ok 5 zł za szt biorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak u kserksesa: 0,5 tego co za kombajn.

Ja bym kupił własną prasę. Swoje to swoje: robisz kiedy chcesz a nie kiedy pasuje kolesiowi, który ma prasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile w waszych stronach kosztuje zrobienie załadunekna polu . rozładunek i owiniecie beli szianokiszonki

dokladnie swoje...

jeden znajomy twierdzil ze w swoich stronnach robil , zwozil i owijal swoim sprzetem- rolnika ciagnik do owijarki- po 15 zeta za calosc od belki

A jak u Was? Czy np. rozrozniaja zwiniecie siana i slomy od sianokisznki? Bo u mnie brali po 6 zl za siano i slome, a za zrobienie kiszonki liczyl mi gosc 8 zeta!(bez sznurka ! )

Czy w tym roku 6 zl wraz ze sznurkiem w slomie i sianie to dobrze bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robie saonokiszonki usługa kompleksowa po 30zł z moja folia i sznurkiem. prasuje zworze i owijam, ustawiam. siano i słoma robie na godzine 120zł luib na sztuki 6-7zł z moim snurkiem, a kiszonki troszke drożej bo i ze zbiornika wiecej ucieka Kostka tez 120zł ze sznurkiem lub 100zł bez tak było a jak w tym roku ?( Pewnie bez zmian)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszym terenie zrobienie belki sianokiszonki kosztowało w ubiegłym sezonie 35 zł na gotowo (gospodarz tylko sobie kosił przewracał i grabił, reszta należała do osoby wykonujacej usługe) natomiast za samo zwiniecie siana lub słomy 8 zł a za kostke 100-110 bez sznurka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku słoma 10zł bela ze sznurkiem a sianokiszonka na polu zostaje z folią wychodzi po 32 zł nie zwozimy a znajomy ze zwożeniem kasuje za całość 45 zł w tym roku mam z nożami i na siatke więc cena około 3-5 zł wgóre pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...