Skocz do zawartości
gregoff

Kwoty mleczne-IIR

Rekomendowane odpowiedzi

kwotę możesz kupić tylko na wolnym rynku, od agencj dostaniesz kwotę z rezerwy, pod warunkiem, że przekroczysz już posiadaną kwotę, teoretycznie za darmo, w rzreczywistości koszt takiej kwoty wynosi tyle ile zapłaciłeś kary za przekroczenie kwoty, oczywiście że krowy nie dają cały czas tyle samo mleka, ale możesz założyć że krowa która maksymalnie daje ci 20 ltr. ma wydajność 5 tyś. ltr. rocznie, mnożysz i już wszystko wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko,tylko,że ja dopiero zakładam stado mleczne więc będę musiał zakupić całą kwotę czyli rozumiem,że od kogoś?Mleczarz mówił,że kwotę się kupuje z agencji to ja już nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agencja Rynku Rolnego NIE sprzedaje kwot mlecznych musisz ją kupić od rolnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupic od rolnika i najlepiej jakby on był z terenu blisko Ciebie aby kwota nalezała pod ta sama mleczarnie. Mysle ze jak na 6 krów kwota ok. 16 tys powinno byc oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16tys od 6 sztuk ? tak było 15 lat temu. 5 tys ze sztuki nie jest ciężko wyciągnąć. Żeby dużo nie wydawać kasy to 25tys i płaćić kare za przekroczenie i liczyć na rezerwe, Kupić kwote możesz tylko ze swego województwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak to jest z kwotami kupionymi z innej mleczarni ??

kupie.php#LUBELSKIE na tej stronie w rubryce ODBIORCA jest napisane ''Hurtowy''. Jak nalezy to rozumiec ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarcinC-360- jeżeli Ty dopiero rozpoczynasz działalność i dopiero teraz kupujesz krowy i rozglądasz się za kwotami - to jesteś nieprawdopodobny ryzykant... że tak to ładnie nazwę...

 

 

Ci co dostali decyzję odmowną - nie mają ŻADNYCH szans w składanym odwołaniu! Decyzję negatywną drukuje system komputerowy... wsadzasz tam dane podane przez rolnika, ile litrów itd i system wyrzuca decyzję, że się nie należy i już... Odwołanie od tego - to fikcja... Pan CAPS ma zawsze rację...

 

Widziałem odwołanie rolnika, którzy dostał za małą (wg swoich kalkulacji) kwotę... postanowił dokupić nie tylko kwotę ale i krów... wziął kredyt pod rozbudowę obory, napisał wniosek o dodatkową kwotę i pojechał sobie do Czech kupić dodatkowe krowy, co mu zajęło parę dni...

 

W międzyczasie jego żonka dostała pismo z ARR, że ma dokonać pewnych formalności do jakiegoś tam dnia... (termin zawity). Facet wraca zadowolony z czeskimi krowami, żona pokazuje mu pismo, on w krzyk i leci interweniować...

 

Ale już jest po czasie... nie dostaje dodatkowej kwoty... a krowy ma i dużą piekną oborę, no i kredyt do spłacenia...

 

Strasznie narzekał... ale nic się nie da zrobić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Jak to jest z kwotami kupionymi z innej mleczarni ??

kupie.php#LUBELSKIE na tej stronie w rubryce ODBIORCA jest napisane ''Hurtowy''. Jak nalezy to rozumiec ??

 

No, są takie fachowe pojęcia jak "dostawca hurtowy" i "dostawca bezposredni".

 

Ja tam się na tym niby nie znam, ale jak ktoś się bierze za produkcję płynu odkrowowego pochodzenia - to powinien się na tym znać, bo zostanie brutalnie do tej wiedzy przywiedziony... a potem będzie narzekał na zły los i nieżyczliwych urzędników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Jak to jest z kwotami kupionymi z innej mleczarni ??

kupie.php#LUBELSKIE na tej stronie w rubryce ODBIORCA jest napisane ''Hurtowy''. Jak nalezy to rozumiec ??

 

No, są takie fachowe pojęcia jak "dostawca hurtowy" i "dostawca bezposredni".

 

Ja tam się na tym niby nie znam, ale jak ktoś się bierze za produkcję płynu odkrowowego pochodzenia - to powinien się na tym znać, bo zostanie brutalnie do tej wiedzy przywiedziony... a potem będzie narzekał na zły los i nieżyczliwych urzędników.

Kurna. Ja ciebie człowieku nie rozumiem. Człowiek prosi o pomoc, a ty tylko potrafisz komuś dokopac, żeby udowodnic, że rolnicy są glupi, a ty jesteś najmądrzejszy. Wudaje mi się, że forum używasz tylko, żeby się odstresowac na ludziach.

Nie robią na mnie wrażenia twoje ''mądre'' wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dezpośredni - taki, który "bezpośrednio" sprzedaje mleko albo wyroby mleczne (z pominięciem mleczarni)

Hurtowy - mleko sprzedaje do mleczarnia ona martwi się co z nim zrobić dalej.

Czyli w większości w Polsce występują dostawcy Hurtowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ramzes

 

 

 

Dołączył: 09 Lut 2007

Posty: 171

Skąd: taka jedna agencja co to rolnikom robi dobrze

Nie przejmuj się Ramzesem , to jest taki forumowy prowokator .

Dostawca hurtowy - każdy rolnik który dostarcza mleko np. do mleczarni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie czy ktoś z was konwersował kwotę mleczną w tym roku, bo właśnie dostałem odmowę gdyż dostałem przydział z krajowej rezerwy kwoty hurtowej i kupionej bezpośredniej nie moge przez 2lata konwersować na hurtową??? Jakiś nowy chory przepis

Muszę pisać odwołanie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz, pisz... ale od razu na miękkim papierze.

 

Jak Błogosławiony System CAPS wskazał, że Ci się nie należy - to kaplica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ochłonąłem i nie pisze odwołania załatwie ich inaczej bezpośrednią sobie rozlicze i złoże kolejny wniosek o rezerwę bo przrkroczę w tym roku o ok 18tys. a będą mieli z czego dzielić, bo kupili od tych co wycofali się z produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komornik Rewiru II przy Sądzie Rejonowym w Krośnie

na dzień 28 stycznia 2008

wyznaczył licytację kwoty mlecznej w wysokości 260 082 kg.

 

 

Licytacja odbędzie się w kancelarii tut. komornika o godz.12.00

Cena za 1 kg kwoty mlecznej wynosi 0,32 zł + 3% podatku.

Nabywca jest zobowiązany do wpłacenia 1/5 ceny nabycia w dniu licytacji.

Informacje do uzyskania pod nr tel. (13) 4367618

lub w kancelarii komornika przy ul. Czajkowskiego 5 w Krośnie.

 

Informacja z firmy wokol.pl dotycząca potencjalnego nabywcy kwoty mlecznej:

 

Zgodnie z przepisami ustawy o organizacji rynku mleka i produktów mlecznych licytantem mającym uprawnienie do zakupu wyżej wymienionej kwoty jest osoba, która spełnia następujące warunki:

 

- jest producentem mleka lub zamierza nim zostać,

- prowadzi gospodarstwo rolne na terenie Podkarpacia lub zamierza takie gospodarstwo na Podkarpaciu założyć.

 

 

Wszystkie osoby zainteresowane zakupem kwoty mlecznej, które prowadzą gospodarstwo na terenie Podkarpacia lub taką działalność zamierzają założyć, prosimy o kontakt.

 

Zainteresowanym zapewniamy pełną obsługę związaną z procedurą prawną dotyczącą założenia gospodarstwa na Podkarpaciu.

 

W myśl przepisów ustawy wyżej powoływanej dopuszcza się możliwość prowadzenia gospodarstwa na terytorium wielu województw.

 

Kontakt: tel. (13) 4360525 lub 502-657-307,

mail: biuro@wokol.pl , www.wokol.pl

ZAPRASZAMY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są warunki na uzyskanie kwoty mlecznej z rezerwy i do kiedy można składać podanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warunki: Przekroczenie o minimum 500 kg i nie więcej niż o 30% posiadanego limitu produkcji mleka.

Składanie wniosków: Do końca lipca b.r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym rozporządzeniu już chyba nie ma możliwości przeznaczenia kwoty dla rozpoczynających produkcję

Ale w chwili obecnej kwoty mleczne chodzą za bezcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ile można obecnie dostac za kwote mleczna w zachodniopomorskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...