Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spotkaliście się z usługą koszenia kosiarką dyskową szerokości 3m? Ile taka usługa kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

transport rozlicza sie za liczbe transportów lub za kilometr!!! heh wiec jedno albo drugie mysle że łatwiej obliczyć cena za jeden transport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! mam pytanko, ile moze kosztowac godzina prasowania prasa rolujaca claas roland 66. owijanie sznurkiem.Przy prasie pracowal bedzie U-914

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHCIAŁBYM SIE DOWIEDZIEC ILE MOZNA BRAC ZA POSZCZEGÓLNE USŁUGI :

-koszenie kombajnem BIZON Z056

-prasowanie prasą kostkującą sipma + ursus 360 3P

-orka ZETOR 8111 + 4pług zagonowy (klasa ziemi 3)

Prosze o pomoc i z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yenon10 u mnie w regionie w tamtym sezonie ceny były takie:

- za koszenie bizonem 220zł/godz.

- prasowanie sipmą 100zł/godz.

- z tą orką to ci raczej nie powiem bo raczej każdy orze sobie sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orka to różnie, u mnie biorą 100 zł/godz - ciągnik 912 + pług zwykła czwórka, a 150 zł/hektar bierze gościu ciągnikiem 1224 + pług PHX 5 skibowy półzawieszany. Ja biorę 140 za hektar orki Forszajem 323 z pługiem Fortschritt B 200, równierz 5 skibowy, półzawieszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore 120zł za godzine 7341 + pług 4 skibowy 4x30 ale na wysokiej słupicy i długiej ramie ( ładnie kryje i sie nei zapycha) Wychodzi pewnie koło 150zł za hektar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny usług Polskiego Związku Pracodawców-Usługodawców Rolnych ustalone na rok 2007

Zbiór kombajnem zbożowym 230/ha

Orka 160/ha

Zwijanie słomy prasą rolującą 1 balot/11zł

 

Prasa kostka mała u nas bierze zazwyczaj połowę tego co kombajn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tatamarty.323a jaką moc ma silnik "Forszaja 323" , pytam bo po sąsiedzku ze mną gościu ma ponad 300 ha i jego głównymi ciągnikami są dwa podobne "Forszaje" .A pług rozumiem że bierze 2 metry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za prase kostke + 3512 (3p) biore 110zl/h

kombajn bizon super (najmuje ) 200zł/h bez sieczkarni a z +20zł/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortschritt 323 A ma silnik poj. skokowa 6,5 litra o mocy 120 KM, tak jest bynajmniej napisane na tabliczce znamionowej na silniku przy moim Forszaju, a pług zabiera 2 metry, ale łatwo można zmieniać szerokość orki. Oto on:

 

mjpug4fe8.jpg

mjpug7gm0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki przekrój ma rama w tym pługu , a może wiesz ile on waży , na oko jest delikatniejszy od phx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie:

koszenie bizon super 250-270 zł /godzine

koszenie Class Mega heder 6m 230zł za hektar ale nie jedzie na małe kawałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez 100 zl za 1 ha - bez wzgledu czy z nawozem czy bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile bierzecie za prasowanie prasą zwijającą (bela 120x120). Ja w tamtym roku brałem 150 zł za godzine prasą Sipma 279/1, sznurek Klienta. W tym roku bede mial prase na siatkę i teraz nie wiem ile wołać za godzine roboty z owijaniem siatką. No bo napewno pójdzie szybciej niż sznurkiem. Ja kto wygląda u was jaka jest różnica między owijanie sznurkiem a siatką

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nikt nie liczy na godzine ale od ilości belek!!! Co prawda teraz w moim rejonie juz prawie każdy ma swoją prase ale jak było ich mało to kazdy liczył cene za belke!!! Kazd ma inny sprzęt i każdy może inaczej jeździc (na innym biegu) wiec przez godzine to mozna zrobić 5 a mozna i 25.... a tak to cena od belki i jest sprawiedliwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez raczej na sztuki sie robi cena 6-8 słoma( ze sznurkiem) kiszonka 8-10zł

 

Mysle ze to bedzie dobre rozwiazanie także przy siatce ponieważ na godzine machniesz wiecej belek i co oznacza wiecej zarobisz Trzeba tylko przekalkulowac cene sznurka i siatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas się tak już utarło że od godziny liczymy. Ten system od beli może jest dobry ale także nie dokońca,no bo jeżeli koleś powie zbelować mu słome po owsie a pokos jest strasznie mały i trzeba będzie z godzine jeździć na 5 bel to słaby interes z tego wyjdzie. Wiesz że takie przypadki nie są częste ale u mnie zdażało sie tak czasami i aż cholera mnie brała jak coś takiego robiłem.

I jeżeli zainkasuje od takiego delikwenta 150 zł od 5 bel to się nauczy na przyszlość że trzeba tą słome zgrabić w większe wałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to każdy powinien miec troche oleju w głowie i powienien wiedziec ze jak zamawia goscia z prasa to powinno byc wszystko przygotowane na git. Ja bym mu wprost powiedział ze jak chce zebym mu belował to musi pograbic bo tak nie jade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...