Skocz do zawartości
kyku1991

opony

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciał bym zakupić opony do ciagnika c360 i mowili mi zebym sobie kupil od zetora opony ze lepiej sie jezdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zamiast 14.9 R28 musialbys kupic 16.9 R28, opony sa ciut szersze i wyzsze,

osobiscie polecam, mniej ciagnik siada na mokrym, ciut szybszy na drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja miałem te opony(16,9/28).I moje doświadczenie jest takie że ciągnik traci na mocy w tym sensie że gdy przy zwykłych oponach jechało się np. na 3 to przy tych oponach trzeba było redukować do 2.Osobiście już więcej ich nie montowałem i nie mam takiego zamiaru.I jeżeli ciągnik jest maksymalnie wykorzystywany(jeśli chodzi o moc)to ich nie polecam.Faktem jest że nie ugniatają tak ziemi oraz że ciągnik tak prędko nie tonie,oraz należy uwzględnić problem z uprawami międzyrzędowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem 16,9/dwadzieścia osiem,a wyszedł jakiś "agent"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak opona wyższa to ciągnik szybszy, orka to pewnie tylko na dwójce, można zwiększyć dawkę paliwa i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą alternatywą opony do ciągnika 14,9-28 okazują się opony np. Kormoran 420/70R28, które wysokością nie będą się różnić od 14,9-28 a okazują się szersze o 10cm jak te 16,9-28. Też będą pomagać zwiększać siłę ciągu przy orce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...