Skocz do zawartości
darekkwiatkowski1990

PRZEJŚCIE NA VAT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przeczytałem prawie wszystkie rzeczy zwiazane z forum na temat VATu.

I znalazłem już prawie wszystkie odpowiedzi co do niego za co dziekuje

Ale mam kilka pytań jeszcze.

 

Może zacznę tak.

W tym roku(dokładnie za miesiąc) będę miał przepisane gospodarstwo.

Planuję konkretnie rozwinąć produkcję mleka.

Płacę już KRUS ale pracuję też na czarno (dorabiam sobie) , odłożyłem sobie 80 000zł , Od brata pożyczę prawie 100 000zł. Wszystkie te pieniądze chce zainwestować.

 

I tak:

Po przepisaniu gospodarstwa chcę przejść na VAT, ale chcę pracować dalej na czarno , bo Ojciec powiedział że da sobie radę sam.

I mam zamiar postawić 2 silosy do zboża, i przerobić stodołę na oborę dla krów.

 

I mam takie pytania dla was:

1. Czy jak będę sprzedawał cielaki sąsiadom to też muszę się rozliczać z VAT-em?

2. Czy ktoś doczepi się że zainwestowałem w gospodarstwo prawie 200 000zł , gdzie cały obrót w gospodarstwie nie przekracza nawet 100 000zł ogółem?

3. I czy pieniądze które dostałem ze zwrotu z VAT, mogę przeznaczyć na co chcę?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Innych testujesz,czy faktycznie masz problem?(nie będę pisał z czym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem, bo niewiem czy lecieć na ryczałcie czy Vacie.

Wolałbym na Vacie bo mogę dużo pieniędzy odzyskać.

Wiadomo na ryczałcie kupował bym sprzęt i nikt by się nie czepiał mnie że sobie jeszcze dorabiam na czarno, bo robię to juz teraz.

Ale niewiem jak to z bedzie jak przejdę na Vat :/

 

Potrzebuję chociarz odpowiedz na te drugie pytanie.

 

Jak bym nie był rolnikiem to bym nie dawał takich tematów kolego:

http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=693166

 

http://www.ppr.pl/forum/viewtopic.php?t=12085

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Nawet nie masz pojęcia ile ludzi robi na czarno w dzisiejszych czasach.

No ludzie na forum nie mają co robić tylko kapować bo ktoś na czarno robi.

Dobra sam znajdę se odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przejść na VAT możesz bez problemu, wszystko zależy jak Ci opłacalność wyjdzie po przeprowadzonej symulacji. Symulacji... skalkuluj sobie mniej więcej rok życia co i za ile kupujesz i co możesz odliczyć a czego nie. Przy ryczałcie masz swobodę bo nie musisz tłumaczyć się w czasie kontroli z każdego sprzętu (ja się tłumaczyłem po co mi jest potrzebny mikroskop! bo kontrolerzy myśleli, że to tylko biolodzy i nauczyciele korzystają).

Jak pracujesz na czarno to prędzej czy później ktoś Cię podkabluje i kontrola będzie. Sam nie pracuje i wszystko mam ok od wieków ale na czarno pracę popieram w 100% - nie płacenie danin (podatków itp) jest dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niektórych przypadkach warto zainteresować się jakimś doradztwem, wtedy można uniknąć kosztownych błędów i zoptymalizować zyski. Niedawno sam miałem podobne dylematy i skorzystałem z takiej usługi jak doradztwo podatkowe - trochę pieniędzy udało się zaoszczędzić, oczywiście wszystko zgodnie z przepisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w niektórych przypadkach warto zainteresować się jakimś doradztwem, wtedy można uniknąć kosztownych błędów i zoptymalizować zyski. Niedawno sam miałem podobne dylematy i skorzystałem z takiej usługi jak doradztwo podatkowe - trochę pieniędzy udało się zaoszczędzić, oczywiście wszystko zgodnie z przepisami.

 

tylko mogę potwierdzić

 

samodzielne bawienie się w księgowego/prawnika/doradcę bardzo często kończy się finansową porazką

 

bo to co ktoś "zaoszczędzi " na doradcy odda z nawiązką w postaci odsetek, kar , opłat za pełnomocnictwa i procesy podatkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum każdy może Ci napisać według własnego zdania, a tak naprawdę niestety mało kto dobrze się na tym wszystkim zna. Myślę, że profesjonalny doradca będzie w tym przypadku lepszym rozwiązaniem, bo naprawdę będzie miał pojęcie o sprawie. Jeśli interesuje Cię doradztwo podatkowe, to sprawdź tutaj: (link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...