Skocz do zawartości
luk

Opinie o ciągnikach Valtra - tylko tu.

Rekomendowane odpowiedzi

lukas, jak bede mial czas to ci wysle zdjecia nowego, drugiego zbiornika paliwa do N141 Advance, zrobionego przez firme na zamowienie, jak to zostanie zlozone, i jak bedzie dzialalo to sie okaze po zamontowaniu, czyli pierwsze testy w czerwcu. Pozdr. dla wszystkich szczesliwych uzytkownikow Valtry. ( Nasza N-ka znowu na serwisie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timasz, powiem ci tak, serwisanci i goscie z AGCO maja zajeb... kopalnie wiedzy co moze niedomagac w tym traktorze . A poza tym jedna wazna rzecz, jak masz syf na dachu i rozbita oslone od filtra klimatyzacji, to caly dach przecieka, wiec lepiej nie zwlekajcie z czyszczeniem i pilnowaniem plastikow w dobrej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie zbiornika to się nie wypowiem bo ja mam tylko 165 litrów ten metalowy jako rama a co było ze zbiornikiem w Waszej Nce ? ja tam swoka dopiero zrobiłem 950mth i nie nażekam ale znajomi mają dwie jedna ma 6000 (2004r)T180 druga 7000 (2005r) seria6xxx i pracuja bez problemów a zresztą różnie to bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nka ma tylko 220 litrow zbiornik, ale to za malo na 12 godzin pracy. Nie wiem kto byl taki "madry" zeby doczepic taki maly zbiornik do tego ropopija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tu widze niezła antyreklame oparą na życiu... a ja tak zawsze chwaliłem sobie tą valtre... a moze tam na Wyspy jakies gorsze wysyłają...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nka ma tylko 220 litrow zbiornik, ale to za malo na 12 godzin pracy. Nie wiem kto byl taki "madry" zeby doczepic taki maly zbiornik do tego ropopija.

 

No ciekawe chyba jeżdzisz N 141 to taki zbiornik jest obliczony na 8 godzin pracy ten ciągnik ma 150km i ma prawo mocno obciazony zużyc 25l/h moj 130km pali w gruberze 20l/h i i zbiornik starcza na 8godz pracu w tym czaie zrobiem 20-25 ha pola a w orce to starczy na 9-11godz i w tym czasie zaoram 9-13ha zaleznie od warunków i głębokość rodzaj pola z wałem czy bez to faktycznie ropopij jak cholera a Ty N141 powinienes w tym czasie uprtawić 30-35ha scierniska chyba ze jecteś kiepskim kierową to jes to nie możliwe i praca jet nie ekonomiczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym byl kiepskim kierowca, to bylbym juz dawno zwolniony, a zbiornik starcza gora na 8-9 godzin siewu prosto w sciernisko, przy jakiejsc wydajnosci 12-13 ha.

Transport, to nie schodzi ponizej 28 litrow na godzine, przewaznie drze 33 litry. Kosiarka 3 metry z przodu ze spulchniaczem + tylna to 9 godzin pracy max na zbiorniku, a gdzie tu dojazd do pola, niekiedy 40 km. To jak sie robi przynajmniej 12 godzin, to by sie przydal wiekszy zbiornik. A dowozenie paliwa transitem nie wchodzi w gre bo to strata pieniedzy (paliwo do auta, kierowca, za wszystko trzeba placic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat niemam doświadczenia w tych maszynach uprawowych to nie mogę porównać a siew w ściernisko myślałem że te maszyny maja większą wydajność jak się szybko jeździ w polu? bo tylę to i ja w ciągu dnia potrafię zasiać agregatem US na bronie aktywnej i spala 7-9l/ha a w transporce to sporadycznie uzywam bo mamy ciezarówką to też za wiele się nie mogę wypowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy ten siewnik ale ciekawe jaki by były efekty na poich ziemiach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten siewnik kosztowal w zeszlym roku 24 tys funtow. Idzie jak glupi z Valtra T190 , Ostatnia robote jaka robilismy nim, to byla glina, zajeb... mokra, co chwila sie zapychaly redlice bobikiem, co do siewnika, to pokaz jak to ma pracowac i jak to obslugiwac robi wlasciciel firmy i zarazem tworca tego siewnika. A co do drugiego zbiornika do Valtry, to masz zdjecia lukas, to prawie dokladna kopia tego ktorego mozesz zamowic u dilera za 300 funtow.

http://img175.imageshack.us/my.php?image=200805130228zc9.jpg

http://img511.imageshack.us/my.php?image=200805130229vd9.jpg

Tak wyglada N141 w akcji z tym siewnikiem.

http://img513.imageshack.us/my.php?image=200805130120pj9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Ci powiem że diler w angli jeszcze niejest taki pazerny w Polsce to wołają 3000zł a ten siewniczek naprawde ciekawy podoba mi się taka robota tj. siew w ściernisko

dzieki za foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, jeszcze lepiej idzie ten siewnik, jak przejedziesz pole dyskami, to wtedy swietnie robota idzie, a no i ustawienie sciezek idzie automatycznie, no i kalibracja nie jest taka ciezka, bo wstkujesz ile ukreciles z proby kreconej, potem enter, siewnik sam sie ustawi, robisz druga probe krecona i cacy, malo kiedy nie wychodzi P. Filmik mam z tego jak to pracuje, to kiedy wkleje. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiałbym zobaczyć wschody tego bobiku w wyschniętej glinie.Beton.Co sądzicie o zdejmowaniu paska napędu sprężarki,jeżeli ciągnik pracuje tylko w polu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci nawet ze mielismy wiecej szczescia niz rozumu, ladnie to nawet powschodzilo, a co do paska to tak, 1 ze z tego co pamietam w M130 pasek idzie za wentylatorem i ni jak go sciagnac bez sciagniecia wentylatora, no chyba ze ty masz inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie,że gaz nożny w Valtrach jest delikatnie mówiąc do'bani'. Noga skacze na wertepach i ciągnik nie trzyma obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie pedał działa za lekko i jest za czuły i jest to mankament na dziurawych dojazdasch do pól z czasem troche to opanujesz a w polu to potencjometr lub tempomat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Czy ktokolwiek może mi cokolwiek powiedzieć o starszych modelach VALTRY/VALMET konkretnie chodzi mi o modele 8400 8450 i 8550 z lat 1998-2003 ?? Potrzebuje mocnego dobrego ciągnika na gliniaste ziemie i chciał bym aby mi przynajmniej 6-7 lat posłużył dużego areału może nie będę miał (obecnie ok50ha) ale w niedługim czasie będzie kolejne 40 ha i myślę że ciągnik 150-160 konny powinien poradzić co myślicie i czy ktoś może mi powiedzieć na co patrzeć przy tych w/w modelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do danych technicznych ,to podstawowe są na www.traktordata.com.Mój znajomy ma 8550 chodzi mu dobrze 36 biegów z power schiftem .Ciąga 5 vogel noot zawieszany obrót.Ciągnik prosty bez nadmiaru elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o taki sprzęt mi chodzi do 5 obrotowej i do 3m aktywnego agregatu z siewnikiem i z przednim podnośnikiem do brony talerzowej 3 metrowej.

A czy ktoś wie dlaczego te ciągniki z Francji są o ok 20% tańsze niż te np z niemiec danii skandynawi? Generalnie wyposażenie identyczne nawet godzin tyle samo natłuczone ale ceny inne?

Czy opłaca się sprowadzić ciągnik z francji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas jak chcesz to mozesz przyjechac w pazdzierniku na licytacje sprzetu (likwidacja firmy), to ci opchna N141 Advance za 30 tys funtow, a N91 za jakies 23 tys. Oba z 2007 roku. Jest jeszcze masa innego sprzetu.

Ale nic co by na zle nie wyszlo w nastepnym roku same john Deere beda lacznie z 9430T.

Pozdr dla tych ktorzy Valtrami jezdza:), niech moc bedzie z wami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktokolwiek może mi cokolwiek powiedzieć o starszych modelach VALTRY/VALMET konkretnie chodzi mi o modele 8400 8450 i 8550 z lat 1998-2003 ??

 

 

My posiadamy taka VALTRE a dokladnie model 8750 czyli sigma power w wersji MEGA. aktualnie ma 5770MTH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktokolwiek może mi cokolwiek powiedzieć o starszych modelach VALTRY/VALMET konkretnie chodzi mi o modele 8400 8450 i 8550 z lat 1998-2003 ??

 

 

My posiadamy taka VALTRE a dokladnie model 8750 czyli sigma power w wersji MEGA. aktualnie ma 5770MTH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...