Skocz do zawartości
luk

Opinie o ciągnikach Valtra - tylko tu.

Rekomendowane odpowiedzi

jednak zrezygnowalem z tej Valtry, okazalo sie że wjechała do wody owszem, ale słonej, w dodatku pod samą kierownicę.....wiec cała elektronika do wymiany chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Simon, nie wiem czy tak Valtra sie wody nie boi, bo u mnie w M130, pojawia sie sporadycznie problem iż gdy mi zawilgotnieje czujnik na skrzyni to pali bezpiecznik i biegi sobie mozesz wrzocać dowoli a i tak nigdzie nie pojedziesz, jedyna metoda, to umyc go dokladnie z blota, wypsykac kable wd40 i poczekac chwile i sie poprawia.

BTW. a ta zalana Valtra to jakiej wersji ?, tylko nie mow ze advance...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wyglada tak jakby to smigielko mialo wciagac wode pomiedzy kolami szybciej do tylu... patent ciekawy, w sam raz na nasze powodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek_zx6r, z tą wodą to troszkę żartowałem. Wiadomo jak woda dostanie się do elektroniki to qpa, no ale jak patrzeć na te podaną niżej stronkę to wygląda że Valtra (oczywiście po odpowiednim doposażeniu) pływać może po jeziorze

ps. długo we flyff?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy valtrowicze mam zamiar kupic valtre n111 eco power wiele dobrego słyszałem o tych ciągnikach obawiam się tylko jednego ceny częsci zamiennych i ich dostęp podobno tanie nie są napiszcie coś na ten temat z góry wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem, kto kupując nowy ciągnik przejmuje się ceną części zamiennych do niego?

Jeżeli jest to nowa maszyna, to posiada gwarancję producenta a jeżeli jest to maszyna o dobrej renomie np. takiej jak Valtra (która wg. niektórych opinii należy do mało wadliwych) to dodatkowo pozbawia nas zmartwień.

No jeden fakt, kosztów eksploatacyjnych nie pominiemy i na nich nie należy oszczędzać bo to głównie od tego zależy żywotność maszyny, umiejętność kierowani to inna sprawa, jak nie dbamy to szybko się rozsypie.

Z tego co się orientuje to koszty płynów i filtrów są podobne do innych zachodnich marek, co do części zamiennych to też poziom tych lepszych.

Ja bym się nie przejmował ceną części tylko patrzył na wygodę użytkowania, charakterystykę silnika i wyposażenie.

Z tego co piszesz to sądzę że kupujesz ciągnik do wszystkich podstawowych prac w gospodarstwie, w sumie Valtra N111e dobry wybór ze względy na silnik, ja jeśli mogę doradzić to polecał bym jeszcze ciągnik Massey Ferguson 5460, silnik ten sam jednak różnica to skrzynia Dyna-4.

A i ostatnim słowem jeżeli kupujesz ciągnik na ok 15 lat to nie warto oszczędzać bo jak wiadomo niska cena nigdy nie idzie w parze z dobrą jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam chodziło mi o model 5470, 5460 ma 4 cylindrowy silnik perkinsa. (swoją drogą też dobry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglą do Valtry T na 1000 mth kosztuje 4000zł np pąpka zasilająca 1400zł cz musiałem wymienić siłowniczek od dzwi 150 zł tak że ceny no są spore a o awaryjności ro różnie piszą ja nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ilu konna valtra poradzi sobie z czteroskibowym obracanym kwernelandem i kosem 3m? Czy to musi być 6-cio garowa czy cztero garowa jakaś wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój sąsiad ma Valtre 6550 kupił ją rok temu i bez problemu chodzi w pługach i siewniku. tylko czepia 600kg na tuz-a żeby poprawić uciąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną migania kontrolki autocontrolu(podnośnika)na panelu z prawej strony.Jeśli lampka miga podnośnik nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co może być przyczyną migania kontrolki autocontrolu(podnośnika)na panelu z prawej strony.Jeśli lampka miga podnośnik nie działa.
A jaki kod miga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zbyli

to odpowiedz użytkownika ?konkrety jezeli jest to możliwe a co do ceny to jest porównywalna do innych

 

Valtra to konkretny ciągnik, mocny i wytrzymały. Tutaj u nas często spotyka się NH jednak sąsiad - ma Valtry i sobie chwali. Może chwali też dlatego że ma je po tuningu. Na początku lekko się śmiałem z tego jak i opowiadał że chce z tiunować swoje Valtry, ale to zrobił i są niesamowicie mocne,nadal w pełni wytrzymałe. Z ciekawości zapytam się kto mu to robił , jak będę wiedział to dam info bo tutaj w NL to dużo rolników korzysta ze wzmacniania całkiem nowych traktorów. Z tego co kojarzę to mu lepiej opłacało niż kupienie oryginalnie wersji mocniejszej. Pozdrowionka dla rodaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną migania kontrolki autocontrolu(podnośnika)na panelu z prawej strony.Jeśli lampka miga podnośnik nie działa.
A jaki kod miga?
Kolego zadzwoń najlepiej do dyrektora technicznego z Paczkowa on najlepiej Ci wytłumaczy co jest przyczyną tego błędu. . Ja zawsze tak robię jak wyskoczy jakaś "nowość".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kod "22" jest od pokretła wysokośći podnoszenia wystarczy tym pokkrentłem poruszać lub inna wersja odkręć panel od EHR-u rozłącz wtyczkę i pruśnij WD40 powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem Valtrę A92 i mam mały problem tj. tylne koła osiewają. Zgłosiłem to serwisowi, gdy sprawdzili okazało się że felgi maja bicie ok 1-1,5 cm. gdy sie jedzie za ciągnikiem to widać jak opony konkretnie osiewają ponadto jak sie jedzie to ciągnik regularnie delikatnie podskakuje na tylnych kołach jest to wyczuwalne przy prędkości ok 35 km/h na równej drodze. Serwis jeszcze się nie ustosunkował do tego problemu i maja coś poprawiać. Pytanie czy to jest normalne. Gdy jechałem za innymi ciągnikami nie było widać takich niedociągnięć. Poza tym ciągnik sprawuję się bez zarzutu ma dopiero 150mt/h. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co oni mają się namyślać niech wymieniają koła i to w całości bo jak wycedzisz w coś z naprzeciwka to koszty wzrosną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o duże pokrętło od regulacji wysokośći czy małe,które ogranicza wysokość podnoszenia.Dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...