Skocz do zawartości
luk

Opinie o ciągnikach Valtra - tylko tu.

Rekomendowane odpowiedzi

ma może ktoś namiary na dealer valtry w woj. pomorkim to bardzo prosił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysunęły się dwa bolce w kostce ,chyba przy montarzu w fabryce.Przez rok jakoś stykały,ale naprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy jakie masz pola ile ha te ciągniki praktycznie mają podobną moc Nka ma godny uwagi silnik eco jeśli masz pola w małuch kawałkach któtka Nka będzie praktyczniejsza w T wiekszy silnik i wymiary też maja swoje plusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko prawda co napisaleś ale mnie bardziej interesuje jak się sprawują te ciągniki jak z awaryjnością jakie zużycie paliwa i jak z dostępnością części bo jakośc tych maszyn jest podobno dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Agrofoto jest użytkownik N 111e jego Nick to KAT tu na PPR jest właściciel M120e jeszcze na Agrofoto jest gość któty pracuje na T140e @SILVER nieznam zadnego użytkownika T151 to już jest duży ciągnik a ile jest gospodarstw o areale 100-200 Ha żeby taki ciągnik kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój t 151 pracuje na 200 ha mam go 2 lata ,narazie bez problemu. Jakie macie pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Valtrę A92 i chcę kupić do niej pług obrotowy na kołki ścinąjace Kuhn 102, zastanawiam się czy nad 3 lub 4 skibowym, ziemię mam różną od 3 do 5 klasy są też kawałki gliny. Pytanie czy da radę z 4 skibowym :?

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że 4*40 lub 3*50 da radę ale pierwszy wariant moim zdaniem lepszy dla jakości orki a drugi lżejszy dla podnośnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co radzicie kupic? clasa czy valtre? moc 85-90 KM??macie podobne sprzety?? pomożcie!e!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valtra w tym przedziale mocy przeważnie jest uboga, nie licz na cuda w wyposażeniu a tez i tej mocy nie za bardzo czuć. Pozatym jak nową kupisz to po 2-3 latach zacznie ci złazić farba. Na temat Claasa nic nie powiem bo za mało jeździłem. A może być pomyślał o lekko śmiganym Fendzie, Case albo jaśku... byle by to nie był sprzęt z UK...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co radzicie kupic? clasa czy valtre? moc 85-90 KM??macie podobne sprzety?? pomożcie!e!

 

Kup sobie Kubote 9540 albo 108S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z was model Valtry 6400 na "Common Rail" po2003r,czy macie problem z paliwem zwłaszcza Zimą że nie można jej zapalić trzeba odkręcać filtry paliwa i je podgrzewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie co wybrać mam do wyboru Valtra A82 albo JD 5M. Za te same pieniądze i nie wiem co wybrać możne coś ciekawego podpowiecie. potrzebuję oszczędnego ciągnika przede wszystkim do pracy z turem, opryskiwaczem i rozsiewaczem, oraz do transportu. Jesli chodzi o inne modele JD to mam jakieś pojecie ale ten 5M to zupełna nowość, a co do Valtry to też dla mnie nie znana marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie co wybrać mam do wyboru Valtra A82 albo JD 5M. Za te same pieniądze i nie wiem co wybrać możne coś ciekawego podpowiecie. potrzebuję oszczędnego ciągnika przede wszystkim do pracy z turem, opryskiwaczem i rozsiewaczem, oraz do transportu. Jesli chodzi o inne modele JD to mam jakieś pojecie ale ten 5M to zupełna nowość, a co do Valtry to też dla mnie nie znana marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest użytkownikiem Valtry A82 proszę o kontakt chciałbym się zorientować cokolwiek o tym sprzęcie, jak wygląda trwałość materiałów, awaryjność, serwis czy spalanie i czy hydraulika rzeczywiście jest tak dobra jak mówią w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koldzy własnie kupiłem valtre t121 hi-tech ful opcja tz.amortyzowana kabina przednia oś 4pary chydrauliki kolor czarny przedni tuz z podłokietnikiem i wyjściami chydrauliki siedzenie kierowcy pneumatyczne tempomat prolain el.lusterka i podgrzewane oprucz przedniego wom poprostu jest mi niepotrzebny jak narazie bajka a jak się sprawje napisze w najblirzszym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolny zaczep Hintch też hydrauliczny ?

Jak nie to i troche lepiej, tyle lżej przy spuszczniu oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego zazdrościć?kredytów w banku gdyby nie dofinansowanie z UE i zwrot vat-u(jestem rolnikiem rozliczającym podatek vat) nigdy bym takiego ciągnika nie kupił a i maszyn do niego przy dzisiejszej opłacalności w rolnictwie moje dzieci by jeszcze spłacały a tak złożyłem rozpatrzyli pozytywnie więc kupiłemjavascript:emoticon(':D')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ot,paradoks naszych czasów,szczególnie dobrze się powodzi temu co w ARiMR kosi.Bo temu co tylko na polu,to już nieszczególnie.To nie znaczy że ci zazdroszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można kosić na polu i jednoczesnie ARiMR ja sam jeszcze pare lat temu nie wierzyłem że się uda a przecież dla każdego zarejestrowanego gospodarstwa w agencji jest zarezerwowana pula pieniędzy po którą można sięgnąć tylko trzeba chcieć.Nikt pieniędzy do domu nie przyniesie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...