Skocz do zawartości
luk

Opinie o ciągnikach Valtra - tylko tu.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z klimą w mojej Valtrze. Chodzi o to że teraz kiedy jest zimno gdy uruchomię nawiew bez klimy to strasznie mi parują szyby wiec wlaczam klime i zaparowanie znika. Obieg mam otwarty znaczy sie ciagnie niby z zewnątrz. Jedyna jazda bez zaparowanych szyb to wylaczajac wszystko, lub z wlaczona klima i ogrzewaniem. Moze spotakaliscie sie z taka sprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rolnik z W

nie ma w tym nic dziwnego!!

klimatyzacja w kazdej maszynie potrzebna jest latem jak i zima bo latem obniza nam temperature a zima osusza powietrze i nie dopuszcza do zaparowywania szyb...

wlasnie te zaparowane szyby to jedyny sposob zeby sprawdzic dzialanie klimy zima bo jak wiadomo przy wlaczonym wentylatorze zimne powietrze nigdy nie oczysci szyby ale gdy wlaczymy klime to para znika praktycznie w oczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tą zaparowaną szybę mam inne rozwiązanie - jak zaparuje to daję zimne powietrze, uchylam jakąś szybkę i kiedy para znika dodaję na ciepłe i działa. Można tedy zamknąć szybkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z klimą w mojej Valtrze. Chodzi o to że teraz kiedy jest zimno gdy uruchomię nawiew bez klimy to strasznie mi parują szyby wiec wlaczam klime i zaparowanie znika. Obieg mam otwarty znaczy sie ciagnie niby z zewnątrz. Jedyna jazda bez zaparowanych szyb to wylaczajac wszystko, lub z wlaczona klima i ogrzewaniem. Moze spotakaliscie sie z taka sprawa?

Witam!

niewiem jak w innych ciągnikach ale w mojej Valtrze też teraz zimą parują ale jak pamiętam to w Paczkowie serwisant mówił że nienależy używać klimy i ogrzewania jednocześnie...

CZY serii M jest nagrzewnica pod kierownicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ma nagrzewnicy w kolumnie jesli o to ci chodzi. A jak sobie radzisz z tym parowaniem szyb, ja jesli nie chce wlaczac jednoczesnie klimy to musze uchylic boczne okno lub otworzyc dzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też właśnie poprzez otwieranie bocznej szyby chocieaż włączenie klimy daje lepszy efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeździłem dziś T140. Igła, oczywiscie olej w skrzyni był zimny, ale nie o to mi chodzi. Zastanawiam sie nad kupnem nowego ciagnika. Jakie są opinie użytkowników pracujących na tym sprzecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam valtre T160 z 2004r albo 2003 dokładnie nie pamietam. Jeśli chodzi o zużycie paliwa to porównywalne z New Holland TM130. Było mierzone. A jaka różnica w mocy... Na hamowni był sprawdzany w zeszłym roku i wykazało 163 konie mechaniczne( sugerowana przez producenta 165) to jest bardzo dobrze, bo gdy znajomy mierzył New Hollanda T140 to miał tylko 137( a sugerowana przez producenta to 144). mam wersję 50 mk/h takze w transporcie to też jest ekonomicznie. Bałem się o maski, ale nie jest zle... myslałem ze się rozsypią bo to plastik:P z odpalaniem w zimę nie ma problemu aby tylko olej napędowy nie zamarzł. Chyba głównym atutem jest silnik, no i te rozłożenie masy. praktycznie 50/50 gwarantuje najlepszy uciąg... żałuję tylko że nie dokupiłem bliźniaków a komfort... to jest praktycznie we wszystkich markach porównywalny, takze co bym nie powiedział to bedzie subiektywne a ty potrzebujesz konkretów. Miałem gdzies nawet w domu wydruk zależności mocy od obrotów/min. Jeśli to mogłoby w czymś pomóc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

gdzieś już pisałem że to raczej dobry sprzęt tylko te biegi trochę ciężkochodzą i servis szuka czemu paliwo ucieka z układu ibrzydko;)odpala jak chcesz brać ten ciągnik to T140 jest super sam żałuję że go nie wziąłem

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę potwierdzic valtra T140 to ekstra sprzęt, jeżdziłem taką w najbogatszym wyposażeniu, w obracalnej 4 gregoire besson komputer pokazywał 12 l na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz od wielu osób slyszalem ze T140 w orce pali 12l\ha znajomi mają T180 to komputer pokazuje 15l/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użytkowanie Valtry to naprawdę przyjemność! Dzisiaj oglądałem NH Tl 90A i dziękowałem Bogu, ze go nie kupiłem! Sprzęt poezja i powiem, że warto do niego wziąć pare dodatków a przede wszystkim końcówki hakowe, Hi-Shift, Ehr i klimę, a A75 różni się tylko mocą i jest niewiele tańszy. Wszystko zalezy od gospodarstwa a dla mnie minimum to A85

 

Paweł45 masz możliwość zrobienia swojej valtrze fotek jak tak to byś mógł wrzucić np. na agrofoto

strasznie mało jest zdjec modeli serii A w necie

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam valtre T160 z 2004r albo 2003 dokładnie nie pamietam. Jeśli chodzi o zużycie paliwa to porównywalne z New Holland TM130. Było mierzone. A jaka różnica w mocy... Na hamowni był sprawdzany w zeszłym roku i wykazało 163 konie mechaniczne( sugerowana przez producenta 165) to jest bardzo dobrze, bo gdy znajomy mierzył New Hollanda T140 to miał tylko 137( a sugerowana przez producenta to 144). mam wersję 50 mk/h takze w transporcie to też jest ekonomicznie. Bałem się o maski, ale nie jest zle... myslałem ze się rozsypią bo to plastik:P z odpalaniem w zimę nie ma problemu aby tylko olej napędowy nie zamarzł. Chyba głównym atutem jest silnik, no i te rozłożenie masy. praktycznie 50/50 gwarantuje najlepszy uciąg... żałuję tylko że nie dokupiłem bliźniaków a komfort... to jest praktycznie we wszystkich markach porównywalny, takze co bym nie powiedział to bedzie subiektywne a ty potrzebujesz konkretów. Miałem gdzies nawet w domu wydruk zależności mocy od obrotów/min. Jeśli to mogłoby w czymś pomóc...

ja mogę jeszcze dodac ze dobra ject skrzynia biegów dobrze zestopniowana w moim ciągniku narazie cię zko pracuje ale myślę że się dotrze też żaluję ze niewziąłem blizniaków bo i podtarcie lepsze i glebę oszczędzi a taki kąplecik (juz teraz nie pamiętam)ale napewnotroche kosztuje a brałem na SPO ale może coś się wykombinuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktoś może jedzie 15marca do Finlandii wyjazd organizowany przez Valtra Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem przed chwila wszystkie posty ktore sa w temacie valtra i jestem pod wrazeniem jaka tu panuje mila atmosfera zadnych sprzeczek zadnych klutni super panowie bardzo prosze o pomoc bo jestem zainteresowany kupnem valtry n101 w wersji classic gadalem na targach w kielcach z przedstawicielem i powiedzial mi ze ze srednim wyposazeniem 210tys brutto mi wystarczy prosze wypowedzcie sie na temat tej maszyny czy to dobry ciagnik i bardzo chetnie chcialbym gg do wlascicieli tych ciagnikow co ogulnie myslicie o valtrze setii N?? posdrawiam i czekam na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam valtre i jest to dobry sprzęt a jeśli chodzi o moc 100km to ja bym pomyślał nad serią 6000 tańszy lub w tej samej cenie lepiej wyposażony np skrzynia biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AL MYSLE ZE 100KM TO TROCHE MALO A N 101 MA 110 KM I WYDAJE MI SIE ZE BY BYLA W PORZODKU A POZA TYM SERYJNE WYPOSAZENIE MAJA LEPSZE I JEST CIEZSZA A TY JAKA MASZ A WOGULE TO JAK OCENIASZ TE MARKE GDZIE I KIEDY BRALES SWOJA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziś spojrzałem na stronę valtry i fakycznie seria6000 jest tylko do 100km ale masa i wyposarzenie są praktycznie +podobne no może Nka ma większy zbiornik ale skrzynie biegów i hydraulika i występują w podobnej wersji a ja na ten ciągnik ciągnik niemogę narzekać fakt że serwis musi zajrzeć do układu paliwowego a dziś jeszcze zauważyłem że poci się prawa zwolnica ale jeszcze jest gwarancja wpaliwie na wykonaną pracę spala około 10-20% mniej niż stary zetor kabina jesk komfortowa i ergonomiczna[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...