Skocz do zawartości
darekkwiatkowski1990

Pasza SANO czy DEHAUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Już kiedyś pisałem że chce zwiększyć produkcję bydła mlecznego.

A co za tym idzie chce przejść na żywienie paszami z zakupu.

I tu mam dylemat jaką paszę wybrać:

 

LACTOMA - 1440zł tona (we workach 25kg) do tego trzeba dokupić witaminy.

Luzem odpada bo minimum 6ton trzeba zamówić a to narazie za

dużo

 

DEHAUSA 22% - 1050zł tona (granulowana z witaminami już) luzem minimum

3tony trzeba zamówić.

 

Gadałem z kumpalmi to tak mam dwóch którzy jadą na DEHAUSIE i mówią że jest podobna jakościowo do Sanowskiej

A mam kumpla wiekszy gospodarz to jedzie na Sano i Neorolu. Tylko w Sano ma pełno upustów bo ma od nich paszowóż, silosy, budki i jest ich stałym klienetem.

 

 

Jaką byście mi proponowali paszę?

Z Sano czy Dehausa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w te upusty Sano.

Wóz paszowy kupujesz płacąc co miesiąc raty dla banku a nie Sano( który jest tylko pośrednikiem a nie producentem wozów paszowych)

Igloo możesz kupić sobie taniej niz sanowskie na wolnym rynku, a te gadżety w formie czapeczki, łyżki do pasz i tak masz w wyższej cenie produktu.

Mają 3 cenniki a Tobie jak nie kupisz od razu całych palet i szybko nie zapłacisz i tak dadzę cennik środkowy (oby nie detaliczny, najdroższy) bo najniższy jest dla dealerów.

Co do Lactomy. Jest to normalna pasza pełnoporcjowa 19, tylko dobrze zareklamowana. Jak kupisz dla świeżo wycielonych obojetnie jaką paszę 21 a dla w dalszej laktacji 18 to zostanie Ci kupę kasy a efekt ten sam.

Podobnie jest z ich dodatkami mineralnymi i mlekiem w proszku. Porównaj składy a takie same kupisz o 15-20% taniej.

Mają niestety parę produktów wartych uwagi, jadnak ciut drogich.

Przecież musisz zapłacić za te Golfy V, którymi sie oni bujaja, a jest ich w kraju ponad 150

Tak więc jak masz w pobliżu De Heusa, skusił bym się na niego.

Powko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór i Twoja kasa.

Każdy ma wolność wyboru, tylko, żeby było to poparte jakimiś argumentami.

Żeby była jasność - nie są to złe produkty tylko nieadekwatne do ceny, ot i wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie SANO od 2010 roku nagle wprowadziło żyto jako super dodatek do składu bo było natańsze wiec zmieniłem paszę z De Heus miałem już dawno do czynienia jako HIMA wiem jedno kam masz zboże przypleśniałe provimi od ciebie nie kupi a co do De Heus wiec i tej firmie podziękowalem teraz jadę na 20 z Ekoplonu jak na razie sie starają zobaczymy jak długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Ekoplon ma dobre produkty. Problem z pełnoporcjówką mają taki, że jak jesteś spory kawałek od ich wytwórni to robi się droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy producenci pasz są dobrzy, czasami tylko trzeba troche ich przycisnąć o cenę bo większość wiodących producentów pasz trzyma jakość. Porównaj sobie tutaj mieszalnie pasz u producentów paszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... trzeba troche ich przycisnąć o cenę ..... .

 

To chyba nie tak do końca prawda. Są mieszalnie lepsze i gorsze, tak więc ceny są wyższe lub niższe.

Cena końcowa paszy jest uzależniona od ( niestety) ceny zbóż na rynku i ceny surowców białkowych. Pozostałe składniki ceny pasz to ich rodzaj ( granulat, kruszonka, sypka), opakowania ( 25 kg, 50, bb, luz), odległości od wytwórni i ilości dostarczonej paszy, warunków płatności i niestety lojalności producent-hodowca.

Pozostałe składniki pasz to "pikuś".

Zresztą czy cena na tonie w różnicy 10-20 zł jest tak bardzo ważna? Raczej nie bo jak się wszystko dobrze kręci, ma się dobry układ z przedstawicielem ( czytaj żywieniowcem) to po co zmieniać?

Często cena jest dziś trochę droższa a za dwa dni będzie tańsza ( lub odwrotnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...