Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

co do uslug to juz w tym roku najalem takową do sianokiszonki tzn.prasa i owijanie i cena ma sie tak: prasowanie 8zl z siatka belka , owijanie 5 zl folia moja.Bela wyszla mnie okolo 23 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kolego jakoś moim zdaniem tanio zapłacileś bo w moich okloicach (Elblęg) to prasa 10zł od rolki , owijarka 7 a jeżeli bierzesz tura to ten co ładuje to 7 a ten co kładzie na owijarke i potem ustawia rolki to 10zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to kolego jakoś moim zdaniem tanio zapłacileś bo w moich okloicach (Elblęg) to prasa 10zł od rolki , owijarka 7 a jeżeli bierzesz tura to ten co ładuje to 7 a ten co kładzie na owijarke i potem ustawia rolki to 10zł

ceny nie sa z ksiezyca tyle zaplacilem,znalazlem spoko usluge i sie ciesze ,bbele solidnie zrobione.Hmm a cena tak niska moze wynika z tego ze w mojej okolicy jest duzo pras i owijarek i ceny konkurencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafigal powiedz mi jaką prasa ci to koles zwijał? chodzi mi głównie o to czy stało komorowom i czy z rotorem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rafigal powiedz mi jaką prasa ci to koles zwijał? chodzi mi głównie o to czy stało komorowom i czy z rotorem??

walcowa Metalfachuz szerokim podbieraczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile wziąści za godzine koszenia kosiarką mewa 1,85 + df agroplus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o ceny koszenia traw to za 1 ha ludzie cenią od 80 do 100 myśle że to dobre ceny więc należy przeliczyć ile ha zrobisz w godzine i tyle brać za tą usługe jeżeli skosisz 10 ha w godzine to bierz 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za zrobienie bala sianokiszonki biore 28zł jak komuś jest za drogo to wole wcale niejechać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja za zrobienie bala sianokiszonki biore 28zł jak komuś jest za drogo to wole wcale niejechać.

 

A czy to jest cena za całą usługę?? Czy tylko za samo zrobienie bala?? Napisz dokładniej. W cenie jest również zwózka bali do domu i ustawienie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena za bala u mnie jest okolo 30 zł (prasowanie , załadunek na polu , owijanie i ustawianie na placu rolnik daje folie i sam wozi rolki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile myslicie brac za godzine koszenia. Oczywiscie jesli beda zniwa bo sadzac po pogodzie to niewiadomo czy bedą. Wacham sie czy podnosic czy zostawic z zeszłego roku 250zl/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za koszenie powinna być taka sama, może z 10 zł niższa, nie wiecej. Ropa do żniw znów będzie po 4 zł.

A co do prasowania ze sznurkiem gospodarza, to zalezy, co prasujesz. Odlicz od godziny 24 zł i tyle. Powiedz, że Ty po tyle kuopujesz. Do tego dochodzi zmarnowanie czasu na założenie sznurka. Pomyśl że w żniwa na każdym polu zakładasz sznurek od kogoś innego. Na całej dniówce to prawie godzina w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do temau: znajomi płącili po 35 zł za spraasowanie i owinięcie balota folią bez zwózki. Drogawo, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku za kostkę brałem 120zł za godz. i sznurek zamawiającego usługę. Jak Peron zauważył że dużo czasu się traci na te przekładanie sznurka i jest to strasznie wkurzające. Zastanawiam się żeby prasować swoim sznurkiem tylko ile doliczyć do godziny prasowania za sznurek. Ile kłębków sznurka można wyprasować w godz, bo nigdy nie zwracałem na to uwagi. Może robił ktoś takie testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kasuję po 38-40 za bele prasa walcowa z rotorem siatka baloty zostają w polu za zwózke około 5zł jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile trzeba będzie zapłacić za prace ładowarką z łapami do balotów , paleciakiem lub łuchą, krokodylem do obornika (chodzi mi o cene za godzine pracy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz licznika kostek. Ja na swojej prasie (Markant 65) w godzinę robię ok. 500-600 kostek (zależy od materiału). Natomiast rolki sznurka wystarcza na 750-900 kostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam licznik kostek, ale nigdy nie zwracałem uwagi ilości kostek do zużytego sznurka. Na 750-900 kostek starcza Ci jedna rolka czy dwie, bo przecież sznurek jest pobierany jednocześnie z dwóch rolek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplet - czyli dwie Sprawdzałem - trochę dla swojej ciekawości trochę dla rozliczenia usługi. W komorze mogę zmieścić 10 rolek więc w zasadzie na dobry dzień prasowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kasuję po 38-40 za bele prasa walcowa z rotorem siatka baloty zostają w polu za zwózke około 5zł jeszcze

 

czyli dajesz swoją siatkę, folię, a jak ze zgrabianiem - również w cenie

 

@Kamil23 licznik belek występuje w Sipmie, jako dodatkowe wyposażenie - możesz go zamówić, kupić w każdym, pożądnym sklepie z częściami, lub tutaj:

http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/17550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym roku biore 40zł za balota z moja siatka i moja folią + 5 złoty jesli zwoze, trawa ma byc podgrabiona. koszenie 90zł/h ursus 3512 + famarol 165cm koszenia jezdze 1 biegiem na 1600 do 1800obr w zaleznosci od trawy

a okombajnie cos myslicie bo ja bym hetnie cene podniusł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kasuję po 38-40 za bele prasa walcowa z rotorem siatka baloty zostają w polu za zwózke około 5zł jeszcze

 

czyli dajesz swoją siatkę, folię, a jak ze zgrabianiem - również w cenie musi być pograbione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj za prasowanie sianokiszonki płaciłem 8 zł od balota sznurek mój prasa pasowa a w SKR-e biorą 11 zł i siatka do owijania w cenie, mowa o balocie 120x120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...