Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Za belowanie zwiezienie i owinięcie bez sznurka i foli będzie szło coś koło 25 zł za balota.

Prasa Sokółki robi w zależności od zgrabionych wałków 10 -20 balotów/h ursus 1224, czyli cena zaczynająca sie od 10zł/szt na dobrych łąkach jest sensowna choć raczej będzie sie zaczynała od 12 zł/szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. a ile u was za bele siana?

123*125=1.5 m/3, on : 4.55-4.65 i z importu 3.50 - 3.70

12 zl bez sznurka to dobrze? a moze 160 za 1 h? przy dokladnym dobijaniu to wychodzi mi ok. 12-16 bel / godz.

a jesli sie myle i to jest za duzo / za malo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez myśle, że 130 trzeba brać. Paliwo drogie w tym roku cholernie, a jeszcze skoczy do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez myśle, że 130 trzeba brać. Paliwo drogie w tym roku cholernie, a jeszcze skoczy do góry.

Swięte słowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie ktoś może ile kosztuje godz. pracy agregatem uprawno - siewnym 3m???

http://www.zodr.pl/download/wydawnictwo/cennik_2008.pdf

w punkcie 28 masz cene usług

Porównaj jeszcze z tym http://www.wodr.konskowola.pl/uslugi.php punkt 7 oraz tym http://www.uslugirolne.pl/_ceny.htm i już masz pełny obraz.

 

to jakies bzdety... talerzowanie 1 ha 28 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie ktoś może ile kosztuje godz. pracy agregatem uprawno - siewnym 3m???

http://www.zodr.pl/download/wydawnictwo/cennik_2008.pdf

w punkcie 28 masz cene usług

Porównaj jeszcze z tym http://www.wodr.konskowola.pl/uslugi.php punkt 7 oraz tym http://www.uslugirolne.pl/_ceny.htm i już masz pełny obraz.

 

to jakies bzdety... talerzowanie 1 ha 28 zł

Może to są koszty samego paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w tym roku to sie do siana w ogóle nie chce wyjeżdzać do ludzi. U nas jest tak, że często jest utrudniony dojazd do łąki dla prasy (konik z wozem przejedzie przez mosteczek) i często musze sie naprawdę nagłówkować, jak tam wjechać, a prasowania jest czasami 15, czasami 20 minut Bywa też więcej, ale to rzadko. Potem niewiadomo, jak to liczyć. Niby prasowania mało, rolnik zadowolony, ale sama droga w tą i spowrotem zajmuje 20 minut albo i lepiej. Jak mu policze więcej, to potem mi obrabia d...., że go na minutach oszukałem, chociaz on patrzył na zegarek ostentacyjnie tak, żebym ja wiedział, że on mi minuty łapie, albo że za dużo na godzine biorę, bo tamten to bierze tyle a tyle... Mam czasami tego dosyć serdecznie. A najbardziej to mnie wkurza taki jeden gośc, co dzwoni do mnie i mówi, żebym był u niego na łące np. o 15.15, bo on będzie miał już zgrabione, a jakby nie zdąrzył, to będzie do mnie dzwonił. I żebym napewno przyjechał do niego, bo on płaci od razu. Masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peron - licz dojazd np 1zł/km. Ale fakt, w tym roku rolnicy płacący od razu to rzadkośc - zasiałem 154 ha kukurydzy a zapłacone mam za 60 w prasowaniu trochę lepiej bo od razu płaci trochę wiecej jak połowa . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, może odległościowo to nie jest daleko, żeby liczyć dojazd w kilometrach, tylko o sam dojazd do łąki jest ciężko, bo są na przykład łąki, gdzie musze złozyć prasę, wjechać, rozłozyć prasę, sprasować 15 minut, złozyć prase żeby wyjechać, wjechać do następnego, znów rozkładać prasę i tak w koło macieju....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, może odległościowo to nie jest daleko, żeby liczyć dojazd w kilometrach, tylko o sam dojazd do łąki jest ciężko, bo są na przykład łąki, gdzie musze złozyć prasę, wjechać, rozłozyć prasę, sprasować 15 minut, złozyć prase żeby wyjechać, wjechać do następnego, znów rozkładać prasę i tak w koło macieju....

Jak świadczyliśmy usługi na rzecz rejonu dróg(koszenie, piaskowanie itp) to za dojazd płacili nam 60% stawki godzinowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ile wołać za kostkowanie siana/słomy prasą z224/1 w Woj. Kuj.Pomorskim w powiecie Bydgoskim w Gm. Koronowo Prosze o podawanie cen za godzine pozdrawiam Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. a ile u was za bele siana?

123*125=1.5 m/3, on : 4.55-4.65 i z importu 3.50 - 3.70

12 zl bez sznurka to dobrze? a moze 160 za 1 h? przy dokladnym dobijaniu to wychodzi mi ok. 12-16 bel / godz.

a jesli sie myle i to jest za duzo / za malo

 

Ja za balotowanie siana wziąłem 10zł za sztukę (z moim sznurkiem) bele robiłem ok 130cm wysokie (waga ok 180 - 200kg). Prasowałem ok 11ha było ponad 150 balotów czas ok 10godzin pracy + dojazd ponad 2 godziny, poszło 13 kłębków sznurka (cienkiego). Czy to dobra cena?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore po 9 zł z moim sznurkiem cienkim z kłebka robie 35belek cos ostro dajesz ten sznurek że poszło ci az 13 kłebków na 150 bel

u mnie by poszła połowa. robie sipma z 569/1 + 7341 srednio w godzine robi 25-28 bel przy grubych "wałkach" Także na godzine ładnie wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja biore po 9 zł z moim sznurkiem cienkim z kłebka robie 35belek cos ostro dajesz ten sznurek że poszło ci az 13 kłebków na 150 bel

u mnie by poszła połowa. robie sipma z 569/1 + 7341 srednio w godzine robi 25-28 bel przy grubych "wałkach" Także na godzine ładnie wychodzi

 

Klient sobie życzy dużo więc daję dużo , a powiedz jakie wymiary bel robisz i ile taka bela waży? Ja miałem cienkie pokosy no i prasowałem mf255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wagi nie znam nigdy niewazyłem. robie stałokomorowa prasa 120x120 po rozpreżeniu penie 13 lub wiecej

bo suche sioanko sie rozpreża i to ostro widac przy ukąłdniau na przyczepie kiszonka jak położe 3 belki to mam jescze luz a siano to juz na styk na d47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz na ten temat rozmawiałem zeznajomymi i chyba poniżej 250 to nikt w pole nie pojedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ile w tym roku powinna kosztowac wg Was godzina pracy kombajnu ZO56???

 

Ja planuje wyjściową 220 i chyba będę miał dużo wolnego czasu gdyż klienci uważają że kombajn na wodę chodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

220?! w tamtym roku jechałem za dwiescie 220 bez sieczkarni i 240 z sieczkarnia.w tym roku dwie dychy do góry a ajk nie to niech stoi w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje w Lubelskim ukręcenie jednej beli walcówką 1.20.

Posiadam prasę Famarolu Df120 1.8D od tego roku i nie za bardzo orientuję się w cenach.

Czy ok 6-7 zl za siano i słomę i 8-9 za zielone (z nożami) to dobra cena

i jak liczyć sznurek/siatkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...