Stasiek-84 0 Napisano 19 Maja 2008 Za belowanie zwiezienie i owinięcie bez sznurka i foli będzie szło coś koło 25 zł za balota.Prasa Sokółki robi w zależności od zgrabionych wałków 10 -20 balotów/h ursus 1224, czyli cena zaczynająca sie od 10zł/szt na dobrych łąkach jest sensowna choć raczej będzie sie zaczynała od 12 zł/szt Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
wiesaw 0 Napisano 31 Maja 2008 witam. a ile u was za bele siana?123*125=1.5 m/3, on : 4.55-4.65 i z importu 3.50 - 3.7012 zl bez sznurka to dobrze? a moze 160 za 1 h? przy dokladnym dobijaniu to wychodzi mi ok. 12-16 bel / godz.a jesli sie myle i to jest za duzo / za malo Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
dominik1989 0 Napisano 31 Maja 2008 Koledzy ile wołać za kostkowanie siana "Z-224"+ mf 235. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
MarcinC-360 0 Napisano 31 Maja 2008 120-130zł/h(godzinę). Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
dominik1989 0 Napisano 31 Maja 2008 120-130zł/h(godzinę).A jeśli liczyć od sztuki Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Peron 0 Napisano 31 Maja 2008 ja tez myśle, że 130 trzeba brać. Paliwo drogie w tym roku cholernie, a jeszcze skoczy do góry. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
dominik1989 0 Napisano 31 Maja 2008 ja tez myśle, że 130 trzeba brać. Paliwo drogie w tym roku cholernie, a jeszcze skoczy do góry.Swięte słowa... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
maskin 0 Napisano 31 Maja 2008 wie ktoś może ile kosztuje godz. pracy agregatem uprawno - siewnym 3m???http://www.zodr.pl/download/wydawnictwo/cennik_2008.pdfw punkcie 28 masz cene usługPorównaj jeszcze z tym http://www.wodr.konskowola.pl/uslugi.php punkt 7 oraz tym http://www.uslugirolne.pl/_ceny.htm i już masz pełny obraz. to jakies bzdety... talerzowanie 1 ha 28 zł Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
dominik1989 0 Napisano 31 Maja 2008 wie ktoś może ile kosztuje godz. pracy agregatem uprawno - siewnym 3m???http://www.zodr.pl/download/wydawnictwo/cennik_2008.pdfw punkcie 28 masz cene usługPorównaj jeszcze z tym http://www.wodr.konskowola.pl/uslugi.php punkt 7 oraz tym http://www.uslugirolne.pl/_ceny.htm i już masz pełny obraz. to jakies bzdety... talerzowanie 1 ha 28 zł Może to są koszty samego paliwa Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Peron 0 Napisano 31 Maja 2008 Mi w tym roku to sie do siana w ogóle nie chce wyjeżdzać do ludzi. U nas jest tak, że często jest utrudniony dojazd do łąki dla prasy (konik z wozem przejedzie przez mosteczek) i często musze sie naprawdę nagłówkować, jak tam wjechać, a prasowania jest czasami 15, czasami 20 minut Bywa też więcej, ale to rzadko. Potem niewiadomo, jak to liczyć. Niby prasowania mało, rolnik zadowolony, ale sama droga w tą i spowrotem zajmuje 20 minut albo i lepiej. Jak mu policze więcej, to potem mi obrabia d...., że go na minutach oszukałem, chociaz on patrzył na zegarek ostentacyjnie tak, żebym ja wiedział, że on mi minuty łapie, albo że za dużo na godzine biorę, bo tamten to bierze tyle a tyle... Mam czasami tego dosyć serdecznie. A najbardziej to mnie wkurza taki jeden gośc, co dzwoni do mnie i mówi, żebym był u niego na łące np. o 15.15, bo on będzie miał już zgrabione, a jakby nie zdąrzył, to będzie do mnie dzwonił. I żebym napewno przyjechał do niego, bo on płaci od razu. Masakra... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marcin82 0 Napisano 31 Maja 2008 Peron - licz dojazd np 1zł/km. Ale fakt, w tym roku rolnicy płacący od razu to rzadkośc - zasiałem 154 ha kukurydzy a zapłacone mam za 60 w prasowaniu trochę lepiej bo od razu płaci trochę wiecej jak połowa . . . Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Peron 0 Napisano 31 Maja 2008 Wiesz, może odległościowo to nie jest daleko, żeby liczyć dojazd w kilometrach, tylko o sam dojazd do łąki jest ciężko, bo są na przykład łąki, gdzie musze złozyć prasę, wjechać, rozłozyć prasę, sprasować 15 minut, złozyć prase żeby wyjechać, wjechać do następnego, znów rozkładać prasę i tak w koło macieju.... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
dominik1989 0 Napisano 31 Maja 2008 Wiesz, może odległościowo to nie jest daleko, żeby liczyć dojazd w kilometrach, tylko o sam dojazd do łąki jest ciężko, bo są na przykład łąki, gdzie musze złozyć prasę, wjechać, rozłozyć prasę, sprasować 15 minut, złozyć prase żeby wyjechać, wjechać do następnego, znów rozkładać prasę i tak w koło macieju....Jak świadczyliśmy usługi na rzecz rejonu dróg(koszenie, piaskowanie itp) to za dojazd płacili nam 60% stawki godzinowej Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
maciejbolo 0 Napisano 2 Czerwca 2008 Witam ile wołać za kostkowanie siana/słomy prasą z224/1 w Woj. Kuj.Pomorskim w powiecie Bydgoskim w Gm. Koronowo Prosze o podawanie cen za godzine pozdrawiam Maciej Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Casper 0 Napisano 2 Czerwca 2008 Ja płaciłem 120 zł/godz za sprasowanie siana. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jan222 0 Napisano 3 Czerwca 2008 witam. a ile u was za bele siana?123*125=1.5 m/3, on : 4.55-4.65 i z importu 3.50 - 3.7012 zl bez sznurka to dobrze? a moze 160 za 1 h? przy dokladnym dobijaniu to wychodzi mi ok. 12-16 bel / godz.a jesli sie myle i to jest za duzo / za malo Ja za balotowanie siana wziąłem 10zł za sztukę (z moim sznurkiem) bele robiłem ok 130cm wysokie (waga ok 180 - 200kg). Prasowałem ok 11ha było ponad 150 balotów czas ok 10godzin pracy + dojazd ponad 2 godziny, poszło 13 kłębków sznurka (cienkiego). Czy to dobra cena? pozdrawiam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
bialy2005 0 Napisano 3 Czerwca 2008 ja biore po 9 zł z moim sznurkiem cienkim z kłebka robie 35belek cos ostro dajesz ten sznurek że poszło ci az 13 kłebków na 150 bel u mnie by poszła połowa. robie sipma z 569/1 + 7341 srednio w godzine robi 25-28 bel przy grubych "wałkach" Także na godzine ładnie wychodzi Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jan222 0 Napisano 3 Czerwca 2008 ja biore po 9 zł z moim sznurkiem cienkim z kłebka robie 35belek cos ostro dajesz ten sznurek że poszło ci az 13 kłebków na 150 bel u mnie by poszła połowa. robie sipma z 569/1 + 7341 srednio w godzine robi 25-28 bel przy grubych "wałkach" Także na godzine ładnie wychodzi Klient sobie życzy dużo więc daję dużo , a powiedz jakie wymiary bel robisz i ile taka bela waży? Ja miałem cienkie pokosy no i prasowałem mf255 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
bialy2005 0 Napisano 3 Czerwca 2008 wagi nie znam nigdy niewazyłem. robie stałokomorowa prasa 120x120 po rozpreżeniu penie 13 lub wiecej bo suche sioanko sie rozpreża i to ostro widac przy ukąłdniau na przyczepie kiszonka jak położe 3 belki to mam jescze luz a siano to juz na styk na d47 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Peron 0 Napisano 3 Czerwca 2008 A mi sie dzisiaj prasa popsuła i pozamiatane... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
men2face 0 Napisano 3 Czerwca 2008 to ile w tym roku powinna kosztowac wg Was godzina pracy kombajnu ZO56??? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
bialy2005 0 Napisano 3 Czerwca 2008 ja juz na ten temat rozmawiałem zeznajomymi i chyba poniżej 250 to nikt w pole nie pojedzie Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pawel 85 0 Napisano 3 Czerwca 2008 to ile w tym roku powinna kosztowac wg Was godzina pracy kombajnu ZO56??? Ja planuje wyjściową 220 i chyba będę miał dużo wolnego czasu gdyż klienci uważają że kombajn na wodę chodzi ... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
men2face 0 Napisano 3 Czerwca 2008 220?! w tamtym roku jechałem za dwiescie 220 bez sieczkarni i 240 z sieczkarnia.w tym roku dwie dychy do góry a ajk nie to niech stoi w domu Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
luckywasak 0 Napisano 7 Czerwca 2008 Ile kosztuje w Lubelskim ukręcenie jednej beli walcówką 1.20.Posiadam prasę Famarolu Df120 1.8D od tego roku i nie za bardzo orientuję się w cenach.Czy ok 6-7 zl za siano i słomę i 8-9 za zielone (z nożami) to dobra cenai jak liczyć sznurek/siatkę Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach