Skocz do zawartości
luk

Opinie o ciągnikach Valtra - tylko tu.

Rekomendowane odpowiedzi

Traktory sa serwisowane u BROWNS, w Leighton Buzzard, ja na nichjezdze bo to taka moja praca, nie jestem ich wlascicielem, co do sprezarki serwis mowi ze ten typ tak ma i juz. Moze to i wyglada jak antyreklama firmy, ale niestetyto smutna prawda o modelu N141 Advance.

ciekawe bo i N i T mają takie same spręrzarki i tak samo mocowane a nie słyszałem w okolicy żeby się jakaś urwała masz może jakies foto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tygodnie jade spowrotem do roboty to ci zrobie zdjecie N serii i M serii ze spręzarka, nie patrzylem sie ostatnio czy robili cos kolo tego czy dalej jest podlozona blacha pod sprezarka. Moze tobie w M serii sie tak nie dzieje, to i pogratulowac udanego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czekam na zdjęcia aczkolwiek jest to wszystka takie samo i identyczne ze aż nie mozliwe żeby w jednym modelu ciągle siadalo mo moze że importer coś na własną reke robił montował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zdziwiony ta opinią. Znajomy ma 3 waltry T, N i jakąś bardzo starą

ma 150 h razem z łąkami musi nakarmić 300 sztuk bydła. i jest dileem Pottingera ciagniki pracuja jaki w gospodarstwie tak i na pokazach. i jest zadowolony. Waltra T ma około 150 km ma przedni podnoscnik i na pokazach zapina do niej motylka czyli kosiarke dyskową na przud a z tyłu na lewą i prawą strone i idzie jak przecniak. musze do niego pojechac i sie dowiedzieć jaki ma silnik i wersie wyposarzenia. Poszukuje ciagnika i waltra zaproponiwał mi Valtre T151e i niewpowiem dziwny traktor i interesujacy. odziwo martwi mnie jesdna zecz silnik gdy jest zablokowany rewersem ma obroty jałowe 650 po wybrani kierunku 850 a przy 1100 ma juz mak moment. niby przedłuża to zywotność i oszczedny jest bo przy małych obrotach pełna moc ale jak to się sprawdza. Ma takrze ciekawy system przy rószaniu blokuje mosty i włancza przedni napent diler mówi że przy starcie daje to maksymalne odejscie zmiejsca i niepozwala sie zakopać ciągnikowi. Valtra słyneła zawsze z silników o takie charakterystyce pracy silnika słyszałem też gdzieś ze przy starcie z miejsca valtra przykopci pewnie jest to tym spowodowane ta dawką paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zdziwiony ta opinią. Znajomy ma 3 Valtry T, N i jakąś bardzo starą

ma 150 h razem z łąkami musi nakarmić 300 sztuk bydła. i jest dileem Pottingera ciagniki pracuja jaki w gospodarstwie tak i na pokazach. i jest zadowolony. Waltra T ma około 150 km ma przedni podnoscnik i na pokazach zapina do niej motylka czyli kosiarke dyskową na przud a z tyłu na lewą i prawą strone i idzie jak przecniak. musze do niego pojechac i sie dowiedzieć jaki ma silnik i wersie wyposarzenia. Poszukuje ciagnika i waltra zaproponiwał mi Valtre T151e i niewpowiem dziwny traktor i interesujacy. odziwo martwi mnie jesdna zecz silnik gdy jest zablokowany rewersem ma obroty jałowe 650 po wybrani kierunku 850 a przy 1100 ma juz mak moment. niby przedłuża to zywotność i oszczedny jest bo przy małych obrotach pełna moc ale jak to się sprawdza. Ma takrze ciekawy system przy rószaniu blokuje mosty i włancza przedni napent diler mówi że przy starcie daje to maksymalne odejscie zmiejsca i niepozwala sie zakopać ciągnikowi. Valtra słyneła zawsze z silników o takie charakterystyce pracy silnika słyszałem też gdzieś ze przy starcie z miejsca valtra przykopci pewnie jest to tym spowodowane ta dawką pa

 

Ma ktoś namiary do głównego przedstawiciela Valtra Polska. Bo Dilerzy nic nie wiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez jestem zdziwiony ta opinią. Znajomy ma 3 waltry T, N i jakąś bardzo starą

ma 150 h razem z łąkami musi nakarmić 300 sztuk bydła. i jest dileem Pottingera ciagniki pracuja jaki w gospodarstwie tak i na pokazach. i jest zadowolony. Waltra T ma około 150 km ma przedni podnoscnik i na pokazach zapina do niej motylka czyli kosiarke dyskową na przud a z tyłu na lewą i prawą strone i idzie jak przecniak. musze do niego pojechac i sie dowiedzieć jaki ma silnik i wersie wyposarzenia. Poszukuje ciagnika i waltra zaproponiwał mi Valtre T151e i niewpowiem dziwny traktor i interesujacy. odziwo martwi mnie jesdna zecz silnik gdy jest zablokowany rewersem ma obroty jałowe 650 po wybrani kierunku 850 a przy 1100 ma juz mak moment. niby przedłuża to zywotność i oszczedny jest bo przy małych obrotach pełna moc ale jak to się sprawdza. Ma takrze ciekawy system przy rószaniu blokuje mosty i włancza przedni napent diler mówi że przy starcie daje to maksymalne odejscie zmiejsca i niepozwala sie zakopać ciągnikowi. Valtra słyneła zawsze z silników o takie charakterystyce pracy silnika słyszałem też gdzieś ze przy starcie z miejsca valtra przykopci pewnie jest to tym spowodowane ta dawką paliwa

 

650 obr to ma tylko na hamulcu ręcznym wystarczy już przełączyc dzwignie do pozycji Ni silnik sie wkręca na 850obr to zakopcenie występuje przy nowych modelach z CR (dziwne ale prawdziwe) ten silnik pracuje w dwóch poziomach mocy ECO do1800obr i POWER 2200( T151e) sterowanie blokadami podczs ruszani można dowolnie modelować bo taki automatyczne załączanie przodu nie ułatwia podjerzdania pod maszyne czy manewrowanie na przeczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zastanawiam się nad tą valtrą t 151e włąsnie z tymi funkcjami co pisałeś. Mam inny problem dilerzy mało wiedza o wszystkich funkcjam valtry nie ma za bardzo z kim o niej rozmawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roamawiałem kiedyś z pracownikem Valtry i ten powiedział mi,że puszczanie dymka to w tym silniku nolmale.Wszystko przez to że CR przy nawet małej reakcji pedałem gazu generuje przez ułamek sekundy pełną dawkę paliwa.Dlatego zaleca pracować w polu na gazie ręcznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie zastanawiam się nad tą valtrą t 151e włąsnie z tymi funkcjami co pisałeś. Mam inny problem dilerzy mało wiedza o wszystkich funkcjam valtry nie ma za bardzo z kim o niej rozmawiać

 

jesteś z opolskiego to nie daleko od tego gości

 

rolmax.zafriko.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie zastanawiam się nad tą valtrą t 151e włąsnie z tymi funkcjami co pisałeś. Mam inny problem dilerzy mało wiedza o wszystkich funkcjam valtry nie ma za bardzo z kim o niej rozmawiać

 

jesteś z opolskiego to nie daleko od tego gości

 

rolmax.zafriko.pl

zawsze należy pracować każdym ciągnikiem na polu przy użyciu gazu ręcznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIHG Polska Sp. z o.o.

ul. Szczecińska 32

74-200 Pyrzyce

tel. +48.915703801

tel. +48 915703804

Oni sprzedaja Valtre miedzy innymi, o innych + - dilerach nie wiem, moze ktos jeszcze cos wrzuci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no lukas chciales zdjecia kompresora z dorobiona czescia przez serwisanta ( polaka) to prosze:

http://img504.imageshack.us/img504/8599/image012by8.jpg

http://img238.imageshack.us/img238/4329/image014jk4.jpg

A to jak chcialo sciac wiatrak sruba P :

http://img143.imageshack.us/img143/1635/image013ed7.jpg

no i co nowego zaczelo sie sypac, czyli obudowa filtra, samo peklo, i nie bylo tykane

http://img412.imageshack.us/img412/8961/image015ld2.jpg

Traktor ma 870 mth nakrecone, i chyba cos z elektronika jest nie tak bo nie zawsze joystick dziala :/ znowu. Pocieszeniem jest to ze bedziemy miec kolejna Valtre N 91 prawdopodobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no lukas chciales zdjecia kompresora z dorobiona czescia przez serwisanta ( polaka) to prosze:

http://img504.imageshack.us/img504/8599/image012by8.jpg

http://img238.imageshack.us/img238/4329/image014jk4.jpg

A to jak chcialo sciac wiatrak sruba P :

http://img143.imageshack.us/img143/1635/image013ed7.jpg

no i co nowego zaczelo sie sypac, czyli obudowa filtra, samo peklo, i nie bylo tykane

http://img412.imageshack.us/img412/8961/image015ld2.jpg

Traktor ma 870 mth nakrecone, i chyba cos z elektronika jest nie tak bo nie zawsze joystick dziala :/ znowu. Pocieszeniem jest to ze bedziemy miec kolejna Valtre N 91 prawdopodobnie.

no tą spręzarkę to faktycznie flachowiec naprawiał a obudowe filtra dobrze że w moim jest metaloea raczej taka dziuta się nie zrobi

dzięki za zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziura ci sie nie zrobi bo pewno masz filter z tylu sinika jak w M130, wiec tylko pogratulowac, a no jeszcze zapomnialem, obudowa chlodnicy zaczela pekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam taki filter jak w M a ten model to naprawde jest ciekawy bo podstawa sprężarki taka sama jak w T a wogóle w okolicy jest pare N i z początku produkcji modelu i nowe i ludziska nie nazekają a jeden gostek to już 1300 mth na kręcił ale widać ze każda firma potrafi bubel wypuścić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafi sie taka jedna na tysiac i robi "renome" na lokalnym rynku, no ale nic, N 92 bedziemy miec w czerwcu wiec troche sie potestuje co to cudo potrafi. 2007 rok, 700mth na liczniku cena 24 tys funtow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powod, jest taki iz ten ciagnik robil za sprzet do wynajecia, a co ciekawsze jezdzili nim przewaznie polacy , wiec moze byc ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie zastanawiam się nad tą valtrą t 151e włąsnie z tymi funkcjami co pisałeś. Mam inny problem dilerzy mało wiedza o wszystkich funkcjam valtry nie ma za bardzo z kim o niej rozmawiać

 

 

Witam, dawno nie pisałem. Wydaje mi się, że gdyby nie dealerzy, to ludzie z Valtry z Centrali z Paczkowa nie daliby rady jeździć po całej Polsce. Moi znajomi, którzy kupowali Valtrę rozmawiali z Marcinem z Centrali Valtry z Paczkowa kom. 0507 050 735 i mówili, że rzeczywiście dealer nie wiele wiedział o technicznych sprawach, a tego gościa nie można zagiąć. Mówią, że ciągniki zna na wylot. Ja kupuję Valtrę N111e w najbliższym PROW-ie - to on mnie przekonał do rozwiązania eco-power. Silnik Eco-power podobnie działający jak w T151e, ale 4-cylindrowy. W razie pytań dzwońcie - ja zadzwoniłem i wiele mi wyjaśnił. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla chłopaków z Valtry i wszystkich,któży byli na wycieczce w Finlandii 16 kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...